La ce alta marca/model auto ati renuntat in favoarea Cee'd?

Locked
cornel300
Posts: 48
Joined: 29 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Braila

Post by cornel300 »

Pai,sa le luam pe rind!La noul Opel Corsa,Fiat Grande Punto,Fiat Linea,New Opel Astra,Renault Clio 3.Am fost interesat,pe rind,de toate aceste modele.Pina cind mi-am gasit dragostea- evident Kia cee'd!
kia cee'd 1,4 Best,culoare Piston Gray-in asteptare -noiembrie

malybe
alle
Posts: 290
Joined: 02 Dec 2007, 19:14
Auto:
Location: Bucuresti

Post by malybe »

la bicicleta din balcon ...eh am mai intrat si cu greu intr-un clio 3 in care nu imi prea incapeau picioare sub volan desi am tot reglat si volan si scaun. :shock:
kia cee'd best black

expeditor
Posts: 160
Joined: 30 Dec 2007, 15:47
Auto:
Location: iasi
Contact:

Post by expeditor »

Aveam o Fabia,super buna in oras...datorita maririi numarului de ''persoane'' a devenit neincapatoare la bagaje....marca Skoda a cazut total datorita servisului execrabil practicat la Iasi.NICI O PIESA PE STOC..totul dureaza peste 30 zile,la piese, peste 90 zile la manopera(mai sunt si altii care nu au nici un fel de piese in stoc nu?)!R Megane a cazut datorita scaunelor inconfortabile marca RENAULT( pentru mine)!Opel Astra Clasic a cazut datorita dealerului...nu stie sa isi vinda masina.Ford Focus a cazut datorita pretului si dotarilor, comparativ cu Kia Cee'd;Fiat Lineea datorita materialor de interior de ff proasta calitate dar si performantelor '' subtiri'' ale multijet-ului;restul datorita raportului calitate/pret/optionale.Peugeot 307 sau 407 ,sw, datorita pretului/dotari si problemelor de ''bucsaraie''(am o cunostinta care la 15000 km, a schimbat tot pe fata..iar acum masina se comporta ca un sh de 10 ani!).A ramas o masina coreeana,fabricata in EU.Oricum coreenii au facut dintotdeauna masini fiabile la bani putini(vezi Daewoo Cielo, masina f fiabila pentru Romania si actualmente cea mai ieftina masina la intretinere).
kia ceed sw 1.6 crdi hp + optionale,Pewter Beige.Merge!
http://picasaweb.google.com/ghe2ghe2000/Dolly
B-80-ABW

Clauds
Posts: 218
Joined: 05 Jun 2007, 12:34
Auto:
Location: Brasov

Post by Clauds »

Astazi am ales CEED 1.4 LX BEST in loc de Logan Prestige 1.5 DCi (85 CP).

Johnny
Posts: 114
Joined: 09 Oct 2007, 17:07
Auto: kia ceed sw 1.4 cvvt
Location: Bucuresti

Post by Johnny »

Am avut de oscilat intre Mazda 3 cu 1400 euro discount sau Ceed. A iesit Ceed pt ca costa mai putin si dotari mai multe ca Mazda care era 14.800 cu motor 1.6 105 CP. Ambele benzina evident.
1.4 MPI SW BEST, MARO

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

initia am vrut opel astra, apoi megane dup-aia am auzit de kia cee'd si cum nu imi spunea nimic am continuat cautarile leon, mazda 3 , golf preea scumpe dup-aia m-am intors la opel astra si cand eram aproape hotarat sa iau astra am zis hai ma sa vad si eu ce e cu masina asta de care vb toata lumea intai pe net pe diverse forumuri am vazut-o mi-a placut apoi am fost la un dealer sa o vad live si opelul mi-a zburat din minte definitiv.
recunosc si eu prima data cand am auzit de ceee'd am zis ce dracu ma iau kia :lol: si pana la urma masina m-a convins si cred ca am luat decizia cea mai buna
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

VAdrian
Posts: 2
Joined: 12 Nov 2007, 16:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by VAdrian »

deocamdata nu sunt 100% hotarat, dar daca va fii sa fie cee'd inseamna ca am renuntat la: leon(acela puturos de la promotie), ford focus (sedan, 1.6, trend), c4(1.6), i30(vai ce materiale are masina asta pe interior, foarte bine inchegata, cam scumpa), octavia 1(cam veche, nu cred ca asta va fii), opel astra (m-am suparat pe ei ca mi-au spus ca in dotarile standard intra: inscriptionare cu sigla opel, volan cu 3 spite, schimbator cu 5 viteze...), megane 2(mi-e cam frica chiar daca este reducere 2.5keur), fiat lineea(foarte scumpa si parca neinchegata pe interior, plus motorizarea slaba).

:?: Oare sa fie cee'd? :?:
(sambata ma duc la dealer sa studiez problema).

:arrow: P.S. nu am crezut ca o sa fie atat de greu sa iti alegi masina.
:arrow: P.S.P.S. toate comparatiile pe care le-am facut au fost vis a vis de fosta mea masina, un ford focus 1, pe care l-am vandut la 200.000km fara greierasi si probleme.

Bine v-am gasit, chiar daca nu vom fii colegi de "marca". :)

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

Eram hotarat in proportie de 99% sa-mi iau un Golf 5 SH diesel din Germania, vorbisem si cu cineva care se ocupa de adus masini, la sfarsitul lui februarie urma sa ma duc s-o cumpar ca atunci am concediu. Pana cand am aflat dintr-o pura intamplare de Kia Cee'd si in 2 zile m-am decis si am facut comanda. Sper sa nu regret ca nu am ramas la Golf 5.
Trebuie sa recunosc ca si eu, ca mai toti prietenii mei nici macar nu luam in seama marca Kia...nici nu era adusa in treacat in discutie cand vorbeam de masini, dar acum deja le-am captat atentia la multi si de cand au vazut Cee'd-ul...acum toti vorbesc despre Kia.
Daca ar fi sa renunt la Cee'd...cu siguranta as face-o pt un Audi A4...masina perfecta din punctul meu de vedere, dar vorbim de alti bani, alta clasa si nu putem compara.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

focus, accent, astra clasic, c 4 si in ultimul moment corsa..
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Noul Opel Astra, 1,6l 115 HP
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ciprian75

Post by ciprian75 »

VAdrian wrote:deocamdata nu sunt 100% hotarat, dar daca va fii sa fie cee'd inseamna ca am renuntat la: leon(acela puturos de la promotie), ford focus (sedan, 1.6, trend), c4(1.6), i30(vai ce materiale are masina asta pe interior, foarte bine inchegata, cam scumpa), octavia 1(cam veche, nu cred ca asta va fii), opel astra (m-am suparat pe ei ca mi-au spus ca in dotarile standard intra: inscriptionare cu sigla opel, volan cu 3 spite, schimbator cu 5 viteze...), megane 2(mi-e cam frica chiar daca este reducere 2.5keur), fiat lineea(foarte scumpa si parca neinchegata pe interior, plus motorizarea slaba).

:?: Oare sa fie cee'd? :?:
(sambata ma duc la dealer sa studiez problema).

:arrow: P.S. nu am crezut ca o sa fie atat de greu sa iti alegi masina.
:arrow: P.S.P.S. toate comparatiile pe care le-am facut au fost vis a vis de fosta mea masina, un ford focus 1, pe care l-am vandut la 200.000km fara greierasi si probleme.

Bine v-am gasit, chiar daca nu vom fii colegi de "marca". :)
ce materiale are i30 pe interior ?:P

silvio
Posts: 97
Joined: 10 Jun 2007, 02:15
Auto:
Location: Bucuresti

Post by silvio »

corsa D , opel astra
EX KIA CEE'D 1,6CRDI 115cp pewter beige B-67-XMC 62000km
CLIO RS 197 rosu B-94-NUW

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

la opel astra, ford fusion si suzuki SX4.

mitzzz
Posts: 4
Joined: 05 Feb 2008, 14:39
Auto:
Location: bucuresti

Post by mitzzz »

subaru impreza...4x4...dar peste buget :o
cee'd sw 1.6/ 115 oil blue
b-90-ars

Alex
Posts: 43
Joined: 08 Nov 2007, 17:57
Auto: kia

Post by Alex »

golf 5 nou, TDI, bagasem si actele pt adeverinte de salariu si copii dupa cartea de munca. si un prieten mi-a zis de kia cee'd..."hai, frate! kia!?"..ok..si mai vazusem i30..dragutz...
pana sa imi iasa actele...eram deja indragostit de cee'd si foile au ajuns la Neoserv in loc de Cardinal (VW) (Ploiesti).
:twisted:

Locked

Return to “Versus”