Ceed vs Fiat GP

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

sacredfaith666 wrote: Vreau sa vad o kia la 50.000km, oare mai este masina?

Ba chiar, Kia Cee'd se numara si acum printre variantele mele de cumparare, la fel cum si Grande Punto de altfel.
Mai baietas te contrazici asa ca mai bine taci.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

@sacredfaith666

:D :D "o bate la fundul gol pe asiatica?" :D

asta suna clar,ori a agresiune ori a perversiune.nu te obliga nimeni sa alegi cee'd,e o chestie de feeling.tu inca esti in perioada de testari si tatonari.noi deja am ales.vino cu ceva argumente tehnice,poze,link-uri si pareri personale.altfel doar birfim iar subiectele astea gen "versus" sint usor inflamabile.
noi,posesorii de cee'd am avea o mie de motive sa-ti spunem ca alegerea noastra e cea mai buna dar ar suna clar ca o agresiune si f. tare ca o perversiune!! :D
Sageata Albastra-BC18GBA

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

La ce dealer ai gasit 1.6 crdi 115 CP ptr drive'test?
1.3'ul poate da impresia de mai mare agilitate si datorita cutiei de viteze in 6 trepte si, evident, a greutatii mai mici a caroseriei.
Singurul avantaj ptr Punto ar fi oferta de creditare actuala ... am inteles ca ar fi vorba de un DAE de 5.41%
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Artanis
Posts: 45
Joined: 10 Sep 2007, 18:15
Auto:

Post by Artanis »

sacredfaith666 wrote:Parerea despre Grande Punto si Kia Cee'd, la fel, o parere personala,doar ca aceasta parere apare in urma unui DRIVE TEST pe care l-am avut cu ambele masini.
Si eu am facut drive test cu ambele masini (cu motoare diesel de 90CP), si pot spune linistit ca Cee'd are un avantaj net la materiale, finisari, imbinari. GP este chiar recunoscut pentru interiorul de calitate indoielnica. Este posibil ca GP sa fie putin mai fasnet, fiind si mai mic, insa tin sa precizez ca in Fiat deja de la 120km/h zgomotul de vant era destul de strident, enervant chiar...Apoi, Cee'd spre deosebire de GP, are suspensie multilink pe puntea spate, care-i ofera o stabilitate mai buna in viraje. Avantajele mi se par clar de partea Cee'd, nici nu vad ideea unui astfel de versus.

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

cee'd versus fiat gp

Post by tcapote »

@Artanis: total de acord cu tine... facut drive-test cu ambele (inainte de a cumpara cee'd)
masini din clase diferite:
cee'd = clasa compacta
grande punto = clasa mica

Locked

Return to “Versus”