cee`d vs logan

Locked
User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Vezi ca ai inteles?!

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: cee`d vs logan

Post by bubumisu »

Hai ca devine cel mai accesat topic :D
Asteptam noutati de la "concurenti"
Cine iese primu da o bere la toata lumea care va participa la eveniment

PS: Ar fi bine sa existe si un arbitraj, eventual impartial 8)
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

MCD e cam cel mai tare la clasa lui. 90 140 cai. a facut zdrente masini cu pretentii. da pai un amarat de tractoras 1.6 crdi de 115 cai. va bate si 2.0 de care vreti voi. dci sau benzina.

stiu e frustrant sa o iei de la un 1.4. si mai e si o cocioaba infecta de masina numita logan. o zdreanta.

si cand trece pe langa tine ca acceleratu in triaj ploiesti scoti repede capu pe geam si urlii tare am ESPEEEE baaaa te am facut, uitand ca el fuge mai tare ca sunetul si iti racesti gura de pomana.
eventual dai a 5 a te uiti in retrovizoare si gata ai 170.

incerc pe cat posibil sa nu am nevoie de ESP si de ABS. se numeste condus preventiv.

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: cee`d vs logan

Post by bubumisu »

odin

Pilotii nu concureaza pe masini cu ESP si ABS, pentru ca reactia pilotilor este mai rapida decat a masinii.
Deci fara ESP si ABS, va rog 8)
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Odin, in jurul carei varste te invarti?
PS: in mers conteaza reprizele...dupa 130km/h ce se intampla cu cx 0,36 ?

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by patton »

odin, in sfarsit spui adevarul: in liniute mcdu si toate loganurile tunate sunt tari, in rest "o cocioaba infecta de masina numita logan. o zdreanta." Crede-ma nu sunt frustrat deloc ca nu ma dau cu o caramida.
Fraza cu acceleratu` si cu fuge mai tare ca sunetul m-a dat pe spate. Daca n-am fi in Romania mai ca as crede ca e poezie si nu vreun vers de-al lui salam.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

vezi sa nu fie realitate si sa te izbesti cu capu de ea cand te trezesti. s ar putea sa nu faca fata airbagurile alea de la ceed la avantul care il ai

@ ogy crede ma aceiasi intrebare mi o tot pun eu despre voi de cand am intrat pe acest forum


daca stau sa ma gandesc nici nu are rost sa vina MCD FOf sau vre un 16v. o sa le zic sa stea accasa ca isi consuma benzina de pomana. un 1,6 si un sofer bun sunt suficiente. o sa vorbeasca singure CVVT urile astea pe care le laudati atata.

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by patton »

Acum vreo cativa ani am asistat la un concurs legal de liniute pe aeroportul de la salcea (suceava). Proba la concursul auto consta in parcurgerea unei distante de 400 de metri, iar distanta de franare fiind de 200 de metri. In prima etapa s-a mers pe clase de putere. Au fost vreo 5 categorii de la sub 90 la peste 200. A doua etapa a fost pe sistem open, la noroc. La open senzatia a facut-o un tip cu un renault 5 cu motorul preparat pe la 180 cp. Masina o tinea insa doar pt astfel de curse (de acolo a luat-o pe rampa). Nu am vazut pe nimeni dintre cei batuti, cu masini de zeci de mii sa fie frustrati. Ba chiar renaultul a trezit admiratie si curiozitate. Cred insa ca impreuna cu prietenul tau mcdu va-ti fi simtit tare frustrati daca ati fi participat. Sa va bata unul cu masina din 87.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by aeon »

citesc si ma minunez....cate posturi fara rost si offtopic....si cata inconstienta....bine ma baieti: loganurile voastre sunt mai tari decat ceedu pe liniute (asta a inteles toata lumea sper), mergeti cu ele la curse si hai sa vorbim de masinile noastre logan vs ceed varianta stock si tot ce fac si nu fac ele fara sa vorbim de liniute, depasiri ca racheta, numai prin faptul ca jigniti toti (aci intra si cei cu logan si cei cu ceed), ne aratati ca sunteti toti prea mandri de masinile voastre, nu stiti sa lasati de la voi si cine stie cati ani mai aveti fiecare....consider personal ca masina mea este mult peste logan la dotari si comfort motiv pentru care am si cumparato (mai am de achitat rate la ea, nu e luata cu bani in mana si nu sunt baiat de bani gata)....nu ma intereseaza liniute vs logan, ca ma depaseste loganu pe autostrada sau in alta parte pt ca la urma toate fac acelasi lucru: ne duc de la punctu A la punctu B....as ca, daca vreti sa vorbiti de curse intre unele sau alte mergeti pe forumuri de specialitate si inscrietiva la competitii, nu va balacariti aici care mai de care.Tipitip te rog sa iei atitudine
Succes in toate, drumuri bune si multe realizari.
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

@ patton si tie ti se umfla venele la gat cand trece un logan pe langa tine.

cum naiba sa ma oftic ca ma face o masina ? ma faca asta e. e tunata e tziganita e imbuibata e logic sa ma faca. asa cum un 1.4 cu serpi si axa face kia ceed orice motorizare. trist nu

pin punctul meu de vedere acest thread este dah cursee pa sistem toorboo.

eu am o problema cu vederea. in general nu vad decat la 402 m in fata mea. defect din nastere . nu am ce sa ii fac. imi trebuie 2 palme si un valium si imi revine vederea la loc

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Hai luati o pauza!

Locked

Return to “Versus”