cee`d vs logan

Locked
User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Sorcee'd »

...penibil....daca a compara doua tipuri de masini inseamna "a mea bate tot ce misca",daca la atat se rezuma o enumerare a unor calitati si defecte(cum ar fi trebuit sa fie aceasta discutie,in principiu),de ce naiba ne mai miram ca exista atata lipsa de bun simt,nesimtire,grosolanie si mitocanie pe drumurile noastre si nu numai.
Sincer,acest topic il consider infestat si nu il mai urmaresc nici macar din curiozitate.M-a convins inca o data de niste lucruri pe care din pacate le vad zi de zi.
Am spus intr-un post anterior(pe la intilnirea anuala club kia de la Sambata) ca am senzatia ca masina isi alege proprietarul.Senzatia s-a transformat in convingere....
Drumuri bune!
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

da logic ca am scris la misto. dar vad ca tot nu a inteles. erau niste afirmatii retorice ca sa zic asa

un timp al MCD ului ar fi 0 - 100 kmh - 8.7 sec pe gtech

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

nu am inteles ce vrei sa zici prin masina isi alege propietarul. chiar nu am inteles.

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Sorcee'd »

imi calc cuvantul si mai postez o data.
nu am inteles ce vrei sa zici prin masina isi alege propietarul. chiar nu am inteles
...ceea ce era de demonstrat....
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by frantic »

Stau si citesc ce se scrie in acest topic si, fara a vrea sa ofensez pe cineva, ma tot minunez de cate aberatii se pot spune.

In primul rand se compara "mere cu pere", respectiv o masina careia i s-au adus ceva modificari cu una standard. Pe principiul acesta si eu pot lua un Trabant, ii pun un motor de racheta si pe urma strig in gura mare ca Enzo sau Veyron sunt varza. Nu? :)

In al doilea rand puneti in antiteza doua modele care au fost gandite pt. orice altceva, numai pt. competitii nu. Cum poti sa vorbesti de care e mai "tare" la liniute cand materialul de concurs are sub capota un amarat de motor de 1.4 - 1.6 l? Mi se pare o prostie.
dar cand trece loganul pe langa voi ....nu cred ca iti mai arde de dotari pe moment.
Asta da afirmatie!!! :roll: Sper ca nu si crezi in ea. :lol:
Sunt atatea modele scumpe de masini care ating suta in cca. 10 s ... crezi ca cineva care conduce o Honda Accord (e doar un exemplu luat la intamplare) va fi invidios pe tine, pt. ca "l-ai facut" la o liniuta cu un Logan modificat?
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Eu inca nu am primit raspuns la intrebarile mele. Franele au fost testate pe strada de catre profesionisti impreuna cu aparatura adecvata.
Daca mai aveti ceva de adaugat in afara de 0-100, asteptam posturile aici.

User avatar
CataFOF
Posts: 17
Joined: 11 Jul 2010, 03:14
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by CataFOF »

Jignirile au venit tot de la voi , de la colegul din mangalia si Sorcee'd , care crede topic infestat...dar oare de cine ?
daca vrei le testam pe viu impreuna ....daca tot ti mortis asta.
Odin , nu iti mai bate capul , sunt ca cei de la Reno , daca au un + peste logan .... cred ca asfaltul se toarna in fata lor....

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: cee`d vs logan

Post by bubumisu »

Gata, baieti, v-ati calmat?
Iesim la o berica? :D
Ne imprietenim, ca doar toti suntem romani? 8)
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by bogdan-alin »

CataFOF wrote: Odin , nu iti mai bate capul , sunt ca cei de la Reno , daca au un + peste logan .... cred ca asfaltul se toarna in fata lor....
nu .. chiar te rog frumos sa iti bati capul...sa ne spui in continuare cum Loganul colegului tau de 109 cp si cu 300 de kg mai usor bate tot...de la 1.4 -109 cp , 1.6 - 126 cp pana la 2.0 - 143 cp
pana maine s-ar putea sa iti schimbi opinia si sa zici ca el se da cu spatele

User avatar
CataFOF
Posts: 17
Joined: 11 Jul 2010, 03:14
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by CataFOF »

veniti joi seara in parcarea de la kiseleff si va ve`ti convinge singuri .
sau aveti raca si cu cei de la F a n Kia ?

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Parca am zis fara ilegale.
Vrei legala: care ajunge primu de la a la b (drum virajat, limite de viteza pe diferite portiuni de drum etc). Pe unde circul eu, sunt multe curbe, te ti dupa mine (respectand regulile de circulatie)?

odin
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2010, 10:48
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by odin »

sorceed iar nu am inteles ce vrei sa zici.

ai zis ca masina alege stapanul. explica te daca poti te rog.

@ all nu as da ul litru de benzina sa fac o linie cu voi.


@ bogdan alin MCD u va bate . pacat ca nu o sa stiti niciodata. nu poti raspunde prin da prietene hai sa vedem. sa castige al mai bun.

din vorbe si eu ma dau cu clio rs si stau langa el pe a 2 a

invatati sa fiti oameni. chiar nu ne putem abtine de la jigniri ? ce v am facut ? ce v am zis ? v am zis ? v am injurat ? ce v am facut

@ ogy si cati saci de ciment sa imi pun in portbagaj ? fier beton am voie ?
si foarte important !!!! cel mai importanta !!! te dai cu ESp sau fara ? ca sa scot si eu ABS ul sa scot maxi pe franare. sperand sa nu vina peste mine placile de fier beton

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by Ogy »

Vezi ca e o propunere mai sus cu un post de-al tau. Tu le ceri sa iasa joi din garantie... :)
Masinile astea sunt facute sa te duca de la a la b (si logan si cee'd) cel putin asta impartasesc majoritatea membrilor acestui forum. Voi modificand aceste masini va raportati la alte forumuri cu acest specific. Eu unul mai am de asteptat ...
Le:Poti sa-i pui si aripi.

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: cee`d vs logan

Post by patton »

@odin, m-ai convins, masina lui mcdu e visul oricarui pilot. Bate toate motorizarile stock de la ceed, bate multe masini cu nspe clase peste logan, ceed, etc. Tot nu vad care e smecheria. E cea mai tare masina in teste 0-100km/h ... Si ?!?
Sunt convins ca aceleasi discutii le aveti si pe forumurile opel, ford, citroen, etc. Asta pt ca toti sunt frustrati ca nu si-au luat logan, nu-i asa?
Eu voi ramane la concluzia ca ati ales gresit masina pe care sa o tunati.
Ceea ce-ti doresc, sincer, este sa nu ajungi sa ai nevoie vreodata de ESP, frane, suspensii, airbaguri si toate chestiile astea nefolositoare. (te rog sa nu incepi cu afirmatii gen "N-am nevoie, sunt mare sofer")
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
CataFOF
Posts: 17
Joined: 11 Jul 2010, 03:14
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: cee`d vs logan

Post by CataFOF »

Ogy wrote:Parca am zis fara ilegale.
Vrei legala: care ajunge primu de la a la b (drum virajat, limite de viteza pe diferite portiuni de drum etc). Pe unde circul eu, sunt multe curbe, te ti dupa mine (respectand regulile de circulatie)?
acolo ne strangem , vorbim una alta , stam la un suc...sper ca ai inteles ideea.
pai bun...si ce fac , merg dupa tine la 50km/h si 90 km/h ?
poate ai vrut sa zici alceva si nu am inteles eu...

Locked

Return to “Versus”