ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Post by Bogdang »

alexandruu wrote:

Uita-te de la 1:30 . E testata acceleratia unui SW 2.0 143 Cai. Si scoate 9.2 Sec ( la fel ca pe hyundai coupe , si hyundai elantra - e acelasi motor ) .. cred ca au gresit specificatiile tehnice cu 10.4 sec .. e cam mult . Real cred ca scoate sub 10 lejer.

Si Golful 140 TSi tot in testul ala scoate 9.3

Legat de bravo, vezi cursa f lunga a schimbatorului si cam imprecisa ... si dupa cateva luni capata si un fel de joc( am vazut la o masina de test drive care avea numai cateva mii de km ) , era f labartata maneta

pai cursa lunga are si maneta de la cee'd....nu stiu...desi sunt un nonfan Renault trebuie sa admit ca oferta pe care o au in acest moment e de nerefuzat. Fara acea reducere lucrurile ar fi stat diferit.

Cruze e pe platforma de Astra... ma intreb de cand a devenit Astra o referinta la care sa ne raportam. Astra e o masina corecta si nimic mai mult, nu exceleaza la absolut nici un capitol... poate la costurile de intretinere care nu m-as mira sa fie cele mai mici.
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Post by misuspita »

Bogdang wrote:pai cursa lunga are si maneta de la cee'd
Fata de Megane 2 nu e scurta cursa. La 3, sau la Astra/Cruze nu ma pronunt, ca nu stiu. Si e adevarat, in momentul asta Coupe-ul de Megane 3 arata foarte atragator. Mai ales ca nu mai sunt preturile exorbitante vehiculate la debut (18.000!).

http://www.renault.ro/configurator/moto ... modelid=92
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

shtruckk
Posts: 13
Joined: 29 Oct 2007, 21:59
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Post by shtruckk »

Meganul 3 la ora actuala reprezinta o oferta foarte tentanta ma refer la varianta pe benzina de 1,600 cmc - 110 cp (cea care ma intereseaza pe mine), insa oare pretul asta include si prima de casare?

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Post by Bogdang »

pai da un telefon....eu as face un efort si mi-as comanda si parblizul panoramic
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

shtruckk
Posts: 13
Joined: 29 Oct 2007, 21:59
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: ceed vs.toyota corolla vs.megane 3 vs. chevrolet cruze

Post by shtruckk »

alexandruu - nu stiu care e treaba cu testul ala de pe youtube insa m-am uitat pe site-ul celor de la kia din Franta, Germania, Anglia si toate cel putin la varaianta diesel de 2000 cmc arata demarajul 0-100 in 10,3s iar la cea similara pe benzina parca 10,4s , asa ca imi e greu sa ii cred pe aia de pe youtube.

Locked

Return to “Versus”