Probleme si sugestii forum.

Post Reply
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

...?i p?n? acum am pl?tit pt. erorile alea... :(
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

MrDjBthu nu ai vrea sa sti cate tine acel server. Oricum este o onoare pentru mine ca pot ajuta chiar si macar cateva zile acest club...din care zic eu fac parte.
Sunt inca convins de perfectiunea vbulletin, si eu am un nr asemanator de utilizatori si conectari putin mai multe (pe alta tema) dar nu se incarca apache-ul ca la forumul asta :)
Oricum cinste lui tipitip care a avut incredere in mine, fara de care mai stateam si toceam butonul de la refresh fara sa apara nimic.

Piticu21
Posts: 268
Joined: 14 Dec 2007, 00:18
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by Piticu21 »

Eu nu agreeez solutiile de hosting din .ro pentru asta mi-am cumparat si server. Adica un calculator pe care mi l-am instalat, l-am pus la o fibra si sta linistit si isi face treaba.
Nu-mi place nici hostingul din afara pentru ca e greu accesibil de la noi :)


Si eu m-am oferit.


Tiptip ;) mutam si NS-ul? Ca nu suna bine in adresa cspajura :)) [asta nu e un server de counter?]
The one, The Only ONE

Kia Cee'd 1.6 CRDI - EX - low power + climatronic | Piston Gray
www.piticu.ro
www.blog-auto.ro

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

dupa cum s-a mai zis ....este o mutare provizorie si pentru placul vostru am sa incerc ca sa se deschida aceasta pagina in interiorul acelui host....mai mult nu pot face deoarece tipitip doreste sa-si pastreze setarile de mail si dns pe acel host momentan
-da este un server de cs....zici de parca ar fi numai un joc de copii...oricum nu comentez foarte mult sa nu se dea in altele...m-am oferit cu o rezolvare rapida sa putem sa ne accesam forumul...nu cred ca am facut ceva rau
-continutul unui site conteaza mai mult decat un simplu dns....doar daca nu ai nevoie de publicitate...si aici nu este cazul
-perfect, buna idee poate facem o donatie si "taiem" un gratar de pe lista, luam un server, bagam tot ce trebuie ca la carte pe el si o banda buna (accesibila pt toti) si poate atunci o sa iasa ceva super...pana atunci ramanem noi ....importanti pentru noi...suntem o comunitate fie ca se vrea sau nu asta.->punct

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

din pacate nu pot edita postul anterior...
am bagat forumul intr-un iframe pe dns-ul "mama"/original.
cum se updateaza treaba de la acel host o sa puteti vizita site-ul pe acel dns fara sa va mai directeze prin alte locuri.

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

bine ca s-a gasit o rezolvare ... important e ca merge ... :D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Johnny27

Post by Johnny27 »

Multumim tuturor pentru implicare. Si buna ideea de a renunta la un gratar si a cumpara un server :lol:

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

tipitip wrote:Nu e nevoie. Problema a fost de seriozitate, pe care nu o cumperi!
..vrem sau nu, seriozitate= marca care ...se plateste !! asta ca tot veni vorba de a renunta la un...gratar !! no problem! 8)

PS: felicitari pt cei care au rezolvat problema cu nefericitul ala de server...
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Trebuie sa setez eu de undeva sau deocamdata nu este posibil ca fereastra de forum sa imi fie afisata pe tot ecranul? Eu am rezolutia setata la 1280x768, iar imaginea imi ese afisat doar pe aproximativ 3/4 din latimea ecranului, in partea stanga
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

mergi pe http://cspajura.idle.ro si o vezi in toata splendoarea forumul
-am spus ca am facut un iframe ca sa mearga dupa acel dns ...daca il fac prea mare pt unii o sa fie mai naspa decat pt tine

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

nuuuuuuuuuuuuu
eu am 1600x1050 si se vede forumul de ma sperii. sunt destul de sigur ca ai cum sa-l faci ca sa fie strech, sa se intinda el pe toata marimea ecranului, indiferent daca la mine este 800x600 sau 1600x1050.
se vede ca in pom :(



edit: nu stiu daca ai citit aici sau ai facut tu ceva total independent dar acuma e ok, s-a largit imaginea pe tot ecranul si e muuuult mai bine.
multumesc :D

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, si la mine e ok acum :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

problema s-a rezolvat de la sine sau a intervenit altcineva...
din pacate momentan nu ramane activata sesiunea decat cat tineti pagina deschisa ...deh iframe...si mai este o problema cu mail-ul
-ii asteptam pe petrecareti sa se intoarca de la gratar si vedem ce se hotareste....daca va merge bine de aici pe mine nu ma incurca cu nimic ...ii pot instala si acel cpanel, poate optimizam si forumul ca imi face memoria de parca as tine 50 de site-uri, decizia se va lua in conducere acolo sus...:)
PS:pe acel server sunt urmatoarele: un server cs de 32 full aproape tot timpul, 3 site-uri diferite , un server proxy pentru mine si alte 2 persoane, server ftp si multe alte lucruri importante pentru mine.
pe toate serverele mele la un loc am peste 7000 conectari zilnice si cred ca depasesc cu brio peste 500GB trafic lunar ...la mine nu se supara nimeni ca depasesc banda...decat eu :)
ma costa netul 65 ron/lunar +cat consuma aceste servere.

cash
Posts: 137
Joined: 01 May 2008, 19:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by cash »

vai ce am mai suferit de lipsa forumului :(...

sper sa se rezolve curand
:)
CEE'D 1,6 GSL BASE Piston Grey + 2-3 optionale;
poze: http://picasaweb.google.com/adrianstefa ... bilicaCeeD
jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=2692
ODO 18000km

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Din pacate la mine forumul e tot pe 3/4 din pagina in partea stanga :/

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”