Aşteptări de la ClubKIA.ro

Post Reply
kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

In primul rand este o publicitate pozitiva! gratuita! ar trebui sa ne multumeasca ca le facem cunoscuta marca nu sa se supere. iar daca se supara ce poate sa faca? sa-mi mai ia din caii putere? :D sa fim seriosi...
in cazul asta putem vorbi direct cu ei Coreea. Cine stie limbi asiatice?

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

1. la mana googleu e plin de sigle Kia ... noi nu furam nimica :P Just Google IT:P
2. la mana sunt mari spalari de bani in romania plecand de la modelul de 1.4 in dublu exemplar... best si simplu ... ca sa conteze o poza
3. la mana daca or sa fie probleme cu sigla ( ceea ce asa ceva nu se va intampla nici peste 10 ani ... ) si ne baga pe gat drepturile de autor si despagubirile de rigoare ... le inchidem gura prin 2 cuvinte " Fun Site" si n'au ce sa mai faca :twisted:

4. la mana hai veniti cu idei pt. banner si forum :)

Eu sunt pentru:
- un nou banner
- un favicon neaparat
- mai multe teme la profile sau macar una mai cool decat griu asta enervant
- o obtiune la profile cu schimbatu limbii forumului englesh/romanian ( ma incurc in butoanele si optiunile astea romanesti :P )

5. noapte buna :twisted:
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

imi place grozav bannerul lui kokolino! singura mentiune pe care o fac este KIA MOTORS de sub sigla. poate poti sa o scoti si sa faci sigla KIA mai mare.

daca schimbam culoarea de fond de la sigla kia din rosu in verde sau albastru, se mai pune problema de drepturi de autor si corporate identity?
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

mai oameni buni, nu e vorba de corporate identity, daca voi vindeti un produs si eu ma plimb pe strada cu un banner care face reclama produsului vostru, ma amendati sau imi dati o bere ca nu platiti publicitatea? cand e vorba de corporate identity este vorba de a folosi logo, head-line-uri inregistrate s.a.m.d. in folos personal. adica eu spun ca kia este a mea sau folosesc aceeasi sigla de la kia si sa scrie "keea" sau "kya". cam asta e. acest lucru nu se intampla in cazul unui site in care toata lumea conduce masina lor....eu zic sa folosim aceste insemne si sa face sa arate cat mai frumos. Poate o sa le placa si lor. Dar cred ca nici nu-i intereseaza....au alte probleme...nu fac fata cererilor...

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

nu mai aveti comentarii despre banner? chiar nu vreti sa arate si forumul asta ok?

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Ba da ... mie imi plac ambele varainte..(ultimele2). A, si nu ati zis tatuajul, cum ni-l facem? :P

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

banner clubkia

Post by tcapote »

@kokolino:
foarte bun banner-ul facut de tine, de departe cel mai dragutz de aici...
cu amendamentele din post-ul meu anterior si cu rugamintea de a scoate "actyon"; ala este al lu'SsangYong parca...

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Mie'mi place cel facut de kokolino ... insa as pastra si sigla KIA (tot kokolino a explicat si de ce in mod normal nu ar aparea probleme in urma folosirii numelui si siglei KIA - si eu sunt de acord cu el in acea privinta)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Sa se hotarasca creatorii la cate n model... si bagati la vot

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

mai asteptati ca o sa fac niste modificari la bannerul facut de mine si o sa-l postez.

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

cam asa arata...

Image

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Koko, in ce ai facut bannerul si unde ai gasit fonturile pentru denumirile modelelor? M-ar interesa si pe mine clubKIA.ro din dreapta jos. Cum il fac si eu?
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

banner

Post by tcapote »

no, ashe!!! super, excelent a iesit de data asta....

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

putem sa facem ce au facut baietii de pe forumul international, au scris urmatoarele:
"Kia-Forums.com is owned and operated by AutoForums.com, Inc. Kia-Forums.com is completely unofficial and is not endorsed in any way by KIA Motor Corp, its affiliates, or its subsidiaries. KIA® is a registered trademark of KIA Motors Corp. in Canada, the United States, and in other countries around the world. No challenge to the status of KIA®'s registered trademarks is intended. "
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

psystem wrote:Koko, in ce ai facut bannerul si unde ai gasit fonturile pentru denumirile modelelor? M-ar interesa si pe mine clubKIA.ro din dreapta jos. Cum il fac si eu?
in corel am facut banner-ul iar fontul este lucrat vectorial din logo "kia" si din cee'd. nu am font. nici macar nu stiu cum se numeste in cazul in care ar exista.

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”