No problems

Post Reply
calinn
Posts: 18
Joined: 24 Aug 2008, 20:03
Auto: Kia ceed SW 1.4

No problems

Post by calinn »

Salut
Observ de cateva zile o schimbare pe forum, nu mai exista subforumul probleme decat pentru utilizatorii inregistrati. Au trecut la secret? :shock:

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: No problems

Post by Ogy »

Este o rezolvare de moment pentru cei care se inregistreaza special pentru a ridica o problemafictiva sau nu. Ca sa nu-si mai piarda timpul lor si implicit pe al nostru. Utilizatorii inregistrati nu au restrictii in vizualizarea forumului.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: No problems

Post by eugenflorinmanea »

Eu as merge mai departe si as adauga in regulament- cel care nu isi scrie ce masina are, de unde e si prezinta o problema in primele posturi ale sale- sa fie sters automat postarea dupa 3 zile.
In ultimul timp am observat o adevarata campanie de denigrari asupra ceed ului de la useri abia inregistrati.
Nu ca mi-ar pasa mie f mult de soarta Kia in Ro privind vanzarile, dar la un moment dat o sa vreau sa imi vand si eu masina si nu vreau ca Ceed ul sa aiba imaginea unei masini foarte proaste cum insinueaza unii, ceea ce nu e nici pe departe adevarat.
SAAB 9-5

calinn
Posts: 18
Joined: 24 Aug 2008, 20:03
Auto: Kia ceed SW 1.4

Re: No problems

Post by calinn »

Nu stiu daca e chiar fair pt eventuali noi proprietari. Eu am luat un ceed la mana a doua dupa experienta buna, fara probleme a tatalui meu. Insa se vede ca exista probleme pe care daca citeam mai in amanunt forumul stiam la ce ma pot astepta. Nu am postat problemele din lipsa de ocupatie ci din frustrarea data de o achizitie sa-i spunem cu ghinion

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: No problems

Post by Ogy »

Te doare mana sa te inregistrezi si sa vezi ce probleme are? Cei care isi cumpara kia sunt oameni informati in legatura cu produsul si de obicei nu au o minte limitata doar la europene....

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: No problems

Post by patton »

ce europene?
peste tot (pe alte forumuri/siteuri/bloguri) gasesti doar posturi despre ce masina exceptionala e passat-ul tdi. (i cu rosu daca se poate)
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: No problems

Post by cata_ceed »

Cred ca este o idee buna accesarea topicului doar pentru userii inregistrati. Trebuia mai demult pusa problema asta. Ca te sperii cate probleme are masina vazuta din prisma utilizatorilor in special cei noi inregistrati. Da, masina probabil ca mai toate celelate marci de pe piata are probleme dar eu zic ca sunt acoperite in mare parte de garantia acordata. Amortizoare, bucse, bielete si rulmenti sunt schimbate dupa un numar de kilometri sau nr. de ani pe garantie ceea ce este un lucru foarte bun in comparatie cu alte marci. Multe sunt consumabile si se uzeaza in timp si chiar nu avem de ce sa ne plangem ca ele se schimba pe garantie (5 ani). Si multe din postarile cu probleme ar trebui sterse se repeta la nesfarsit sau ar trebui mutate la o alta categorie si prezentat modul de solutionare (ex posturile cu consumabilele masinii - baterie, pivoti, bucse, bilete, bara stabilizatoare, rulmenti etc)
Posesor de Kia Ceed

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: No problems

Post by patton »

dupa parerea mea ceea ce tine de pivoti, bucse, bilete, bara stabilizatoare, rulmenti, amortizoare, etc. nu prea sunt probleme.
toate masinile au asa ceva si la toate se uzeaza/strica, mai ales daca masina este rulata pe drumurile, pardon hartoapele Romaniei.
In schimb, la putine marci acestea sunt schimbate pe garantie, cu atat mai mult dupa 3-4 ani.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”