Kia Romauto recunoaşte oficial ClubKIA.ro!

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by Arnold12 »

Ma bucur ca confirmi ce am spus in postul anterior. :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by Bogdan »

Doar evit flameuri si discutii aberante pe un topic de asemenea amploare.. :lol:

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by AlinC. »

Club KIA wrote:Club oficial înseamnă un club operat direct de importator! Ori nu este cazul, noi suntem o entitate independentă, în a cărui activitate importatorul nu va interveni. Deci clubul nostru a fost recunoscut oficial, nu ca oficial!
Semantic vorbind e gresit ce spui. Sa inteleg ca Fun Club-ul oficial Michael Jackson din Romania e organizat de acesta sau de o organizatie care il reprezinta? No way. Este insa recunoscut ca fiind clubul oficial M.J.

Era suficient sa spui ca al nostru club a fost recunoscut oficial de importator :)

Nu-ti caut nod in papura, dar credeam ca Dep. lor de Marketing a gasit o chichita legala legala pe care vor s-o exploateze.


Lucrurile sunt simple, si am mai zis-o: acest club este o adunare, formata in mod natural, de oameni care au cel putin un punct in comun: un automobil KIA. Interesul importatorului KIA este sa aiba o imagine buna in randul consumatorilor, aceasta fiind o forma de marketing a carei eficienta este incontestabila. Interesul nostru e sa obtinem de la importator raspunsuri corecte la intrebarile noastre si orice fel de ajutor care sa ne creasca gradul de satisfactie in utilizarea produsului.

E un deal win win si va ramane asa atat timp cat noi suntem interesanti pentru Kia Romauto. Lucrurile se vor schimba in momentul in care numarul de utilizatori ai acestui forum va scade sub un prag semnificativ. Aviz amatorilor.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by spdblue »

@AlinC. sunt incantat sa vad ca exista un dram de realism. Cam acest lucru l-am mentionat, totul se reduce la imagine.
Drum bun si numai bine. Sarbatori fericite.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by Bogdan »

Este real si mai mult decat normal ce ziceti voi...dar nu vad cu ce afecteaza asta membrii ClubKIa?
Eu m-as bucura ca am beneficii, discounturi, si cineva recunoaste oficial un club, un forum, o comunitate iar efortul din partea mea, cel putin material vorbind este 0.
Cu sau fara discounturi, beneficii, o comunitate merge in continuare sunt doar atatea in tara asta, deci de ce sa nu ne bucure cand exista si asa ceva??

Chiar sunt invidios pe ClubKia asta un pic, eu n-am reusit pe ClubC4 nicio recunoastere oficiala :lol: :lol:

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by alpinad »

sa vezi de acum cate stickere cu club kia pe masini....pana acum nu se baga nimeni in club...deh...asa-i romanul nostru...."la placinte inainte....."

e de admirat ca s-a obtinut ceva...dupa atatea discutii avute pe la intalniri....
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by c.ciprian »

Bogdan wrote:Ce probleme au unii #-o

Mare lucru bai Club Kia sa fii recunoscut oficial!! =D> =D>
Mai Bogdane, candva am fost atat de entuziast pt clubul asta incat ca am platit din banii mei un parasolar cu sigla clubului. Mi se pare chiar o problema ca a fost schimbata fara sa fim consultati si ca ceea ce mi-am lipit pe masina, a disparut de pe forum. Nu sunt singurul care a comandat parasolar cu sigla si cred ca nu e nevoie sa reincepem discutiile care deja s-au purtat la schimbarea temei.
In plus, tu ai fi putut sa te abtii de la acest comentariu, avand in vedere ca nu ti-ai pus sigla pe masina...

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by Bogdan »

Ai putea sa discuti problema asta, deoarece observ ca este o problema pentru tine, pe un topic dedicat, nu aici...comentariul meu de asta a fost legat, nu de faptul ca trebuie sa iti schimbi tu parasolarul platit de tine.

Te inteleg, e o problema poate pt tine cat si pt altii dar se poate discuta in topicuri dedicate nu aici!!

PS: EU ti-am modificat semnatura


alpinad wrote:sa vezi de acum cate stickere cu club kia pe masini....pana acum nu se baga nimeni in club...deh...asa-i romanul nostru...."la placinte inainte....."

e de admirat ca s-a obtinut ceva...dupa atatea discutii avute pe la intalniri....
E normal sa fie asa, si nu doar romanul se comporta in felul asta :lol: :lol: :lol: N-ai vazut, americanii mor pe capete cand incepe mocangeala la Walmart... Pe mine chiar ma bucura sa vad lumea entuziasmata si cu ocazia asta poate multi devin mult mai activi pe forum.

@MihaiM...eu am sters postul tau, ar fi dus datorita multora de pe aici la flameuri mari ;)

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by MihaiM »

Chiar ma gandeam ca am facut o prostie :)

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaÅŸte oficial ClubKIA.ro!

Post by Bogdan »

S-a facut curatenie asa ca la inceput de an...
S-au sters toate offtopicurile , cine doreste sa discute despre altceva decat subiectul asta o poate face in topicuri noi in sectiunile dedicate

LE: @Smotocel, nu mai exagera fara rost!

LE1: C.Ciprian, s-a sters tot a fost o scapare ca a ramas! Una e sa dai PM-uri si alta e sa stai pe un forum si sa arunci cu rahat in el si in membrii care il administreaza. Iar pe forumul nou creat sa stai si sa postezi discutii masluite, sa faci un om in toate felurile etc etc

@Smotocel...iti repet, nu mai exagera . Sau nu stii ce se intampla aici, sau stii si cauti si tu flameuri ca multi altii care prefer sa nu le dau nume! Faptul ca s-a sters un post, 2, 10 offtopic nu e dictatura nu e bagat pumn in gat. Tin foarte mult la topicul asta astfel inca nu va contine flameuri, mizerii, offtopic sau altele, si in consecinta se va sterge tot ce e pe langa subiect!

Vreti circ, faceti topicuri la cafenea si faceti circ cat vreti ca multora vad ca le place!

LE2: Curatenie din nou. Onix ai dreptate in ceea ce zici, dar nu aici se dezbate. Ai topicuri aferente

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Kia Romauto recunoaşte oficial ClubKIA.ro!

Post by Vincze Szilard »

putem avea acces si noi la siglele acelea in format vectorial?
:)
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”