Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post Reply
holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by holden »

Ogy ai si tu dreptate.
In cazul meu, am citit multe posturi de pe acest forum mai mult pentru a invata cite ceva despre masini si a cunoaste parerile oamenilor care au ales acesta masina.
Nu cunosc deocamdata prea multe in domeniu, de aceea m-am abtinut de la comentarii.
Am relatat acel accident pentru a ajuta cumva si pe altii, dar si pentru a primi vreun sfat
Dupa ce-mi vor face masina cu siguranta nu voi da uitarii forumul.
Cit despre parteneriat este un lucru laudabil, felicitari initiatorilor.
Toate bune!
Kia Cee'd 1.4 black

apa plata
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by apa plata »

E clar: pentru ca portofelul meu are spatii limitate, cardul de la sodexo o sa dispara :D

Bottom line, e ceva nesperat si care, daca se materializeaza, o sa ne bucure pe toti deopotriva. E si meritul nostru al tuturor ca am dat dovada de o pasiune deosebita pentru aceasta masina intretinand aceasta comunitate - si ce dovada mai buna decat ca ne-am pus banii la bataie testand cu incredere o masina noua. Iar pe spatele nostru, importatorul si dealerii au avut numai de castigat. E normal sa ne recunoasca si sa ne ofere atentie.

Era frumos daca ar fi aratat ca ii pasa de clienti, de exemplu, oferind KAR la toti inca de la inceput, fara sa astepte presiunea OPC-ului. Si tot nu s-a terminat subiectul, caci in afara de un comunicat si un articol de ziar n-am auzit sa se si intample. Dealer-ul meu a confirmat articolul, dar in afara de clasica 'astepta ca te sunam noi' n-am primit. Totusi, am incredere...in OPC, ca daca nu se rezolva in 3 luni o a 2-a actiune atrage si amenda.

Poate ca acuma, pe langa banii dati pe masina, asigurare / asigurari, pentru majoritatea si pe revizii, benzina care nu 'poate' sa se ieftineasca ca petrolul, mai pui si cauciucurile de iarna (personal am ramas fara fonduri si am amanat cu inca un an cumparatura), traficul ingrozitor si multe altele, cand apare ceva gratis vrem cu totii sa tragem cat mai mult si cat mai repede, sa avem impresia ca mai obtinem si noi ceva, nu doar dam.

Sa-i iertam pe cei nerabdatori si sa avem intelegere ca poate au mai avut si probleme cu oamenii de la KIA si si-au pierdut rabdarea cu promisiuni desarte. Vine Craciunul, e timpul sa ne umplem inimile de bucurie. Si rezervoarele, ca benzina la 3 lei nu stiu cat o sa mai tina...
1.6 GSL TX MT, 90kW, So Red

michelangelo
norocosul
Posts: 58
Joined: 01 Dec 2007, 18:59
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by michelangelo »

GeorgeC wrote:deci? ce trebuie sa facem pana la urma sa devenim membrii oficiali cu tot cu card?
vreo miscare ceva?!
kia cee'd 1,6 best culoare pewter beige

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by tipitip »

Se mişcă, se mişcă. Dar mai durează ceva, layout, confecţionare, proceduri de înscriere...suntem 3 disperaţi care facem asta. Åži mai e şi concursul de sîmbătă! Pe ultimul plan, avem şi familii, servicii!
N-ai tu nici o vină, dar nici nu ştiu cum să facem, să vă ţinem la curent cu toate realizările Club KIA, pas cu pas (aşa mi s-ar părea corect, să fim apropape, să fim ajutaţi cu sfaturi, idei), sau să le servim cînd sunt gata (nu'ş care propusese asta, că vezi'Doamne amăgim oamenii).
Deci, anunţăm în ce stadiu suntem, sau, cînd o fi gata totul, dăm drumul la înscrieri? Vreţi poll?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

michelangelo
norocosul
Posts: 58
Joined: 01 Dec 2007, 18:59
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by michelangelo »

eu in primul rand vreau sa dau o mana de ajutor daca se poate si am cu ce ... in rest , din pctul meu de vedere, cred ca e destul daca ni se reaminteste ca se lucreaza inca la proiectul asta.
kia cee'd 1,6 best culoare pewter beige

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by tipitip »

Se lucrează! :)
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by ciprianeagu »

Rabdare multa si spor la treaba! Bravo baieti =D>
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by alaexus »

O idee buna, o realizare, zic eu, admirabila si...multi carcotasi.
Daca nu-i puteti ajuta, macar lasati oamenii care au initiativa sa lucreze linistiti.

Sarbatori fericite la toata lumea si sa ne auzim cu bine!
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Ogy »

Bamboocha ai punctat foarte bine....imi amintesc si acum cand m-am dus la dealer cu lectia invatata de aici (am pus pe hartie cum fac femeile cand se duc la piata tot ce avem nevoie sa fie implementat in masina) ba chiar eram dispus sa il invat si pe dealer anumite chestii de care sincer era confuz.
Dupa ideea "da-o mai departe" se lucreaza aici. Am fost ajutat si acum incerc sa ajut si eu mai departe ceilalti colegi.
O sa ramaneti surprinsi, dar sunt multi posesori de masini chiar care nu au habar de acest forum si implicit de rezolvarile rapide care se pot gasi aici....
Multumesc clubkia.ro pentru tot ce ati facut pentru mine si sper ca intr-o zi sa pot intoarce satisfactia de care ma bucur acum la toti posesorii si viitorii posesori ai acestei marci!
Sunt membru clubkia.ro si ma mandresc cu asta!

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by spdblue »

@bamb0ocha =D> in sfarsit, iata un membru din Bv dezlantuit. Inca o data =D>
Drum bun si numai bine. Sarbatori fericite. La multi ani!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Bogdan »

bamb0ocha wrote:Ma bag si eu ca musca...
Sunt membru de foarte putin timp pe forumul asta (comparativ cu altii) si ca sa fac o scurta istorie pentru cine nu stie in ceea ce ma priveste treburile au decurs asa:
Mi-am dat comanda de Toyota Yaris. Mai am una in familie si eram foarte multumiti de ea. Dupa weekend-ul respectiv trebuia sa ma duc sa platesc avansul. Intre timp am vazut o reclama la Procee`d, am dat search pe Google si primul lucru care mi-a sarit in ochi a fost ClubKia.ro. Am intrat, am citit pe fuga ce ma interesa dupa care am vrut sa postez o intrebare. Surpriza... trebuia sa-mi fac cont. Mi-am facut. Dupa ce mi-am postat intrebarea am constatat cu stupoare ca forumul era plin de viata, ca toata lumea se inghesuia sa ma ajute cu informatii, sfaturi chiar numere de telefon (spre deosebire de alte forumuri unde ba nu iti raspundea nimeni cu lunile, ba iti raspundeau la misto). Atunci mi s-a parut cam ciudat sau mai bine zis curios dar cu toate astea la doar cateva zile dupa ce mi-am facut contul atat de incantat am fost incat mi-am cumparat Procee'd-ul renuntand la Yaris (Toyota fiind una din cele mai fiabile masini in viziunea mea). Pot sa spun cu mana pe inima ca daca nu era forumul eu nu ajungeam sa stiu niciodata nimic despre masina asta, sau mai bine zis nu ma facea nimic in lume sa o cumpar. Era totusi o Kia. Forumul mi-a schimbat viziunea asupra marcii si nu regret nici o clipa. Acum, dupa toate cele intamplate a venit timpul sa ajut si eu, la randul-mi, asa cum pot, cu o informatie, cu o parere etc. pe membrii mai noi sau mai vechi care au nevoie.
Dupa parerea mea forumul acesta este practic un intreg mecanism care lucreaza. Lucreaza in folosul meu (al userului simplu), in folosul comunitatii (a celorlalti useri), a adminilor (oferindu-le satisfactie si implinire sufleteasca) si nu in ultimul rand, asa cum multi au observat lucreaza in interesul importatorului marcii si al producatorului KIA evident. Faptul ca aceasta certitudine a fost recunoscuta oficial de importator nu poate decat sa ma bucure pe mine si probabil pe oricare user care intelege cu adevarat despre ce este vorba aici.
Am observat insa ca se discuta aprins despre beneficiile obtinute cu acest card/legitimatie de membru clubKia. De ce este neaparat sa vina cu el si nenumarate astfel de beneficii? Reduceri, prioritati, gratuitati etc. Sau, ma rog, de ce e neaparat sa avem pretentii la anumite beneficii? Nu e oare destul ca in clipa in care avem o problema sunt zeci de membrii care incearca sa ne ajute? Nu e suficient ca avem o sumedenie de raspunsuri la problemele noastre fara ca macar sa trebuiasca sa punem o intrebare in acest sens ci doar "rasfoind" topicurile? Nu e oare suficient ca oricine e binevenit la intalniri, ca foarte multi membrii sunt dispusi sa ne ajute fara obligatii (gen Joco din Sf. Gheorghe care pe langa faptul ca vine la toate intalnirile in Brasov, raspunde la toate PM-urile sau posturile cu lamuriri tehnice pertinente mai ofera gratuit diagnoza si alte servicii membrilor clubKia sau apropiatilor acestora)? Nu ar fi mai corect sa apreciem orice gest se face in favoarea nostra fara sa punem prea multe intrebari sau mai bine zis fara sa fim atat de pretentiosi si carcotasi?
Sunt convins, cel putin dupa o logica simpla, banala, ca acest card nu se va face doar asa ca sa mai avem un card in portofel. Probabil cu el ne vom putea identifica/legitima undeva ca fiind membri ai acestui club ca sa obtinem ceva. Ca acel ceva e o reducere, o prioritate, o gratuitate, o felie de paine cu unt... acel ceva e binevenit. Pana la urma raman la ideea ca userii fac forumul acesta o comunitate si nu adminii, importatorul sau producatorul. Iar http://www.clubkia.ro doar ne pune la dispozitie mijloacele sa facem acest lucru fara sa ceara nimic in schimb. Nu cred ca trebuie sa abuzam de acest lucru. Poate gresesc. Daca nu am dreptate sa ma corecteze cineva iar daca am aberat va rog sa ma scuzati... asa vorbesc eu mai mult :o
Tot respectul..un om care intelege ceea ce inseamna un forum si o comunitate!!

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by LeCCa »

i feel the same.... e un forum extraordinar, gasesti tot ce vrei sa stii despre kia. sincer, e unul dintre cele mai bune din tara in domeniul auto, practic nu are minusuri dpdv al info. e si mai extraordinar cand oamenii se implica si fac ceva impreuna care ajunge sa devina oficial... tot respectul pt gasca de baieti care se implica aici si nu numai... 8) imi pare acum sincer rau ca nu am reusit sa ajung ieri, chiar simteam nevoia sa cunosc oamenii care au creat acest forum si oamenii care fac parte din aceasta familie kia.... dar fiecare dintre noi avem vietile noastre care ne solicita la maxim.... si e minunat cand vezi ca cineva isi rupe din timpul lui ca sa creeze ceva pt ceilalti!
felicitari ! =D>
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Piticu21
Posts: 268
Joined: 14 Dec 2007, 00:18
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Piticu21 »

Eu acum vad cum suna titlul asta ;) Kia Romauto a incheiat parteneriatul cu clubkia ... adica duceti-va ma naibii ca nu mai avem nevoie de voi ;)


Corect: Kia Romauto a incheiat un parteneriat cu clubkia.ro ;)
The one, The Only ONE

Kia Cee'd 1.6 CRDI - EX - low power + climatronic | Piston Gray
www.piticu.ro
www.blog-auto.ro

marius007
Posts: 15
Joined: 05 Sep 2008, 13:02
Auto:
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by marius007 »

Cu totul de acord cu cele mentionate mai sus de colegul bambocha!

Eu am ales aceasta masina dupa ce am luat la purecat acest forum!
Erau la egalitate noul Ford Focus si masina din semnatura, am navigat, am cerut sfaturi, am primit, m-am hotarat!
Am luat masina practic cu ochii inchisi, fara test-drive-uri, promotii sau gratuitati, mi-ar fi prins bine orice la vremea respectiva!

Ma bucura ideea ca s-a stabilit "ceva" intre forum si importator, consider ca daca vom avea beneficii, de pe urma cardului care dovedeste apartenenta la aceasta comunitate, va fi doar ca recunostiinta/multumire din partea importatorului ca le facem vanzarea mai usoara!

Nu?
KIA Cee'd 1.4 GSL BEST - Machine Silver.

Achitat avansul pe 04.09.2008, achitat diferenta in 08.09.2008 iar livrarea in 11.09.2008. Dealer PLANET MOTORS - Rm. Valcea - niste hoti
http://picasaweb.google.com/marius.gheb ... W7-NfHJwA#

ODO - 40490KM

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by mr_wizard »

Piticu21 wrote:Eu acum vad cum suna titlul asta ;) Kia Romauto a incheiat parteneriatul cu clubkia ... adica duceti-va ma naibii ca nu mai avem nevoie de voi ;)


Corect: Kia Romauto a incheiat un parteneriat cu clubkia.ro ;)
Eeee....limba romana si semantica ei.... :D
Oricum, esentialul a fost inteles de toata lumea, presupun:
clubkia.ro + Kia Romauto = parteneri =D>
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”