Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post Reply
Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Bogdan »

Bine ca s-a lamurit totul \:D/
@marinero..toti gresim, dar unii parca ne chinuim
@Tipitip =D>

viobastea
Posts: 17
Joined: 29 Jul 2008, 08:39
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by viobastea »

Felicitari celor care s-au chinuit pentru a sparge o bariera in lumea auto. Spun asta pentru ca nu prea am auzit sa se mai fi intamplat asa ceva si la alte marci (poate gresesc, nu stiu).

Felicitari inca o data si tinem pumnii in continuare. =D> =D> =D>
Kia Cee`d 1.4 BEST, ODO 7700Km +

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by aktymel »

Fratilor .. la mine in cap e varza totala !!! despre ce e vorba pan` la urma ?
1.Despre Cardurile kia oferite pt asistenta rutiera ? ( nu am primit si nici nu cred ca mai primesc am masina din februarie '08)
2.Despre carduri de fidelitate a unui club ?(asa cum este clubkia.ro ?) cu ce ma avantajeaza ? am stiker pe masina ... asta dovedeste(cred eu, ca fac parte dintr-o organizatie non-profit,non guvernamentala... numit cerc de prieteni ce au un interes comun :masina asta kia-ceed)
3.Ideea ca nustiu care service recunoaste clubul nostru... nu o face decat pt a merge la ei pt revizii, sau orice interventii de alt gen....
#-o deci pan` la urma? ma lamureste cineva ? ASa-s eu mai de neinteles ... si nu inteleg ... mai greu de cap .. deh
Daca am si acest card primesc reduceri la revizii ? nu cred ...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by spdblue »

@aktymel, este o recunoastere onorifica a celor de la Kia Romauto. In masura in care se va decide, stabili, vom primi un card (bine ca deocamdata nu ne ia comision de risc, de analiza dosar etc. :lol: ).
Este un mod de a raspunde fata de noi, fata de ceea ce incercam sa facem impreuna pe forum, prin forum. Poate o data cu timpul vor aparea si anumite avantaje pentru cei ce sunt fideli. Va fi un simplu card care la un moment dat poate va face distinctia intre un posesor de cee'd cu si unul fara card. Unde? Vom vedea. :D
Deocamdata, probabil ca vom primi cardul in masura in care acesta va fi si confectionat. Sa ne gandim ca deocamdata nu ne-a cerut nimeni sa semnam contracte, clauze etc. sau bani...
Mai devreme sau mai tarziu probabil vom avea anumite avantaje.
Legat de KAR, nici macar nu am fost anuntat oficial ca voi beneficia de acesta, chiar daca declaratiile oficiale au fost ca vor beneficia toti cei care si-au luat masini.
Sa asteptam si sa vedem ce primim mai repede.
Drum bun si numai bine. Sarbatori fericite.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by SeKAh »

aktymel wrote:
...1.Despre Cardurile kia oferite pt asistenta rutiera ? ( nu am primit si nici nu cred ca mai primesc am masina din februarie '08)...
Buna intrebare :D
Daca nu primim nici macar un telefon/telegrama/scrisoare prin care sa ne anunte oficial ca suntem inclusi in programul de asistenta gratuita, e clar ca am fost pacaliti pe fata.
Cardul KAR nu-l vedem noi in viata asta...

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by aktymel »

la unele farmacii/firme.supermarketuri si altele....exista card de fidelitate la care se acumuleaza puncte bonus, sau pe baza carora se face o reducere considerabila(5%-10% din valore posesorilor de carduri)..
In cazul nostru... Acest card este oferit de Kia Romauto ? Pt ce ? la 5 revizii la ei a 6-a gratis ?
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by xp »

aktymel wrote:la unele farmacii/firme.supermarketuri si altele....exista card de fidelitate la care se acumuleaza puncte bonus, sau pe baza carora se face o reducere considerabila(5%-10% din valore posesorilor de carduri)..
In cazul nostru... Acest card este oferit de Kia Romauto ? Pt ce ? la 5 revizii la ei a 6-a gratis ?
Fratilor , nimic pe lumea asta nu este gratis si intamplator .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Ogy »

Asa cum aveti incredere in masinile voastre asa sa aveti si in treaba asta (asta ca sa rezum). Ce nu va convine? Ca vi se face un card gratis? Ca poti avea unele avantaje? Despre ce avantaje este vorba? Cine are stiker si a trecut pragul unui service poate a vazut anumite diferente si stiu foarte bine la ce ma refer. Treaba este ca orcine isi poate pune/face un stiker...s-a ajuns la un nou nivel eu zic 90 % din ''vina'' o avem toti 50% tipitip - pentru implicare si 30% importatorul. Ce o sa iasa? Sa avem rabdare si o sa vedem. ''Calul de dar nu se cauta la dinti''

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by mr_wizard »

Eu zic sa avem rabdare .... si tutun :D
Sunt convins ca o sa iasa ceva bun din treaba asta [smilie=smiliz_kingz_pdt_02.gif]
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Bogdan »

Club KIA wrote:În urma discuţiilor purtate la sediul Kia Romauto cu oficialii acestei instituţii, ieri 11 decembrie 2008 s-a încheiat un parteneriat între importator şi Club KIA, în urma căruia membrii noştri vor beneficia în mod exclusiv de oferte şi reduceri din partea Kia Romauto. Întrucît Kia Romauto a cerut materializarea parteneriatului pînă în sărbători, vă rugăm să ne acordaţi concursul pentru colectarea datelor necesare eliberării cardurilor de membru Club KIA!.
Pentru toti carcotasii de mai sus...

Daca aveti rabdare o sa aflati si in ce consta toata treaba asta..

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by bobbo1981 »

Mie mi se pare o prostie. Pai ori vii si spui tot ce ai de spus pana la capat, ori daca nu nu mai zici nimic si cand ai toate datele anunti membrii clubului. Vii si lansezi aici ca o sa avem..., ca ne recunoaste importatorul.....dar sa avem rabdare pana aflam detaliile. E ca si cum ai arata unui copil o bomboana dar ii spui ca abia maine poate sa o manance pana atunci sa se gandeasca la ea.

holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by holden »

Eu am masina in service-ul MIT de 2 luni si nici macar nu s-au uitat la ea.
I-am sunat de citeva ori sa intreb ce se intimpla, ei spun ca revin cu un telefon si nimic.
Ce variante as avea?
Regret ca dau o circa de bani pt masina asta si asteptarile mele in privinta realizarii unui lucru bun sint nule.
Kia Cee'd 1.4 black

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Bogdan »

bobbo1981 wrote:Mie mi se pare o prostie. Pai ori vii si spui tot ce ai de spus pana la capat, ori daca nu nu mai zici nimic si cand ai toate datele anunti membrii clubului. Vii si lansezi aici ca o sa avem..., ca ne recunoaste importatorul.....dar sa avem rabdare pana aflam detaliile. E ca si cum ai arata unui copil o bomboana dar ii spui ca abia maine poate sa o manance pana atunci sa se gandeasca la ea.
Ce de oameni nerabdatori pe aici... :lol: :lol:

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by sonty »

eu unul sper din parteneriatul asta sa vad un raspuns din partea importatorului la numarul mare de plangeri venite pe forum legate de neprofesionalismul si nesimtirea oamenilor din teritoriu. asta cred ca e cel mai important lucru: oamenii sa simta ca sunt respectati pe banii lor.
restul... oferte, materiale promotionale, etc. sunt frumoase fiindca reusesc sa creeze o atmosfera stransa, un sentiment de apartenenta la un grup si sunt foarte bine venite. dar atunci cand te duci in service si lasi masina degeaba timp de 2 luni ca baiatul de mai sus sau ti se spune ca "asa face toate" ca alt baiat pe alt topic atunci ti se taie de apartenenta la orice grup care include oameni de-astia.
trebuie lucrat mult la relatia cu importatorul si faptul ca forumul asta e recunoscut oficial e un pas extraordinar. abia astept sa vad continuarea.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Romauto a încheiat parteneriatul cu ClubKIA.ro

Post by Ogy »

Sonty ai punctat foarte bine.
Ma repet si pentru tine holden esti inregistrat din 02 septembrie ....ce te-a facut sa alegi service-ul MIT? stiind faptul ca aici pe forum se discuta "de bine" de un cu totul alt service...
Am avut 3 reparatii capitale (pe parte de tinichigerie) nu am nimic ce sa reprosez, dar eu am ales service-ul care s-a prezentat cel mai bine aici. Nu pe cel care era mai aproape (Acasa -MIT Baneasa timp estimativ maxim 15 minute, Acasa -IMG timp estimativ maxim 1-1 1/2 ore).
Scuze de off-topic dar se pare ca pentru unii acest forum exista doar in anumite pagini si ma simt nedreptatit din cauza faptului ca eu va citesc toate posturile din toate topicurile (da, am mai mult timp) si ajung sa le stiu pe dinafara pe majoritatea doar din cauza ca se revine asupra unui subiect "stins" de mai demult si i-a topicul respectiv de la cap ca sa intelegi ce a vrut sa zica omul in ultimele doua posturi.
Revenind la topic majoritatea am asteptat masina cel putin doua luni (eu aproape 3 ca sunt mai cu mot), deci am avut rabdare si am frunzarit acest forum impreuna, acum cand este vorba de ceva pe care nu trebuie sa-l asteptam (practic vine singur) ne grabim ca fata mare la maritat. Noi o sa avem de castigat, dar trebuie sa avem rabdare...kia oricum a castigat deja ceva (si nu ma refer la bani).
Vorbele lui idaoro (scuze ca ti-am pocit nick-ul) rabdare si tutun...pentru nefumatori bomboane, acadele etc.
Haideti sa nu mai umplem si topicul asta cu presupuneri si sa asteptam rezolvarea oricare ar fi ea.

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”