Protest impotriva ban-urilor date!

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Bonzai2 »

Card de membru wrote:Off-topic:
Bine ca esti tu desteapta! :P
O sa imi dau avertisment cand voi intra cu celalalt user!
BAN ori what? Pe acelasi topic cu suspensiile un comentariu rautacios
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by DaDiRo »

@Dony: Toti suntem in aceeasi situatie, oameni cu serviciu care ne ocupam si de forum din pasiune, fara sa colectam taxa pentru "asociatie". Asa ca tu ai inteles ce ai vrut din discutie si ai vazut doua tabere. Poate chiar sunt, din moment ce unii folosesc mai multe moduri de exprimare intr-o singura fraza si folosesc chiar citatele folosite de tine. Apoi sa imi mai spui inca o data daca acuzatiile de genul "pt, a face RECLAMA kia" ti se par normale. Sa purcedem:
a) modul general: "dar daca sunt probleme esentiale" ... pana aici nimic deosebit
b) modul "altruist": "de ce nu va implicati in rezolvarea lor" ... adica o cerere pertinenta care pleaca de la premise eronate, exprimate in mod clar si categorisite ca "interese"
c) modul "egoist": "ca tot suntem o comunitate recunoscuta KIA" ... adica munceste tu, ghiceste-mi VIN-ul si daca se poate sa vii si sa imi iei masina din fata blocului pentru a o duce la service, dupa ce i-ai convins pe aia ca e o problema cu suspensia ...
D'aia ni se spune ROMANI: LA PLACINTE ... INAINTE, LA RAZBOI ... INAPOI !!! LASA PE MAINE CE POTI FACE AZI, CA POATE NU MAI E NEVOIE !!!
Tot respectul pentru cei doi IDA si JOCO, le-am tinut partea din umbra in multe cazuri (am incercat sa rezolv prin PM divergentele), dar sa ajungi sa stai cu mainile in san si cand te plictisesti sa incepi sa arunci cu r****, chiar nu mi se pare normal.
Sper ca am fost destul de clar, folosind numai o mica parte din ceea ce ai sustras tu ... dar cu alte concluzii !
Incerc sa nu ma implic, dar ma deranjeaza faptul ca NOI TOTI suntem o comunitate, in schimb daca trebuie facut ceva, doar cativa sa munceasca si sa puna osul.
Acum revin cu aceeasi problema pe care am expus-o si in topicul cu pricina: intr-o saptamana s-au strans 20 VIN-uri cu aceasta problema, iar pentru carduri de membru au trimis datele in doua saptamani numai 50 de persoane, desi sunt 800 de vizualizari pe topicul respectiv!!! Spune-mi tu cine e de vina ca nu se pot rezolva problemele si ca nu putem face cardurile mai repede!!!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

CMG

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by CMG »

Outsider wrote:....
PS: Luati postul ca atare. Este doar parerea unei persoane din afara, care vede lucrurile mult mai obiectiv decat cei care le traiesc "la cald"

crispisu: BAN. acest user este o clona a userului cmg_george
cmg_george eu daca aveam ceva sa va spun va spuneam in fata... Nu stiu pe ce sistem deduci tu ca Outsider=cmg_george sau mai stiu ce clona dar te inseli amarnic
VOI asa rezolvat problemele?

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Malte »

Iata parerea mea,exprimata ieri :
bamb0ocha,sunt de acord cu tine,dar cum se poate realiza ceea ce spui tu,in conditiile in care au inceput sa curga ban-uri.Nu stiu ce sa zic,dar,la inceputurile lui,forumul era ca un club al prietenilor,acum vad prea multa intoleranta,prea multe orgolii.Parerea mea este ca fiecare are dreptul la opinie,mai critica,mai intepatoare,dupa cum simte fiecare,atat timp cat si-o exprima intr-un mod civilizat.Eu nu cred ca politica pumnului in gura o sa rezolve ceva.In concluzie,nu sunt de acord cu ban-urile date lui Joco si Ida01ro,oameni care chiar au avut interventii pertinente de-a lungul timpului pe acest forum si carora eu le inteleg supararea,ati vazut ce inseamna sa ai o mica zgarietura la masina,te apuca turbarea,dar cand ai o problema mai grava,care vezi ca nu se rezolva...?!? Tipitip,hai zi si tu ca a fost o pacaleala de 1 Aprilie si hai sa reintregim cercul de prieteni [-o<
Si o completare pt Admini si pt cei care detin "puterea" :daca voi va asteptati sa obtineti unanimitate de pareri si recunostinta din partea tuturor,sunteti naivi.Oricand vor fi si carcotasi si nemultumiti,chiar cand se realizeaza si lucruri bune si poate ca e bine sa fie asa,altfel ajungem ca pe vremea lui Ceausescu,cu unanimitate si ciocu mic.Parerea mea e sa faceti ceva si, daca reusiti,cei care va vor fi recunoscatori vor fi mai multi decat cei nemultumiti,vezi realizarea lui BambOocha =D>
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by LeCCa »

Oricand vor fi si carcotasi si nemultumiti,chiar cand se realizeaza si lucruri bune si poate ca e bine sa fie asa,altfel ajungem ca pe vremea lui Ceausescu,cu unanimitate si ciocu mic.Parerea mea e sa faceti ceva si, daca reusiti,cei care va vor fi recunoscatori vor fi mai multi decat cei nemultumiti,vezi realizarea lui BambOocha =D>
susbsriu!
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Dony
Posts: 39
Joined: 03 Sep 2008, 09:44
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Dony »

Dupa cum spuneam :
Eu unul am tras o concluzie: ambele tabere s-au acuzat reciproc de tergiversarea rezolvarii problemei.Si ce-i si mai culmea este ca erati in aceeasi tabara.
Am zis "tabere" pt ca acolo s-a ajuns in final.Pacat.Au fost rautaciosi, dar pune si tu in balanta valoarea lor in aceasta ecuatie.Pe mine m-a ajutat enorm fiecare post al lor.Toate informatiile date de ei erau expuse si explicate pe intelesul tuturor.Nu au jignit pana acum pe nimeni.Au avut o zi proasta.Sper sa va impacati si sa faceti o echipa si mai buna de acum incolo.Eu unul va multumesc tuturor pentru toate informatiile foarte folositoare din acest forum.
Voi, adminii si administratorii, nu aveti vina ca nu se misca lucrurile prea repede, mai depinde si de cel care doreste sa fie ajutat.Dar totusi a fost un gest pripit.Greseala poate fi indreptata numai cu ajutorul celor implicati.

Intelege ca nu vreau sa le spal pacatul, dar vreau sa vedeti ca totul este banala si dezastruoasa neintelegere.
Eu nu am multe postari, nu am multe cunostinte despre tehnica auto, dar stiu ca acest forum este o mana cereasca pentru mine.Si este clar si meritul vostru, ca admini si moderatori,ca acest forum a fost si este bine organizat si informativ.Am cautat multa vreme informatii despre diverse marci auto pe forumurile reprezentative si crede-ma ca sunt mandru ca pot afla si bune, si mai ales rele, despre masina mea pe acest forum, spre deosebire de cenzura de pe celelalte forumuri.

Desigur ca este nedrept sa va acuze ca aveti un interes.Pana acum eu nu am avut acest sentiment....si anume ca voi vreti sa apara pe forum doar informatiile ce avantajeaza marca kia.
INTERESUL MEU ESTE URMATORUL:

SA CADETI LA PACE SI SA CONTINUATI RELATIA DE PRIETENIE LEGATA ODINIOARA CU IDA SI CU JOCO.
Respect munca voastra si a userilor care stiu sa dea un sfat bun.Va spune un om care urmareste acest forum de 1 an de zile.
kia Cee'd 1.4 GSL MT Best , Kompass Blue , 109 caluti, ODO=19000 km, folie geamuri pe spate

Claw
C.R.E.A.M.
Posts: 189
Joined: 11 Sep 2008, 11:40
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Claw »

joco si ida nu meritau ban chiar daca au fost offtopic , asa cum a mai zis cineva sunt membri de onoare ai forumului. ONOARE , poate un avertisment ceva da... dar nu ban :)
bafta

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by zombi »

bai fratilor sunteti mai rai ca nevasta-mea!!! si unii si altii....si daca vrei sa restabilesti ordinea :mrgreen: , tot ea este nervoasa, si mai intoarce si spatele, cica nu mai vorbeste cu mine, auzi tu, "nu mai postez o saptamana"... haideti bai fratilor, bem o bere, vorbim despre masini...asa ca intre barbati! (cu scuzele de rigoare doamnelor si domnisoarelor [shot] )
PS. Nu sunt casatorit,inca, dar cred ca ati prins ideea.
KIA CEED 1,4 Best-2008, kompass blue. ODO +170.000 Km
GPL Tomasetto

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by alpinad »

din cate vad eu trebuie intotdeauna sa fie un motiv de cearta....si imediat cum apare acesta vad ca sunt aceleasi persoane care sunt nemultumite!
aceleasi persoane activeaza si pe alte forumuri.din asta deduc ca cineva ii atzata sa faca lucrurile astea![se stiu cei care fac asta si nu vreau sa-i numesc!]
din punctul meu de vedere masura aplicata este corecta!nu e un BANN permanent[sunt sigur de asta],e doar o dovada ca exista un regulament care trebuie respectat si exista si niste masuri care se si aplica ori de cate ori este nevoie!
Cand persisti in OFFTOPIC intentionat....suporti consecintele!in cazul celor doi e un WARN mai dur tocmai pentru a se vedea ca nu conteaza cine e...ai gresit-PLATESTI![e ca-n trafic]...putea fi oricine in locul lor....chiar si EU!
oricum, propun ca celor doi sa le fie ridicata pedeapsa!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Bonzai2 »

alpinad wrote: aceleasi persoane activeaza si pe alte forumuri.din asta deduc ca cineva ii atzata sa faca lucrurile astea![se stiu cei care fac asta si nu vreau sa-i numesc!]
Pai numestei ca sa stie toata lumea.Asta e o regula generala la noi in tara,stiu eu cine e vinovat dar nu dau nume.Hai da ceva nume :D

Daca tie ti se pare corecta aceasta masura atunci ar trebui aplicata multor persoane de pe acest forum.
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by alpinad »

Bonzai2 wrote:
alpinad wrote: aceleasi persoane activeaza si pe alte forumuri.din asta deduc ca cineva ii atzata sa faca lucrurile astea![se stiu cei care fac asta si nu vreau sa-i numesc!]
Pai numeste-i ca sa stie toata lumea.Asta e o regula generala la noi in tara,stiu eu cine e vinovat dar nu dau nume.Hai da ceva nume :D

Daca tie ti se pare corecta aceasta masura atunci ar trebui aplicata multor persoane de pe acest forum.
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti :wink: :wink: :wink:
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Bonzai2 »

Pai zi daca poti sau daca nu poti sa dai niste nume.Daca faci niste acuze mergi pana la capat.Dovedeste ce ai scris in postul de deasupra :wink:
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by LeCCa »

nu ai dreptate alpinad, nimeni nu e oaia nimanui sa fie instigata la nu stiu ce.
iar joco si ida oricum n-au treaba cu celalalt forum.
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Claw
C.R.E.A.M.
Posts: 189
Joined: 11 Sep 2008, 11:40
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by Claw »

LeCCa wrote:nu ai dreptate alpinad, nimeni nu e oaia nimanui sa fie instigata la nu stiu ce.
iar joco si ida oricum n-au treaba cu celalalt forum.
indeed.

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Protest impotriva ban-urilor date!

Post by alpinad »

LeCCa wrote:nu ai dreptate alpinad, nimeni nu e oaia nimanui sa fie instigata la nu stiu ce.
iar joco si ida oricum n-au treaba cu celalalt forum.
ok!se pare c-am "realizat" ce-am vrut!vorba aia:cap s-ai ca minte-ti vine!
a fost o verificare!
daca va place sa va certati putem deschide un topic sa ne certam acolo!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

Locked

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”