Topic sters

Locked
Lao
Posts: 10
Joined: 01 May 2009, 19:05
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Topic sters

Post by Lao »

Salutare!

Am avut un topic la sectiunea Alte serviceuri si magazine auto, care mi-a fost sters dupa mai mult de o zi in care chiar initiasem cateva dialoguri. As putea afla de ce a fost sters? Macar o mica motivare pe privat nu ar fi stricat, sa stiu si eu ce regula am incalcat.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Topic sters

Post by Ogy »

Cred ca se aplica regula de aici: viewtopic.php?f=50&t=3429

nicolesco
membru geamgiu
Posts: 32
Joined: 29 Apr 2009, 23:53
Auto:

Re: Topic sters

Post by nicolesco »

Adica ...daca eu user al acestui forum daca vreau sa-mi vand de exemplu...jantele de tabla cu care a venit bestul(asta ca vrau sa-mi cumpar niste tsw-ri...de pe topicul respectiv) trebuie sa intreb admin-ul forumului daca accepta sa postez anuntul?

Daca da... e bine ca am aflat. Sa nu patesc si eu la fel. Oricum e ciudata aceasta regula.......cel putin pt persoanele fizice.....care vand piese sau accesorii ,de pe masinutele lor, pe care vor sa le schimbe.
ionik's husband

buddy_spy
Posts: 13
Joined: 29 Jan 2009, 22:21
Auto:

Re: Topic sters

Post by buddy_spy »

mda...foarte ciudat!!! #-o ca si cum ii cerem voie lu' tata sa ne luam o cioko inainte de masa. =D>
sau trebuie cumva un comision platit CUIVA pt a posta anunturile de vanzare ale diferitelor piese de pe masinile noastre? (aici ma refer strict la PF), un fel de "nu dai comisionu...iti sterg anuntul?"
User banat - Clona

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Topic sters

Post by LeCCa »

e o regula valabila pentru cei care se inscriu noi pe forum , doar pentru a-si promova produsele... e destul de logic. ca user activ , regula nu se aplica si poti intreba pe oricine care posteaza la bursa. iar treaba cu acel comision e amuzanta rau :lol:
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Topic sters

Post by Ogy »

Eu i-am raspuns omului. Voi aveti alta problema si trebuie sa luati legatura cu cineva in masura sa va raspunda. Ca de exemplu un admin.
Sa sti ca si eu am citit acele reguli, cand am vrut sa postez diverse pe bursa si chiar am cerut permisiunea desi nu trebuia.

Lao
Posts: 10
Joined: 01 May 2009, 19:05
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: Topic sters

Post by Lao »

Ok, nu vazusem regula asta si nu ar fi rau daca s-ar scrie acest lucru si in cadrul Regulamentului General.

Totusi, nu pot sa nu compar acest mod de a sterge topicul cu un lucru care ni s-a intamplat tuturor, cu siguranta: ceva de genul "nu-l sun eu pe cumparator, ca dupa aia zice ca sunt prea interesat sa vand". Ce vreau sa spun este ca, mai ales pentru faptul ca eram user nou si regula nu se regasea si in Regulamentul forumului (care ar trebui sa fie GENERAL valabil), cel care a sters topicul putea sa ma instiinteze inainte, "Bai usere, vezi ca incalci regula X. Cum facem?"

Mai mult, nu trebuie pierdut din vedere ca ambele parti au de castigat, nu numai cel care posteaza un anunt de genul celui pe care l-am postat eu. Al doilea "mai mult": introdusesem deja ClubKia.ro la "Siteuri Partenere", ceea ce ar fi putut macar sa dea de gandit Admin-ului, in sensul ca ar fi putut face o exceptie de la "mareata" regula care nu ajuta pe nimeni, pe ABSOLUT NIMENI de pe forum.

Alta parte hilara as putea spune este ca regula spune DOAR sa contactezi Adminul. Fara nici o indrumare specifica in acest sens. Cu alte cuvinte, pot scrie si "Salut! Te-am contactat." si ar putea fi de ajuns pentru a posta topicul. =D>

Lao
Posts: 10
Joined: 01 May 2009, 19:05
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: Topic sters

Post by Lao »

Nu, nu am fost instiintat inainte de stergere. Iar regula nu se regaseste si in Regulamentul general, pe care l-am citit. Nu m-ar mira sa apara ulterior.

Vand ca PFA, deci nu se poate spune ca vand ca firma, eu neavand personalitate juridica.

Totusi, se face mult prea mult caz pe seama acestor modalitati de vinde si se uita ce e mai important: ambele parti au de castigat, si userii forumului si cel care posteaza un asemenea anunt.

Acum vorbesc la modul general, nu in ceea ce ma priveste: orice admin, moderator, user sau simplu vizitator ar trebui sa fie multumit ca-si poate procura piesele dorite/cautate la o fractiune de pret fata de service sau reprezentanta, cu atat mai mult cu cat si acolo se gasesc aceleasi piese, doar ca au adaos comercial foarte mare. Dar nu, noi trebuie sa ne scarpinam olteneste, ca deh... doar suntem romani, nu? #-o

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Re: Topic sters

Post by arka »

PFA = persoana fizica autorizata, deci cu responsabilitati juridice (factura, taxe, etc)
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Lao
Posts: 10
Joined: 01 May 2009, 19:05
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: Topic sters

Post by Lao »

Mai cauta pe internet informatii despre PFA, daca are sau nu personalitate juridica. ;)

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Re: Topic sters

Post by arka »

eu detin un PFA, am cod CAEN, cod unic de inregistrare, sunt inregistrat in Registrul Comertului, emit facturi, chitante, fac achizitii,vand servicii, platesc impozite etc.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Topic sters

Post by Miki »

Lao, topicul tau a fost sters conform regulilor de postare la bursa si anume: "1. Persoanele fizice/juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe Club KIA Romînia, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu administratorul siteului. Este valabil şi pentru cei care se înscriu pe forum doar pentru a pune un anunţ."
Link-ul catre regulile pentru bursa l-a postat Ogy mai sus.
Pentru a evita orice alte discutii care nu isi au sensul inchid acest topic.
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

Locked

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”