SE PRACTICA CENZURA ?

Post Reply
MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

SE PRACTICA CENZURA ?

Post by MosNicolae »

Sunt fostul utilizator OmBun !

Spun FOSTUL, pentru ca am constatat ca postul mi-a fost sters iar contul dezactivat.

Si asta pentru ca am constatat unele probleme la cee'd ?!?

Sper sa fie o greseala, dar daca se mai repeta, voi umple netul despre modul cum se cosmetizeaza acest forum !

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Salut.
Cand ai postat? E posibil ca postarea ta sa fi coincis cu mutarea forumului de pe un host pe altul si atunci s-au pierdut unele posturi/threaduri.Ca sa fii sters complet de pe forumul asta trebuie sa calci in stachini rau de tot. Oricum nu cred ca nimeni are interes ca sa ascunda problemele masinii, daca sunt reale si prezentate argumentat. Doar folosim masinile, nu avem actiuni la Kia.

Poti sa mai relatezi o data ce ai semanalat in postul sters?

PS: Si ce legatura are thread-ul asta cu 'Jurmalul de bord'? Se potrivea mai bine la
Probleme forum.

PPS: Userul 'OmBun' exista si are 2 posturi chiar: search.php?search_author=OmBun
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

alpimad

Post by alpimad »

dragul meu prieten, nu esti singurul cu conturi banate. este in intreg scandal despre asta. adminul face ce-i trece prin cap, nici macar nu sta sa citeasca un post sau sa vada de pe ce ip se trimite si aplica banul asa cum crede el de cuviinta.
eu sunt unul dintre persoanele care a fost banate pt ca am avut indrazneala sa le spun unor persoane ca exagereaza complet cu posturile si ca insulta membrii.
oricum vezi topicul din sectiunea despre membrii numit: "sa-i dam cezarului ce-i al cezarului " si dupa aceea comunicatul de presa (mama mama ce titlu are, zici ca e vorba de teroristi) care imi este dedicat mie.
cat despre cosmetizarea forumului, se practica si inca foarte mult, in interese personale desigur.


PS: daca domnul admin va crede ca acest user este IAR O ALTA CLONA a mea, ii sugerez sa se foloseasca de un IP CHECK.
nu de alta dar dupa aia o sa zica ca am pe forum 2000 de clone pe cand el nu are 1800 de utilizatori :lol:

Johnny27

Post by Johnny27 »

Din punctul meu de vedere, este ceva normal sa fie banat un user in momentul in care intrece masura. Nu este vorba despre cosmetizare ci de pastrarea unui ton de bun simt. Nu cred ca ar fi frumos, sa ma duc pe un alt forum si sa gasesc injuraturi, amenintari, etc. Eu am 500 si ceva de postari aici. De ce nu am primit nici macar avertisment? Pentru ca nu m-am pus la mintea celor care au jignit.

alpimad

Post by alpimad »

si eu am intrecut masura cu ce de am luat ban ?
ca sa nu mai intreb de autorul topicului.

Johnny27

Post by Johnny27 »

Nefiind admin sau moderator nu am de unde sa stiu aceste detalii. Dar mult mai frumos si normal este sa se dea un PM, unei persoane avizate si astepti acel raspuns. In momentul in care nu gasesti o rezolvare pe cale pasnica, se pot face aceste discutii, intzepaturi, "atacuri", etc.

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

alpimad wrote:si eu am intrecut masura cu ce de am luat ban ?
ca sa nu mai intreb de autorul topicului.
Poate n-ai citit bine ce-a scris Akhbar, userul OmBun exista si NU A FOST BANAT.
Ti s-a explicat d c ai luat ban, doar ca nu intelegi si asta e problema ta.
Nu se cenzureaza nimic aici, dupa cum bine a spus Akhbar, nu avem actiuni la Kia, deci nici un interes sa ascundem pprobleme la masina. Eu am postat o problema la diesel, s-a rezolvat, mergem mai departe.
Deci, care au fost problemele?

MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by MosNicolae »

Am pus acest topic la Jurnal de bord deoarece am vrut sa atrag atentia ! In mod normal un Jurnal de bord trebuie sa fie obiectiv sa sesizeze plusurile dar si minusurile unei masini. Daca insa se incearca stergerea posturilor negative, atunci nu putem avea o imagine reala.

Am deschis acest topic dupa ce am constatat ca imi fusese sters postul si de 3 zile nu am reusit sa mai postez. A trebuit sa imi fac un nou cont pentru a putea scrie problema.

Imi voi continua Jurnalul de bord (deschis de mine cu nickul OmBun) sub numele de MosNicolae.

Sper sa nu mai fie probleme.

alpimad

Post by alpimad »

@Johnny si @petry

nu, nu mi s-a spus de ce am primit ban de prima data.
cat despre vorbit cu adminul el nu imi raspunde la pm-uri iar pe messenger se da ca prea ocupat pt a vorbi cu mine.

deci ipocrizia cu care zice el ca "daca el creeaza problemele crezi ca va dori sa le rezolve?" este fenomenala.

alpimad

Post by alpimad »

@Johnny si petry

nu adminul nu mi-a spus pt ce mi-a dat banul, el nu stie sa imi raspunda la pm-uri iar cand vreau sa vb cu el pe messenger o arde ca domne e prea ocupat sa vorbeasca.

deci atitudinea lui "crezi ca daca el creeaza probleme o sa vrea sa le rezolve?" este o ipocrizie fara limite. nu vrea sa discute pt ca stie ca am dreptate, drept urmare, dupa ce l-am intrebat de vre-o 3 ori ce de l-a banat pe CrbL acuma l-a de-banat.


edit:greu mai merge situ zilele astea....
double post

MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by MosNicolae »

Nu am cunostinta sa fi fost banat. Doar ca am vrut sa scriu in Jurnalul de bord si nu am reusit sa ma loghez. Apoi am constatat ca mi-a disparut ultima postare...

O fi o intamplare nefericita (eroare tehnica sau umana) ?

Nu stiu... Oricum, nu poate fi vorba de ban.

Insa daca administratorul forumului are legatura cu vanzarea de masini, atunci inclin sa cred ca este vorba de cenzura.
Nu sunt un forumist inversunat, dar recunosc utilitatea informatiilor de pe forumuri. Acesta era si scopul Jurnalului de bord; Ceed-ul este o aparitie noua pe piata si toate informatiile sunt necesare, mai ales pentru viitorii posesori.
Eu voi continua Jurnalul si sper sa nu se mai intample "accidente".

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

stai linistit, atata vreme cat nu incalci grav regulamentul forumului nu ai motive sa fi banat.
totusi, ceea ce trebuie sa intelega toti este faptul ca desi e posibil sa avem cateodata dreptate, faptul ca nu platim nici serverul, nici gazduirea, nici domeniul ne limiteaza libertatile, asa cum si le imagineaza fiecare. chestia asta se intampla pe ABSOLUT TOATE forumurile moderate.
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Ok, atunci sunt sigura ca disparitia anumitor posturi a fost cauzata de perioada in care forumul nu a mers, s-a mutat prima oara si a doua oara in locatia actuala. Si mie, cat am scris pe locatia intermediara mi s-a intamplat sa nu-mi gasesc niste postari, dar mi-am dat seama de ce. Sunt sigura ca in situatia mea au mai fost si altii. Deci, din cate am vazut, topicul jurnal de bord pt SW-ul tau functioneaza, mai spune o data ce probleme ai avut ca sa stim cu totii. Asta este, s-au pierdut din cauze tehnice.
Ca sa stii, administratorul forumului NU vinde masini, si in nici un caz marca KIA.
Deci aici putem inchide si sa trecem la jurnalul de bord care nu a fost sters, de acord MosNicolae?

MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by MosNicolae »

Da, sunt de acord ca acest topic sa fie sters / mutat / arhivat / etc

Am (re)scris in jurnal despre probleme (cele care dor)

Doar ca primele impresii (cand am luat masina, primele consumuri, primele observatii) nu mai pot fi redate... acum.

Voi continua jurnalul de la... 4000km.

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Ok, rog un moderator sa inchida acest topic. El va ramane doar ca nu mai este nevoie sa se posteze pe el.
Multumesc pentru intelegere!

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”