Un nou atac asupra forumului

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by andreea »

Mie mi se pare foarte urat ce s-a intamplat... E adevarat ca traim intr-o lume plina de oameni neseriosi si invidiosi, dar totusi, credeam ca facem parte dintr-o comunitate inchegata, pe multi va consider prieteni, nu ma asteptam la asa ceva, asta inseamna distrugere, iar cei care au facut asta merita tot dispretul nostru... daca si-au facut forum sa si-l stapaneasca sanatosi dar sa ne lase si pe noi sa traim, eu sunt sigura ca niciunul dintre noi, cei care intr-adevar tinem la acest club si la ideea care ne-a unit, nu o sa faca o asemenea mitocanie. Sa le fie rusine!

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by crispisu »

Da...asta chiar ar trebui sa se stie: toti cei care si-au schimbat parolele la conturi in perioada 21 iulie - 16 august, vor putea sa se logheze cu parola anterioara!
Multumim Nesta3 pt informatie :wink:...de fapt era logic, dar nu mi-ar fi picat fisa...

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by dulaul »

Cred ca daca cei autorizati (adminii forumului) nu vor lua masuri drastice aka penale acest lucru va lua turnura pe care si-au dorit-o cei care au facut acest atac, aceea de a dezbina acest forum si tind sa cred ca au destule sanse daca acest lucru se va mai intampla.

Va doresc succes in rezolvarea acestei probleme.

Club KIA
Posts: 79
Joined: 27 Nov 2008, 15:07
Auto:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Club KIA »

Vor incepe toate demersurile necesare!
Echipa tehnica Club KIA
--------------------------
Pentru carduri de membru click aici
Pentru oferte pentru membri click aici
Pentru orice informatie legata de forum clubkia@clubkia.ro!

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by rayman »

ok, tehnic acum:

Nu se poate face un diff de baze de date, intre ultimul backup din iulie si backupul de dupa marea nesimtire (sper ca exista)?
Adica eu stiu ca se poate (vezi http://www.toadsoft.com/toadmysql/ sau altele).
Ma gandesc ca rauvoitorul n-a sters chiar tot, nu?...

toad asta stiu ca face si diff pe date, nu doar schema. Si ori cu asta, ori cu alt program (si cu un dbadmin dibaci), cred ar putea fi restaurate niste (cat mai multe) posturi.

Eu cu un tool din asta am reusit sa restaurez pic-cu-pic o diferenta de cateva sute de Mb. Bine, aia nu era mysql insa principiul se aplica.

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by crispisu »

Interesant ce spui tu rayman...o sa ne interesam sa vedem ce putem face. Daca te pricepi, nu imi dai nr tau pe pm sa te sune tipitip poate reusim ceva? Merci mult

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Ogy »

Pe baza de date atacata nu s-a umblat tocmai din aceste considerente. A fost creata o baza noua cu ultimul back-up. Eu zic sa-l asteptam pe netws... :)

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”