Un nou atac asupra forumului

noir
31337
Posts: 229
Joined: 29 Feb 2008, 10:24
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by noir »

fucking script kiddies. eu chiar vroiam sa citesc niste posturi pe anumite threaduri, dar vai, NU MAI SUNT!

[b]foarte urat.[/b]

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by bumblebee »

Si eu cred ca numele autorilor ar trebui facut public aici..

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by aeon »

dar se stiu oare care sunt?

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Ogy »

Cu ce te ajuta daca sti? Mai bine intreaba din posturile alea sterse, poate imi mai aduc aminte de ceva din ele.

mihay
Posts: 291
Joined: 04 Jul 2008, 13:24
Auto:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by mihay »

sper sa reusesti sa strangi probe suficiente si sa-i faci si o plangere penala, in adevaratul sens al cuvantului, acelui nenorocit care si-a batut joc de munca la peste 4 000 de oameni !! sa mi-l zici si mie in particular, sa stiu in cine pot intra cand sunt cu masina de la munca

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by crispisu »

Din pacate nu putem fi siguri 100% cine a facut-o :( Avem banuieli, dar de-astea avem toti si nu cred ca e bine sa scriem aici si sa ne dam cu parerea asupra a ceea ce banuim. La intalniri...putem sta de vorba fara probleme, dar pe public nu putem scrie nimic pana in momentul in care se va demonstra legal. Oricum, cert este ca cel/cei ce au facut acest lucru nu au nicio urma de moralitate si de bun simt.
Inca o data...ne pare foarte rau pt toate posturile pierdute si pt cei peste 100 de useri inscrisi in aceasta perioada :(

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Bogdan »

Avand in vedere primul topic care s-a sters, eu n-am nicio indoiala cine ar fi!
@Mihay, ia legatura cu tipitip si sfatuieste-l ce sa faca, ca tu ai experiente in a prinde hackerii d-astia, si din ce s-a vazut in loguri nu prea au fost inteligenti, chiar daca au aflat ei de proxyuri!
Deci cam exista toate datele si chiar un bonus, la care nimeni nu se astepta..

mihay
Posts: 291
Joined: 04 Jul 2008, 13:24
Auto:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by mihay »

da normal exista metode de identificare a autorilor. Noi probabil nu vom reusi, dar in urma plangerii penale sigur vor fi descoperiti, mai ales ca in plangerea penala se scrie pe cine banuiesti tu ca sa usurezi cercetarile. Au fost ei prinsi romanasi care au spart pe la Nasa si Fbi , d-apoi niste partzari d-astia penibili .

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by RLK »

Asa baieti! Daca exista posibilitatea sa aflam cine a facut asta, eu zic s-o facem. Ca prea si-au batut joc de tot ce inseamna clubkia! Poate acum vor inceta toate comentariile...

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Nesta3 »

am reusit si eu s ma loghez finalmente...dar cu parola veche,cea de la crearea contului....:)...urat c s-a intamplat

Club KIA
Posts: 79
Joined: 27 Nov 2008, 15:07
Auto:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by Club KIA »

RLK wrote:Asa baieti! Daca exista posibilitatea sa aflam cine a facut asta, eu zic s-o facem. Ca prea si-au batut joc de tot ce inseamna clubkia! Poate acum vor inceta toate comentariile...
Nu vor inceta, pentru ca mereu mai apare cate unul ca vrea el forum sa-si faca peste noapte ca aici este asuprit!
Acum trebuie mers mai departe cu coloana(apropos asta a fost primul topic sters), iar restul vin de la sine :)
Echipa tehnica Club KIA
--------------------------
Pentru carduri de membru click aici
Pentru oferte pentru membri click aici
Pentru orice informatie legata de forum clubkia@clubkia.ro!

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by danny86 »

Cred ca acuma.....toti cei care ne blamau si erau foarte vehemeti au putut sa isi dea seama cata rautate si invidie poate sa existe in pielea acelor persoane..........au facut o mare greseala dovedind inca o data ca rostul lor aici era doar pentru a face rau

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by RLK »

Aha... acum ca mi-ai confirmat ce topic a fost sters, nu mai am indoieli. Normal ca vom continua cu coloana.... spre deosebire de altii, pe noi aici ne uneste o pasiune comuna.

PDI Romania
Posts: 89
Joined: 28 May 2008, 15:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by PDI Romania »

Sincer sa fiu aveti probleme cu hosting-ul. Ultimul backup era de acum o luna ?!!!!!!!

Nu exista asa ceva. O firma serioasa, face backup full odata pe saptamana si incremental daily.

Eu as cere ceva despagubiri !!!!

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Re: Un nou atac asupra forumului

Post by bobbo1981 »

Putem sti si noi cine face hostingul? Macar sa ne ferim de ei daca sunt asa neseriosi.

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”