problema mea

Post Reply
raul_rush
Posts: 7
Joined: 20 Mar 2010, 20:24
Auto:

problema mea

Post by raul_rush »

scuze... sunt nou pe aici..am incercat si in sectiunea de test ...nu stiu cum sa adaug idei noi topicului creat de mine...scrie in stanga sus doar new topic nu si new reply.....cum scriu ceva nou in acelasi topic?

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: problema mea

Post by crispisu »

Butonul cu care poti posta intr-un topic se numeste POSTREPLY si se afla langa butonul NewTopic. Verifica te rog inca o data daca ai sau nu acest buton si daca nu, spune-mi (eventual pe pm daca nu poti posta reply la topicul asta)
Merci

foaa
Posts: 51
Joined: 15 Mar 2008, 12:08
Auto:
Contact:

Re: problema mea

Post by foaa »

Salut baieti eu am fost la garantie cu kia a mea i5 crdi
probleme
1 troncane pe dreapta
2 volanul merge in trepte
3 are discurile strambe si cand am peste 130 si trebuie sa franez trebuie sa tin zdravan de volan
4 scartaie scaunul

rezolvari cele spuse de cei de la kia pe sos giurgiului
1 nu are nimic mise pare mie
2 nu este adevarat este totul ok
3 am calat eu discurile si nici macar nu au facut nici un test si din spusele lor maxim este 8 mm cred si eu am 18mm deci calatul nu se face asa, am intrebat si eu si eu, nu pot face nimic doar sa le slefuiasca pe garantie ce ma costa 100 ron tot pe mine
4 este normal este vina mea sunt prea plinut nu au ce face nu e treaba lor PS eu am 100kg
astea toate spuse din gura tipului de la garantii

eu am zis si chiar ca ma tin de asta ca ma duc cu OPCul pe capul lor sa imi faca testul de fata cu aia si sa le arate lor unde scrie si ce dc nu imi rezolva macar discurile si troncanitul

PS partea cu franele este grava in weekend acum era sa pierd controlul la masina ca aveam 140 si am vrut sa ma opresc dintr-o depasire si a inceput sa imi fuga in toate partile si sa se smuceasca volanul in mana

astept sugesti si sfaturi ce sa fac
KIA RIO STYLE 1.5CRDi 110cp 235Nm TROPICAL RED
B-74-GRC

vali_cctunner
Posts: 5
Joined: 27 Apr 2010, 14:31
Auto:

Re: problema mea

Post by vali_cctunner »

cam cati kilometri ai cu masina??
la faza cu volanul merge in trepte,verifica nivelul lichidului la servo,asta in cel mai bun caz
cu discuriile:nu mai umbla cu ele asa,ca distrugi rulmentii,si dupaia o sa plangi ca dai mai multi bani din buzunar(asta in cazul in care nu rezolvi nimic cu garantia)

foaa
Posts: 51
Joined: 15 Mar 2008, 12:08
Auto:
Contact:

Re: problema mea

Post by foaa »

pai am 32.000km
cu discurile ma cam costa 600 ron sa schimb after market dar dc sa dau de la mine cand pot pe garantie dc nu opc-ul dar o sa mai incesc la alt service cel de unde am cumparato
KIA RIO STYLE 1.5CRDi 110cp 235Nm TROPICAL RED
B-74-GRC

gab62
Posts: 1
Joined: 06 Jul 2009, 10:48
Auto:

Re: problema mea

Post by gab62 »

salut,
are cineva sa-mi vanda un capac roata pt o kia cee'd?
multumesc anticipat!

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”