Vine regulamentul!

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Vine regulamentul!

Post by tipitip »

Pentru ?nceput, p?n? d?m o form? regulamentului:

Pt. offtopic ?i r?spuns la mi?to: Avertisment!
Pt. atac sau luat la mi?to un membru: Ban!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

de acord! super idee! poate asa nu se mai cearta lumea ca la piatza....

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

regulament

Post by tcapote »

:smt041

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Si pt vocabular porcos nu se da nimic?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Am o rugaminte daca tot sunt anumiti domni care fac regulile pe acest forum ,sa specifice si de ce se ia ban sau averisment .
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Cine da ban sau avertisment sa-i explice omului de ce l-a luat. Banuiesc ca aceste penalizari sau corectii sunt in scopul prevenirii unor discutii .
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Propunere: Scris cu picioarele - prima abatere avertisment verbal, urmatoarea avertisment. E ok?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

@Akbhar are dreptate intii atentionat apoi dam cu ciocanul in cap .
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

sunt de acord cu ce a spus tiptip: luat la misto si off-topic si atac. cu o singura conditie, ca subiectul mistoului sau off topicului sau atacului sa ceara asta.
este foarte simplu:
1. nu intotdeauna off topicul este neinteresant.
2. sunt momente in care char vrei sa mai ai parte de o discutie la misto.
3. poate ca daca cineva ma ia la misto eu o consider o discutie ca intre prieteni la o bere unde se intampla intotdeauna asa ceva si in care oricine poate fi subiectul.
4. poate ca subiectul ar putea suporta sa fie luat la misto de unii dar nu de altii, si atunci el este singurul in masura sa protesteze. (am devenit redundant cumva?)
5. as vrea o definitie mai clara a atacului.
6. limbajul vulgar trebuie atentionat si apoi dat ban. cred nu e nevoie de DEX pentru a identifica expresiile vulgare.
7. cum se verifica obiectivitatea moderatorilor - adminilor, ca garanti ai corectitudinii forumului.

merci
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

ClubKia s-a vrut inca de la bun inceput o comunitate formata in primul rand din oameni si mai apoi din masini.
Regulamentul in momentul de fata este mai mult decat necesar, sunt destul de multi membri activi, multe postari/topicuri pe zi. Regulamentul trebuie respectat asa cum a fost creeat de cei care administreaza acest forum.Pe alte siteuri regulamentul este strict, si nu se da nici cea mai mica explicatie la crearea lui.

@SorinH
2. Pentru asta exista Sectiunile si topicurile aferente.
4. De ce sa asteptam sa riposteze un user acre este luat la misto, cand se poate evita asta? Deja cand incepe sa riposteze userul e flame si ce-am rezolvat?
5. " Exemplu aberant de atac: "SorinH tu ca om esti mult sub noi " sau atacurile subtile unde multi sunt meseriasi pe aici( viewtopic.php?t=539&postdays=0&postorder=asc&start=30 vezi postul lui Arnold :) ) iti mai pot da exemple dar sunt sigur ca esti baiat istet si ai inteles). De asemenea vezi si semnatura lui Arnold care ar duce la multe discutii si multe flameuri, daca multi si-ar bate capul...
6. Limbaj vulgar, ban direct fara alte explicatii.
7. Daca crezi ca ai putea face tu treaba buna ca moderator, te-am ruga sa ne zici si poate ajungem la un punct comun referitor la o sectiune de moderat.

Nici un moderator si nici un admin nu trebuie sa dea explicatii pentru actiunile lor, dar avand in vedere ca aici nu se face politie, fiecare decizie luata va avea si explicatiile de rigoare, explicatii care eu as prefera sa nu fie facute publice, pentru ca atunci toata lumea incepe sa-si dea cu parerea, si iar se ajunge la contre si certuri aiurea.

Regulamentul este pentru toata lumea nu se face diferentierea intre USER,Moderator si Admin.

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

de acord cu tot ce ai spus, inclusiv de impunsatura lui arnold, desi in afara de tine si de el (si cam jumate din cei ce s-au amuzat pe topicul vs C4 si pe cel cu vanzarea opelului) nu au luat-o ca atare. trebuie sa recunosti ca a fost finut :lol: nu o lua si tu chiar asa! :lol:
mie nu mi se pare ca semnatura este de ban :lol: de altfel as putea sa-mi aduc aminte de citate care faceau toate masinile conserve, nu doar C4 si cee'd :lol: :lol:
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Eu nu o iau in nici un fel, dar sunt altii care le pot lua in multe feluri si astfel sa degenereze multe lucruri marunte. Dar asta e cu totul alta discutie, aici se vorbeste de regulament.

Daca aveti si voi propuneri, orice este binevenit.

Eu as adauga in lista si sa nu se mai scrie colorat, bolduit sau cu cine stie ce fonturi decat atunci cand e intr-adevar necesar. Pe mine ma dor ochii sa citesc posturi bolduite si scrise cu rosu,roz, albastru sau mai stiu eu ce.

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Un alt exemplu de ASA NU, ca tot suntem la regulament si necesitatea crearii unuia
Teddy wrote:Zilele trecute am fost cu cineva care are ESP pe masina si l-a testat pentru mine,am ramas impresionat cum se comporta.Si eu am sa-l pun pe viitoarea mea masinuta. :D
Rapidel raspunde:
O fi avand si ESP-ul rolul sau si probabil ca este important, dar sa vii sa spui ca ai facut teste...astea chiar sunt texte.Ia zi, cum ai facut ?Dar nu d`alea din filme..explicatii concrete.

Teddy raspunde:
Teddy wrote:Fratilor ce am spus asa de sariti la mine?
Prietenul meu are ESP pe masina nu eu(eu am dat-o pe a mea ca sa imi iau un CEE`D).Daca nu aveti unde sa va testati ESP-ul va recomand defileul Jiului,numai sa aveti de grija ca sunt multe curbe fff periculoase(cirligul mare si cirligul mic...cum sunt si cele de Trensfagarasan,Oituz,Dealul Negru,Bicaz si mai sunt dar atat deocamdata).
A intrat mai tare in curba si nu am iesit in decor,ESP-ul i-a corectat traiecroria ...dar are tendinta sa te arunce spre interior,dar iti da posibilitatea sa manevrezi masina si sa o duci(traiectoria)unde vrei tu.
Eu am fost incantat dar nu stiu cum se comporta pe asfalt ud sau gheata(prietenul meu sustine ca e la fel).
Dupa ce o cumpar va spun eu :)
Pai cum sa mai zica cineva ceva sau sa mai intrebe cand e luat ca din oala, aiurea asa..

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Pai in cazul asta ar trebui sa "inventam" o "Gazeta de perete" unde sa aiba loc toate ineptiile, agramaticalitatile, aberatiile etc. :lol:
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Ar fi de ajuns sa se respecte regulamentul :)

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”