Zvonuri disparitie Kia.Adevarat sau fals?

Post Reply
User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Zvonuri disparitie Kia.Adevarat sau fals?

Post by Sorcee'd »

Cititi aicihttp://247wallst.com/2010/06/15/247-wal ... in-2011/5/ si aici http://finance.yahoo.com/banking-budget ... ar-in-2011
...ia uite cine e pe ultimul loc in acest trist clasament...adevarat sau nu,bine nu face nimanui acest anunt....
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

Dr.M
DOCTOR
Posts: 53
Joined: 17 Jul 2007, 13:45
Auto:
Location: Bucuresti/Craiova

Re: Zvonuri disparitie Kia.Adevarat sau fals?

Post by Dr.M »

Nu cred ca e cazul sa ne impacientam, este vorba de Kia Motors din SUA, unde, pe fondul crizei, lupta fratricida intre Kia si Hyundai poate cauza neplaceri. Pe piata europeana, cele doua marci au target cat de cat diferit, ca sa nu mai spun de pietele traditionale, gen America Latina si Statele din Golf.
E la fel cu ce face Renault cu modelele Dacia vandute sub numele Renault sau altele (gen Tondar) in anumite zone ale lumii, asta nu inseamna ca s-a desfiintat marca Dacia.
Kia Cerato EX Crdi 2007
Renault 21 dT 1989
Renault Megane dci 2003
Opel Corsa CDTI 2005
Toyota Avensis D-4D 2007
Skoda Octavia TDI 2003

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Zvonuri disparitie Kia.Adevarat sau fals?

Post by Sorcee'd »

La fel de bine poate fi vorba de ceva jocuri de culise. Adevarat sau nu,punerea problemei in acest fel pe niste canale media de larga audienta(eu am vazut mai intai la niste stiri CNN si dupa aceea am intrat pe net sa caut!) bine nu are cum sa faca,pentru ca ii face pe oameni sa se gindeasca la impactul stirii respective asupra companiei,chiar daca nu asta era intentia firmei respective. Cazul meu: imi place tare mult noua Kia Sportage si ma gandeam la modul foarte serios sa-i schimb cee'd-ul sotiei cu un sportage. INCA ma gindesc daca sa fac pasul sau nu.
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”