Sa radem cu maximilian

Post Reply
User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Sa radem cu maximilian

Post by marius01 »

Si eu i-am zis lui Minu ca cere mult pe ele :D
I-am facut o oferta de 250ron pe toate patru si nu a vrut! Se pare ca nu gaseste cumparatori. Eu zic ca i-am dat un pret corect
Acum ii ofer 200ron :lol:
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by alex79 »

Pana la urma fiecare vinde cu ce pret vrea! Piata regleaza pretul. Daca nu se vand la 600 incerci la 500 samd. Eu unul am preferat sa cumpar totusi cauciucuri noi la 700lei facute sub un brand Michelin. Stiu ca nu e comparatie reala dar fiecare isi face calculele.
Nu are rost sa va contrati inutil ca nu foloseste la nimic.
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by Minu »

@Alex79:Ai foarte mare dreptate,cum ai zis si tu,fiecare cere cat vrea pe produsul lui,nu am cerut 1200ron cat sunt unele noi,pt ca nu sunt noi.Cer cat vreau,esti interesat sa cumperi,bine,nu?,atunci cauti in alta parte.Le dau pt ca vreau sa trec la jante pe 17,daca nu imi iau un pret corect pe ele pana la primavara le opresc pt mine,si mai trag inca un an de ele iar banii ii investest la primavara in motocicleta+echipament,deci nu e o urgenta sa le dau.
@Marius01,de ce minti cu nerusinare?Cand mi-ai oferit tu 250 ron pe toate 4,sau asa ceva ai visat tu azi-noapte?Pun si PM-ul trimis de tine,ca sa vada si restul colegilor cam ce fel de oameni "seriosi" se invart pe aici.Spor la cautat cauciucuri,in alta parte.
marius01 wrote:Atunci iti dau 400 pe toate patru. Eu am luat michelin alpin de iarna tot sh la 75ron bucata cu DOT3508 si crede ma mai au cel putin 6mm floare

Rog un Admin sa faca putina curatenie pe aici,multumesc.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by marius01 »

:lol: :lol: :lol:
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by Minu »

Valabil!!!!!!!!!!
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

maximan
Posts: 4
Joined: 05 Dec 2011, 11:51
Auto:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by maximan »

Mosule au dreptate colegii. Fii rezonabil ca te faci de cacao

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by alex79 »

@maximan-Daca mergem pe principiul ca oricine are un pret care sa nu convina celorlalti se face de cacao, atunci in Romanica sunt multi in situatia asta. Lasati omul sa vanda. Sunt curios daca sistemul asta il aplicati si la supermarketuri si hypermarketuri. Mergeti la manager sau la casieri si le spuneti ca se fac de cacao cu preturile alea?!? :) Dupa cum spune si colegul, nu se grabeste. Daca o sa vrea mai coboara sau urca pretul. Curios este daca Cei care tot discuta de pret chiar au nevoie de cauciucuri.
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

maximan
Posts: 4
Joined: 05 Dec 2011, 11:51
Auto:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by maximan »

alex79- esti la fel ca el un p...t . Problema e ca sunteti cam multi in tara asta si de aceea o ducem asa bine.
Nu stiu cum ati ajuns asa ...la varsta asta

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by alex79 »

@maximan-Nu stiu si nici nu ma intereseaza de unde ai acumulat atatea frustrari. Chiar nu inteleg care e problema ta. O sa traiesti mai linistit daca colegul o sa afiseze un pret mult mai mic sau de ce nu poate sa le dea gratis? O sa ai asa o satisfactie incat sa zici ce bine e in Romania? Cum spunea si deschizatorul topicului, poate se face ceva curatenie pe aici de catre un admin.
Oricum noi suntem bucurosi ca tu ai ajuns la varsta asta si esti un..... intelept. Personal nu ma influenteaza cu nimic faptul ca aceste cauciucuri se vand sau nu.
Daca e deranjam asa de tare cu ce scriem pe forumul asta poti sa faci altceva. Oricum nu vreau sa mai discutam despre cum e pretul. Fiecare produs are pretul corect.
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

maximan
Posts: 4
Joined: 05 Dec 2011, 11:51
Auto:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by maximan »

Se vede ca nu ai inteles nimic! (Frustrat esti tu poate ) Nu e de mirare ! Nu ma intereseaza daca isi vinde sau ce vrea sa faca el cu cauciucurile. Eu am comentat pretul si exagerarile unora.
Faptul ca tu te bagi ca musca in .... calului sa ti dai tu cu parere si sa i iei apararea in necunostinta de cauza. Daca ai cunoaste atunci ......

Nu mai apela disperat asa la admin.
Hoooooooooooooooooooooooo

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by alex79 »

Pai atunci nu mai comenta! Parca te si vad cu spume la gura. Se vede ca esti unul din aia care doar fac scandal pe forumuri. Probabil nici nu ai o Kia. Un sofer de Kia nu ar avea atitudinea asta, sau cel putin asa imi place sa cred. Probabil tu iti contesti si certificatul de nastere.
E ultimul mesaj la care iti raspund!
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by Minu »

@Alex,nu-ti mai bate capul,nu vezi ca maximan si-a facut cont special pt topicul asta? =D>
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

maximan
Posts: 4
Joined: 05 Dec 2011, 11:51
Auto:

Re: Vand anvelope Michelin Energy Saver R15

Post by maximan »

Pt alex79:
Spume la gura faci tu pentru ca atat te duce capul(daca il ai!). Te deranjeaza adevarul?!
Pai eu comentez p....le ca vad ca te oftici pe unii care chiar ii duce capul si sunt the best.
Hai ca ma cobor prea mult daca trebuie sa comentez tot ce scrii tu :lol:

Post Reply

Return to “Offtopic”