Lumini bord

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Razzy
Posts: 1
Joined: 22 Jan 2011, 13:06
Auto:

Lumini bord

Post by Razzy »

Sunt posesorul unei Kia Cee'd SW si pot sa spun ca sunt foarte multumit de ea pana la 45.000km, insa am o intrebare. Ma deranjeaza foarte tare lumina de bord noaptea...se poate schimba intensitatea ei?

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Lumini bord

Post by bondalicir »

salutare si bine ai venit la noi pe forum. poti sa schimbi modulul de acolo din stanga de unde se regleaza si farurile, si pui si cu reglaj al luminii din bord. ca pret parca era in jur de 150ron. daca gresesc sa ma corectati. daca cauti pe forum este un topic unde se aduc piese de origine din slovacia pe comanda. din cate stiu aveau si ei la un pret ok.
poti sa ne mai povestesti mai multe si despre masina, eventual un jurnal de bord.
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Marinaru68
Posts: 47
Joined: 05 Jun 2009, 07:45
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Lumini bord

Post by Marinaru68 »

Si pe mine ma deranja, acum m-am cam obisnuit dar... as prefera sa pot regla intensitatea luminoasa. Bondalicir, unde zici ca e topicul ala cu modulul de lumini la 150? Nu e ieftin dar... m-as gandi sa-mi pun...
1.4 GSL Best / Sunt interesat sa cumpar un garaj in Constanta. Preferabil la parter (subsol) de bloc! e-mail: marinaru68@yahoo.com

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Lumini bord

Post by ddirectorul »

Salut. Am achizitionat eu anul trecut un releu din ala si am dat peste 200 Ron de pe site-ul din polonia.
La noi in tara cred ca trece de 300 ron ( cel putin pe la reprezentante).
Avantajul ca l-am luat din polonia a fost ca a venit cu tot cu rama aceea, pe cand la reprezentanta am intrebat si mi-au zis ca aia se plateste separat.....
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”