Atentie la dimensiunile rotilor in talon si CIV

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
adrian.tuhut
Posts: 278
Joined: 24 May 2007, 16:31
Auto:
Location: Galati
Contact:

Atentie la dimensiunile rotilor in talon si CIV

Post by adrian.tuhut »

eu mi-am luat masina cu nivelul de echipare COMFORT (asa era pe vremea aia :D ) si am rotile de 225/45/17. Problema e ca in cartea de identitate nu sunt mentionate si nici in talon. Acum trebuie sa umblu sa fac modificari prin hartii....si cum masina e luata in leasing, civ-ul este la leasing....alte drumuri, timp pierdut....

asa ca atunci ca va ridicati masina, nu strica sa aruncati un ochi sa vedeti ca toate sunt trecute cum trebuie.....
Kia Cee'd 1.6 CRDI Pewter Beige (GL 83 THT)
ODO: 137.111km
poze: https://picasaweb.google.com/1129296780 ... 44/KiaCeed

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

si eu am patit la fel: 225/45/R17 pe masina 205/55/R16 (parca) in talon. si n-am alergat deloc cu actele. m-am dus inapoi la Baneasa si le-am zis ca au gresit cartea de identitate. diferenta este ca eu aveam cartea la mine. s-au dus oamenii la RAR si au facut modificarea numai ca eu nu am mai ajuns la politie sa schimb talonul asa ca merg cu copie dupa cartea de identitate dupa mine.
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

Toldo
Posts: 30
Joined: 03 Oct 2007, 00:47
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Toldo »

Oare o merge pe 1.4 sa iti aprobe de la rar jante de 17?

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Numai una! :lol: Nu v?d de ce n-ar... De?i RAR = Registrul Auto Rom?n, deci posibilit??i sunt multiple!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Johnny27

Post by Johnny27 »

Aceeasi problema: in CIV este trecut la optionale si 205. Bineinteles ca nenea politaiul de la Alexandria a uitat sa treaca si in talon. Am facut copie dupa CIV , pun de 205 si daca ma opreste vreun nenea tablagiu, sa vezi ce ii dau cu Civ-ul in cap sa vada si ei cat de prosti sunt si cum isi fac treaba de mantuiala.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”