Instalare buton pe bord

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
chip69
Posts: 2
Joined: 03 Aug 2012, 22:18
Auto:

Instalare buton pe bord

Post by chip69 »

Buna ziua,

As dori sa stiu daca se poate instala un buton in locurile de butoane nefolosite fara a necesita desfacerea bordului. Si de asemenea daca se poate pune in spatele butonului partea electrica a unei telecomenzi de deschidere a unei usi de garaj.


Am un Kia ProCeed.

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Re: Instalare buton pe bord

Post by thor29b »

Sti...e un banc... Un ginecolog vrea sa se reprofileze auzind ca ar cistiga mai bine ca mecanic auto… Invata individul si se duce la un service auto sa dea test de angajare. La rezultate, stupoare: tipul luase nota 15…
Se duce si-l intreaba pe mecanicu’ sef:
- Bine dom’ne, cum se poate asa ceva: asta a luat 5, asta 7,..eu 15?! Este o eroare ceva ?
- Nu, domne, nu este nicio eroare … hai sa vedem:
… ti-am dat sa desfaci carburatorul, l-ai deschis corect..5 puncte.
… Te-am pus sa-l inchizi…l-ai inchis corect: 5 puncte.
… Si ti-am mai dat 5 puncte de la mine ca ai facut totul prin teava de esapament, fara sa ridici capota!

Daca gaseti pe cineva ca el...se poate! :D
Nu stiu ce nivel de echipare ai dar daca ai lampa parasolar poate incerci sa montezi acolo transmitatorul (chiar in cutia de ochelari), sau poti monta un buton langa butonul de reglaj faruri.
Lampa gasesti aici: viewtopic.php?f=140&t=10729&hilit=lampa+parasolar

BAFTA!
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

chip69
Posts: 2
Joined: 03 Aug 2012, 22:18
Auto:

Re: Instalare buton pe bord

Post by chip69 »

Multumesc pentru idee. Si am loc si de electronica telecomenzii in acel loc.

Acum tot ce mai trebuie sa fac e sa gasesc un buton. Ideal ar fi un buton pentru trapa sau ceva in genu acesta daca se gaseste separat.

imarian
Posts: 33
Joined: 01 Nov 2011, 15:40
Auto:
Location: Afumati

Re: Instalare buton pe bord

Post by imarian »

Iti trebuie un "push buton fara retinere", ce e scris intre ghilimele poti cauta cu google si vei ramane surprins de numarul de variante posibile.

N-ai spus de unde esti sau n-am observat eu. In Bucuresti ar fi varianta cu magazinele de electronice din zona Maica Domnului. Acolo nu te va costa asa ceva mai mult de 5 lei.

Spor!

PS: laterala stanga scaun sofer (jos partea de plastic) ar merge pus un buton, ca e si mai greu de gasit :) ... ceva de genul cum se pun unele butoane de incalziri in scaun after market
[url=https://picasaweb.google.com/100556568276206083367/Migu]Kia Cerato sedan '06 1.5Crdi B-984-MIG[/url] [b][url=http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=20&t=10821]Jurnal de bord[/url][/b]

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”