Mufa AUX si USB nu exista

Cum se rezolvă diverse probleme
dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Re: Mufa AUX si USB nu exista

Post by dre_andrei »

salut.

Andrei, nu stiu de unde esti, dar ma ofer sa iti fac cadou "modulul usb", la care trebuie sa schimbi doar mufa.
un coleg de pe forum a facut deja asta, deci se poate.

eu mi l-am schimbat atunci cand s-a rupt mufa usb, nu stiam ca se poate repara.

bineinteles, iti dau la schimb si vreau la schimb placuta de plastic pe care tu ai doar bricheta.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Andrei I.
Posts: 6
Joined: 16 Sep 2012, 22:47
Auto:

Re: Mufa AUX si USB nu exista

Post by Andrei I. »

dre_andrei wrote:salut.

Andrei, nu stiu de unde esti, dar ma ofer sa iti fac cadou "modulul usb", la care trebuie sa schimbi doar mufa.
un coleg de pe forum a facut deja asta, deci se poate.

eu mi l-am schimbat atunci cand s-a rupt mufa usb, nu stiam ca se poate repara.

bineinteles, iti dau la schimb si vreau la schimb placuta de plastic pe care tu ai doar bricheta.
Salutare,
Sunt din Sibiu. Mersi mult de oferta si sunt interesat doar daca modulul(intreg device-ul) de USB deoarece mie asta imi lipseste. Ti-am adaugat o poza cu el.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Re: Mufa AUX si USB nu exista

Post by dre_andrei »

vad in poza ca sunt 2 "cutiute": una alba si una neagra.
eu o fac cadou pe cea neagra, iar cea alba nu stiu daca o am :)
ideea e ca poti sa ti-o comanzi pe cea alba, iar pe cea neagra sa o primesti cadou :) la dealer stiu ca a costat vreo 130 Ron.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Andrei I.
Posts: 6
Joined: 16 Sep 2012, 22:47
Auto:

Re: Mufa AUX si USB nu exista

Post by Andrei I. »

dre_andrei wrote:vad in poza ca sunt 2 "cutiute": una alba si una neagra.
eu o fac cadou pe cea neagra, iar cea alba nu stiu daca o am :)
ideea e ca poti sa ti-o comanzi pe cea alba, iar pe cea neagra sa o primesti cadou :) la dealer stiu ca a costat vreo 130 Ron.
Mersi mult de oferta, dar imi trebuie amandoua piese pentru a reface tot sistemul de citire prin USB. Nu cred ca mai renteaza, poate imi strang ceva banuti si imi i-au un sistem complet AUDIO, VIDEO, GPS pentru KIA. Oricum mersi.

mitzux
Posts: 149
Joined: 14 Jun 2008, 17:47
Auto: Ceed SW CRDi /VW Golf VI TDI
Location: Germany

Re: Mufa AUX si USB nu exista

Post by mitzux »

Doar un comment,
In Germania nici un ceed NU a avut standard USB(doar cele FL). Aa fost mai multe versiuni intre care Base care nu avea nici AC standard(in schimb toate aveau ESP). Eu am un LX (varianta de baza) care nu are USB, intre timp am renuntat la idee. Versiunile EX si TX au USB.
m
Cee'd SW (2007),LX+W+S, 115 CRDI, albastru baltic-Vandut 04.03.2016 la 196000km
Golf VI (2012), Style, 1.6 TDI, Tornadorot
ODO >63000 km

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”