pareri, sfaturi modul cu telecomanda

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
User avatar
mihaelai
Posts: 60
Joined: 05 Nov 2012, 15:10
Auto: kia pro ceed 1.4 best
Location: Bucuresti

pareri, sfaturi modul cu telecomanda

Post by mihaelai »

Salut !

Am cumparat un modul cu telecomanda modelul asta: http://www.pieseauto.ro/alarme-auto/mod ... 68808.html din targ si deocamdata mai astept sa fac rost de bani. pana atunci,... a mai montata cineva asa ceva pe kia pro ceed? fara alarma...si daca da, se pot ridica geamurile? in schema lui zice ca da....dar citind prin forum, am intrat in ceata cum, ca nu ar avea acest modul, de ridicare geamuri... iar in afara de cei de la kia, stie cineva prin centru Buc. unde pot monta respectivul modul......la bani mai putini...si in siguranta (adica de incredere, care cunosc ce au de facut).Nu am vrut alarma din cauza ca una buna era scumpa (pentru bugetul meu redus...:-( ), vreau doar sa inchid masina din telecomanda...si nu am vrut sa ma complic sa stric cheia (pt. cea briceag), pentru ca am avut probleme cu detectarea cipului (il citea cand avea chef)....si m-am gandit sa pun cateva intrebari...pentru pareri, sfaturi...sau...critici...

Intre timp incerc sa fac rost de bani sa o montez cat mai repede, ca in caz ca sunt probleme sa o duc inapoi....am o cunostinta care are pe nu stiu ce masina de firma acest model si merge fara probleme...

cam atat....multumesc celor care ajuta...

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Re: pareri, sfaturi modul cu telecomanda

Post by thor29b »

Asa cum e NU ridica geamurile.
O discutie despre ridicare geamuri gasesti in linc.
viewtopic.php?f=6&t=8967&hilit=ridicare+geamuri
Bafta!
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

User avatar
mihaelai
Posts: 60
Joined: 05 Nov 2012, 15:10
Auto: kia pro ceed 1.4 best
Location: Bucuresti

Re: pareri, sfaturi modul cu telecomanda

Post by mihaelai »

Gata, l-am montat merge perfect....acum masina se inchide/deschide din telecomanda. L-am montat la AD GARAGE, pentru a fi siguri ca nu ma trezesc cu vreo surpriza.au lucrat foarte rapid, am putut vedea de sus tot ce fac...cam atat, o seara buna

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”