Problema mp3 player Ceed 2010 facelift

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
alex.gheorghe
Posts: 1
Joined: 20 Jun 2014, 13:21
Auto: kia ceed

Problema mp3 player Ceed 2010 facelift

Post by alex.gheorghe »

Salut am si eu o problema care ma termina de ceva timp ...
Am observat de la un timp ca ,atunci cand vorbesc la telefon in masina prin bluetooth , terminand convorbirea , nu mi se mai aude muzica cum trebuie.
I-am scos siguranta si merge bine , dar cand raspund la telefon din masina si vorbesc, iar nu mai merge ... care sa fie cauza ? Trebuie sa fac mereu asta cand vorbesc la telefon?

Stiu si de meniul ala in care activezi si dezactivezi lowdnessul dar ala nu se salveaza ...
Ma poate ajuta cineva?

User avatar
costinmx
Posts: 11
Joined: 31 Mar 2013, 23:09
Auto: ProCeed 1.6 GSL TX
Location: Bucuresti

Re: Problema mp3 player Ceed 2010 facelift

Post by costinmx »

Exact aceeasi problema am intalnit-o si eu in ultima saptamana. Candva dupa terminarea unei convorbiri prin BT, sistemul audio a pierdut aproape integral redarea frecventelor joase. Ca si cum s-ar fi pus un filtru low pass, sau ca si cum s-ar fi dezactivat Loudness-ul (dar nu are).

Ciudat este ca e singura data in 4 ani cand a facut asa. Si-a revenit doar cu resetarea prin scoaterea sigurantei, orice alta incercare de a rezolva problema a fost inutila. Sper sa nu mai faca, ma gandesc ca poate a fost ceva, o hiba, in comunicarea Bluetooth cu telefonul. Voi solicita si ajutorul service-ului daca se intampla iar...

La tine s-a mai repetat ? Ai avut ocazia sa schimbi telefonul sa vezi daca are legatura ?
Care este meniul in care se poate activa/dezactiva Loudness-ul ? Eu nu am gasit pt Facelift.
[i]ProCeed 1.6 CVVT (2010)[/i]

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”