Problema unghiului de cadere pe puntea spate kia ceed 2010

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Sever
Posts: 1
Joined: 11 Jun 2019, 18:46
Auto: Ceed 2010
Location: Ploiești

Problema unghiului de cadere pe puntea spate kia ceed 2010

Post by Sever »

Va salut ! Din cauza sumelor , deloc neglijabile, pentru a remedia problemele unghiului de cadere a rotilor de pe puntea spate, deschid acest topic, poate unul dintre domniile dumneavoastra a reusit remedierea prin schimbarea unei anumite piese , curios sunt care ar fi aceea! Recunosc , fiind prima mea masina, cumparata si de noua , mi-am folosit ceed ul meu ptr transportul in portbagaj a unor obiecte destul de grele. Cauciucul mai ales cel de pe partea stanga , are o pozitie inclinata, drept urmare marginea interna a acestuia, este roasa iar in masina in timpul mersului este un zgomot deranjant, zgomot care dispare ptr o perioada la schimbarea cu pneuri noi. Mentionez ca am schimbat amortizoare cu tot ce tine de ele, arcuri, surub excentric, saibe, bieletele care vin in contact cu acest surub, bucsi( cu exceptia celor de la bascule si cred port fuzeta care nu au joc). Am citit pe forum in acest club, ca aceasta ar fi o problemă caracteristica modelului-unghiul de cadere spate. Sunt curios daca cineva a reusit remedierea acestei probleme ce piese a schimbat ? Acum mi-a fost sugerat faptul ca si fuzeta, in urma supra- încărcării se poate indoi, astfel sa modifice pozitia roții. Pana o schimb, totusi mi-as dori pareri din partea dumneavoastră si poate am noroc sa aflu ce"piesa" cedeaza la aceasta masina ptr a determina problema expusa. Va mulțumesc!

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”