Stergatoare cee'd

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Post by florinhim »

@gerula: tind sa cred ca a fost vreun vecin suparat ca am parcat pe asa zis-ul "loc al lui"; cu toate locurile de parcare nu sunt platite nicaieri dar am observat ca toti si-au insusit locurile de parcare si au pus stapanire pe ele;
intrebarea e de ce nu mi l-a inapoiat si pe cel de pe spate? poate i-a gasit vreo utilitate ca si cuier ceva :?:
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

"Ast?zi, 10 noiembrie, a.c., ?n jurul orelor 00.40, o echip? de interven?ie apar?in?nd subunit??ii Neptun, din cadrul I.J.J. Constan?a, ?n timpul patrul?rii,a surprins ?n parcarea aflat? ?n apropierea Judec?toriei din Mangalia, o persoan? care sustr?gea de la ma?inile din parcare, ?terg?toare ?i capace auto. Persoana ?n cauz?, Tanir S., de 36 ani, din Mangalia, a declarat c? a sustras componentele auto cu inten?ia de a le comercializa. Jandarmii au continuat cercet?rile, descoperind ?i ma?ina cu care acesta s-a deplasat, ?n portbagajul autoturismului militarii au g?sit 31 ?terg?tore, opt capace de ro?i, 2 crick-uri hidraulice, 2 ro?i de autoturism, 13 curele cauciucate ?i diverse unelte(ciocane, r?ngi, etc)" - mai intrebati si voi pe la politie pe raza voastra, poate prind pe vre-un idiot dinasta cu stergatoarele de la cee'd dupa el

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Post by Razica »

Twin aero
cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

deh...gainarii nostri ! :oops:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@Razica ... la ce intrebare e raspunsul tau?

Pentru cei are au avut nevoie sa cumpere stergatoare la Cee'd: setul de stergatoare vine si cu sistemul de prindere? Ca m'am uitat azi la un Golf si am vazut ca acesta difera de cel de la Cee'd (ori n'am vazut eu bine?)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

michelangelo
norocosul
Posts: 58
Joined: 01 Dec 2007, 18:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by michelangelo »

daca as fi citit ce e scris pe forumul asta inainte de a-mi lua masina cred ca acum nu mai faceam investitia.pe bune...stiam ca se intampla astfel de lucruri nu eram rupt de realitate,dar acum parca citesc cu alti ochi,ma inspaimanta groaznic.
kia cee'd 1,6 best culoare pewter beige

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@michelangelo: heeeiiii...de ce iti e frica nu scapi ! si mai lasa drobu' de sare.... :roll:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

michelangelo
norocosul
Posts: 58
Joined: 01 Dec 2007, 18:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by michelangelo »

asta cam asa e.dar nu poti sa spui ca nu te uiti cu oaresce teama dimineata cand te duci la masina :D . dar daca e sa se intample se intampla.
kia cee'd 1,6 best culoare pewter beige

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Scoatele si nu o sa te mai uiti cu teama dimineata. :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

nbk21
Posts: 2
Joined: 25 Jun 2008, 05:15
Auto:
Location: constanta

Re: stergatoare cee'd

Post by nbk21 »

boglaw wrote:na ca am patit-o si p asta: mi-a furat un cretin stergatoarele..am obs azi exact cand ma pregateam sa plec din oras. habar n-am unde as putea sa gasesc ceva care sa se potriveask, am intrebat la 3 benzinarii si nimic..stie cineva ce tip sunt?

esti fericit...mie mi s-au topit de la soare si nu stiu unde sa caut...dar o sa-i sun pe dealeri si o sa-mi iau unele de la ei...

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

A mai gasit cineva si alte "surse" de stergatoare in afara de reprezentanta? Daca da ... ce preturi sunt?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: stergatoare cee'd

Post by Joco »

nbk21 wrote:
boglaw wrote:na ca am patit-o si p asta: mi-a furat un cretin stergatoarele..am obs azi exact cand ma pregateam sa plec din oras. habar n-am unde as putea sa gasesc ceva care sa se potriveask, am intrebat la 3 benzinarii si nimic..stie cineva ce tip sunt?

esti fericit...mie mi s-au topit de la soare si nu stiu unde sa caut...dar o sa-i sun pe dealeri si o sa-mi iau unele de la ei...

hm...e?ti sigur c? e de la soare? Este curios pentru c?, pe parbriz nu sunt temperaturi peste 100 de grade. Eu ?nclin s? cred, c? este de la o solu?ie de sp?lat.
Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

ceed

Post by BAU »

Pe forum s-a mai scris despre inlocuirea stergatoarelor. Cred ca ajax26 a scris despre codurile lor ,si despre faptul ca a gasit altele care se potrivesc dar nu sint originale . Dispozitivul de prindere de la Ceed nu prea se potriveste la alte masini .
Eu personal am observat ca acelasi tip de prindere si acelasi tip de stergator se gaseste la Peugeot 308 (aparut dupa Ceed ) dar cred ca la alte lungimi .(nu ar fi o problema prea mare deoarece cu putina indeminare se pot modifica lungimile )

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

@Bau - de stergatoare inca nu m-am ocupat :). Promit ca atunci cand ma hotarasc sa le schimb caut cele mai bune preturi.
Eu stiam ca au aparut codurile pt Valeo - erau pe undeva pe forum
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

ceed

Post by BAU »

@Ajax26 --Scuze ptr confuzie ,iti puneam forumul pe cap.
De fapt vinovatul era boglaw ,mesajul lui este scris mai jos :

codurile pt. stergatoare sunt: 1Q195542503C si 1Q195542603C (cel scurt si lung)

Eu am vrut sa specific faptul ca mai putem gasi si prin ale parti ,poate la fel de bune si poate mai ieftine (vezi peugeotul 308 )
Cel putin mie piesele de schimb ptr Cee'd mi se par exagerate.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”