Senzori de parcare aftermarket

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Au umflat ei pretul....mie mai nou mi-i da bonus + montaj gratuit ..nu stiu insa daca sunt si cu afisaj..e posibil sa fie doar cu sunet....oricum cand e de luat nu pun prea multe intrebari :D
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Post by thor29b »

iei masina din Valcea?
Daca da, platesti PDI-ul si crede-ma platesti cu varf si indesat ce-ti instaleaza aia cu titlu de gratuitate
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Nu l-am auzit nimic de PDI...oricum cel putin teoretic eu nu am nici o treaba cu PDI-ul...din cate stiu trebuie platit de ei
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Post by thor29b »

viewtopic.php?p=63038&highlight=#63038

Vezi la ionutz ultimul post , aluat-o tot din valcea.

Cel mai bine ai face sa-i intrebi pt ca-ti spun in ultima clipa si atunci platesti ca sa pleci cu masina (chestie de marketing ieftin si insidios)
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

thor29b wrote:Poate sa puna cineva o poza cu sistemul de afisare radar original montat pe KIA, are o componenta in plus sau indica ceva pe ecranul computerului de bord........stie cineva? :?:
eu am si nu afiseaza nimic pe computerul de bord. la cuplarea in marsarier se aude un bip, semn ca functioneaza senzorii, si apoi te avertizeaza tot prin bip-uri. in functie de cat se apropie de obstacol, creste frecventa bip-urilor, in doua trepte, iar daca distanta e mai mica de 40 cm bip-ul devine continuu.
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Post by thor29b »

Chiar daca bipuie fundu' regelui .......tot REGE 'e'
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

O sa il pun pe tata sa ii sune azi si o sa va anunt...dar sa ma intorc de la mare
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

intr-adevar, e o optiune cu pret "regesc" a costat 221 de euro, imens fata de un set aftermarket, dar am zis ca se merita platit doar ca sa evit interventia lui Dorel in sistemul electric... din moment ce am luat cheia pliabila, si implicit am alarma, si sistemul audio nu se va schimba in veci, eu zic ca am eliminat definitiv intruziunile inutile in masina... oricum, si eu ma asteptam ca la pretul asta sa afiseze distanta pana la obstacol si pe ce parte e...dar asta e...
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

Catalan
Posts: 48
Joined: 07 May 2008, 12:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by Catalan »

Salut,

M-ar interesa si pe mine niste senzori de parcare doar pentru spate la un ceed.
Am sunat la MIT Baneasa si au zis ca senzorii sunt 120 Eur cu tot cu TVA, dupa care am sunat iar si am intrebat de pretul total incluziv manopera si mi-a zis 284 EUR. Mi se pare totusi cam mult. Sa nu fii inteles oare ca e vorba doar de spate si sa imi fi dat pretul cu fata+spate? Si-a mai pus cineva senzori de la MIT Baneasa? Am inteles ca are si un mini display care arata distanta pana la obstacol, unde mai exact se monteaza? Are cineva poze?

Nu as vrea sa ii montez in alta parte ca sa nu pierd garantia, insa orice sfat e binevenit.

Multam,
Catalin
KIA CEED 1.4 GSL pewter beige + senzori parcare

aimbot
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2008, 15:44
Auto:
Location: Craiova

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by aimbot »

In craiova, la OZ maraton am montat eu senzori 90 RON ( senzorii moca, doar manopera am platito)...au lucrat frumos, merg bine senzorii...nu i-am testat foarte atent dar bazaie ceva p`acolo
Kia Pro Ceed, 1.4 Best, Cassa White.

Edu
Posts: 83
Joined: 01 Jul 2008, 22:16
Auto: ----------------

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by Edu »

Nu si-a pus nimeni senzori de parcare in Bucuresti sa ne spuna si noua cat costa manopera si senzorii?

Eu vreau sa pun senzori si vroiam sa stiu. Eventual niste poze cu display-ul senzorilor.

Ma gandeam sa nu vin cu senzori la pachet si sa mi-i monteze, ci sa-i iau pe ai lor.
Kia Cee'd 1.4 Best, Casa White

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by dbajan123 »

Inca o dovada ca ce cei de la MIT nu au nici macar o idee despre ce au in stoc sau cat costa. Cateodata oameni astia imi par chiar SAMSARI
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by shpid3r »

si pe mine ma intereseaza un "pachet" de senzori, pe care sa-i vopsesc ulterior si sa ii montez... nu vreau sa fie placati cu aur (aka nejustificat de scumpi) .. ma intereseaza unde se pune minidisplayul... ca nu vreau sa stric bordul :)
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

apa plata
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by apa plata »

La IMG am dat 5 mil cu tot cu montaj. Extrem de scump, dar am preferat sa am garantia de la ei. In Vitan as fi gasit la jumatate, dar daca tot era masina la reparat la ei... Fac toti banii, acum regret ca nu i-am comandat de la inceput.

Displayul sta cuminte deasupra oglinzii retrovizoare, iar difuzorul in spate, ascuns vederii.
1.6 GSL TX MT, 90kW, So Red

Edu
Posts: 83
Joined: 01 Jul 2008, 22:16
Auto: ----------------

Re: Senzori de parcare ceed - Bucuresti

Post by Edu »

@shpid3r
Se pot vopsi? Nu se strica? :shock: :?
Kia Cee'd 1.4 Best, Casa White

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”