Pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Mos martin
Posts: 1
Joined: 15 Mar 2009, 02:11
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by Mos martin »

Salut!

Am si eu "o samanta" 1.6 city, benzina cu cutie automata, si as fi interesat sa montez cc. De preferat cu maneta, nu as vrea sa inlocuiesc comenzile audio de pe volan. Mai aveti ceva vesti noi de la bulgari? As fi interesat...

crisanmario
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2008, 15:02
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by crisanmario »

@miocrl.Da,sunt interesat,dar numai de varianta cu comenzi pe volan.Am vazut in poze ca la CC-ul pe volan,din fabrica,butoanele de volum si schimbare a posturilor/melodiilor sunt pe partea stanga,iar CC-ul pe dreapta.
Oare la varianta aftermarket cum o fi???Si dc e tot asa,asta inseamna ca in kit vor fi toate butoanele de pe volan,inclusiv cele pt volum(dc se schimba partea lor nu se mai pot folosi aceleasi butoane...)?Aveti idee careva?
P.S.Cam la ce pret este kitul pentru cee'd CRDI?
1.6 HP DSL,115CP,Pewter Beige,interior Rainbow Blush,Base+optionale:scaune incalzite,jante aliaj 16'',proiectoare ceata,chei briceag,volan in piele,etc.
Album FOTO : http://picasaweb.google.com/crisanmario ... D16HP115CP#

miocrl
Posts: 33
Joined: 02 Jan 2009, 17:43
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by miocrl »

din fabrica,butoanele de volum si schimbare a posturilor/melodiilor sunt pe partea stanga,iar CC-ul pe dreapta.
Oare la varianta aftermarket cum o fi???Si dc e tot asa,asta inseamna ca in kit vor fi toate butoanele de pe volan,inclusiv cele pt volum(dc se schimba partea lor nu se mai pot folosi aceleasi butoane...)?Aveti idee careva?
P.S.Cam la ce pret este kitul pentru cee'd CRDI?
1> se vor da jos cele existente si se inlocuiesc cu butoane noi. butoanele se schimba impreuna. cele de radio-volum... trec toate pe stanga, CC ramane pe dreapta. trebuie schimbate cele de volum pt ca exista o mufa ce face legatura intre volan si restul masinii cu niste contacte rotative. tot pe acolo trece si alimentarea-comanda airbag.
User banat: clonă şi reclamă fără acord.

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by GeorgeC »

miocrl...cand vine kitul meu de proba?
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

miocrl
Posts: 33
Joined: 02 Jan 2009, 17:43
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by miocrl »

:(
nu stiu,
am dat ieri mail sa vad statusul.. si nu am primit raspuns. :(
ultima oara spuneau ca la sfarsitul lunii
User banat: clonă şi reclamă fără acord.

crisanmario
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2008, 15:02
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by crisanmario »

@ miocrl.Am sunat la Luk motors Arad sa intreb de montajul CC-ului pe cee'd CRDI si mi-a spus ca implica prea multe cablaje de facut si ca deocamdata(cel putin) nu se monteaza la ei...
1.6 HP DSL,115CP,Pewter Beige,interior Rainbow Blush,Base+optionale:scaune incalzite,jante aliaj 16'',proiectoare ceata,chei briceag,volan in piele,etc.
Album FOTO : http://picasaweb.google.com/crisanmario ... D16HP115CP#

miocrl
Posts: 33
Joined: 02 Jan 2009, 17:43
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by miocrl »

nu stiu ce sa zic.. nu vor si gata. asta e.
User banat: clonă şi reclamă fără acord.

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by GeorgeC »

crisanmario wrote:@ miocrl.Am sunat la Luk motors Arad sa intreb de montajul CC-ului pe cee'd CRDI si mi-a spus ca implica prea multe cablaje de facut si ca deocamdata(cel putin) nu se monteaza la ei...
Nu ai vorbit cu cine trebuie. Cere cu domnul Lucian (seful serviceului) si explicai situatia.
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

crisanmario
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2008, 15:02
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by crisanmario »

Cu d-nul Lucian am vorbit.Mi-a zis ca trebuie sa mai studieze forumul ,in caz c-a mai facut cineva,dar ca la ei deocamdata nu se face...
1.6 HP DSL,115CP,Pewter Beige,interior Rainbow Blush,Base+optionale:scaune incalzite,jante aliaj 16'',proiectoare ceata,chei briceag,volan in piele,etc.
Album FOTO : http://picasaweb.google.com/crisanmario ... D16HP115CP#

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by GeorgeC »

interesant...probabil mie mi-a zis ca instaleaza deoarece ma cunoaste...am sa mai vorbesc si eu cu dansul sa vad ce si cum.
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by trutzydany »

salut !!
a trecut aproape o luna de cand s-a zis ca cineva o sa monteze cc. pe ceed 1.4 best si inca nici-un raspuns !!!??
:?
ce se mai aude ??? :?:
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

catalin1984

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by catalin1984 »

same here, ne zice cineva si noua o veste?

Pana la urma se poate in Romania? Chiar si cu riscul de a pierde garantia?

Eu unul fac ceva pe garantia lu KIA care pana acum nu mi-a oferit nici asistenta rutiera promisa si nu a fost in stare macar o baterie sa schimbe!

miocrl
Posts: 33
Joined: 02 Jan 2009, 17:43
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by miocrl »

ceau ceau

am comandat 1 kit de kia. promisiunea e ca ajunge la inceput de mai :(
sorry, si eu "tremur" dupa kitul de sx4 si nu sunt singurul

luci
User banat: clonă şi reclamă fără acord.

andreii2000
Posts: 50
Joined: 12 Jan 2009, 15:29
Auto:

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by andreii2000 »

Cam pe unde vreti voi sa folositi acest Cruise Control in romania ?

Sunt unii care "tremura" si nu mai au rabdare sa-si monteze. Si dupa aia ? Dupa montaj ce faceti cu el ?
Va veti opri din tremurat ? :lol:

In loc sa-ti iei varianta BEST si dupa aia sa incepi sa pui tot felul de chestii after market, mai bine dai banii de la inceput pe un motor mai tare de 1.6 GSL si ESP (lucruri reale care merita banii).

catalin1984

Re: pilot automat pe versiunea 1.4 Best benzina

Post by catalin1984 »

Cam pe unde vreti voi sa folositi acest Cruise Control in romania ?

Sunt unii care "tremura" si nu mai au rabdare sa-si monteze. Si dupa aia ? Dupa montaj ce faceti cu el ?
Va veti opri din tremurat ? :lol:
Cam pe unde am nevoie, e optiunea fiecaruia ce vrea sa isi puna pe masina, e ca si cum m-ai intreba da ce ce ai facut doi copii? Chiar iti trebuiau doi?. Cat despre partea cu tremuratu.......ma abtin, poate ar trebui sa iti gasesti un alt loc in care sa faci comentarii la misto!
In loc sa-ti iei varianta BEST si dupa aia sa incepi sa pui tot felul de chestii after market, mai bine dai banii de la inceput pe un motor mai tare de 1.6 GSL si ESP (lucruri reale care merita banii).
la vremea cand am cumparat eu masina 1.6 gsl era o optiune destul de indepartata ca bani, acum pe la 13.000 eur iti iei 1.6 gsl si cu ceva dotari. Apropos vezi ca nici pe 1.6 gsl nu se poate pune. Si vezi ca esti off topic aici vorbim de cruise control nu despre ce ar trebui sa punem sau nu noi pe masina.........."DOMNULE EXPERT".

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”