Accesorii Cee'd

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Pai da, eu am inteles ca acele inele de amarare a plasei de bagaje ar fi la toate variantele de echipare, in principiu in colturile portbagajului ...
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

Raptori
Posts: 17
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Constanta

Post by Raptori »

Am si eu o rugaminte la cei care au masina deja,vreau si eu sa stiu lungimea la portiera fata-spate ( masura-cam la 150-200 mm deasupra indoituri de jos a usi ) ptr a face comanda si eu de bandourii.Nu am inca masina tocmai prin Noiembrie vine :( dar am inceput deacum sa incerc sa o fac mai frumoasa :lol: .Ptr porbagaj eu am gasit la Metro pres din cauciuc 130 Ron ( nu este tip tavitza ) 1400/1200 mm,asa ca ma gindesc si la restul.E mai usor sa le iei pe rand parca nu se simte la buzunar si nici nevasta nu te cearta cand vede cat ai dat pe ele :D . Va multumesc anticipat ptr ajutor .
Kia Cee'd Wagon 1.6/122CP Red Mars LX-Base + optionale

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

Stiti ce accesoriu va trebui neaparat la Cee'd in special pentru cei care intentioneaza sa plece in afara ? TRUSA DE BECURI SI SIGURANTE. In afara este obligatoriu o astfel de trusa.
Info : sigurantele la Cee'd sunt mai mici ca cele obisnuite, se cheama minisigurante.
Haideti sa intrebam dealerii daca le au in catalogul de accesorii.
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

ionut75 wrote:Stiti ce accesoriu va trebui neaparat la Cee'd in special pentru cei care intentioneaza sa plece in afara ? TRUSA DE BECURI SI SIGURANTE. In afara este obligatoriu o astfel de trusa.
Info : sigurantele la Cee'd sunt mai mici ca cele obisnuite, se cheama minisigurante.
Haideti sa intrebam dealerii daca le au in catalogul de accesorii.
de becuri nu shtiu nimic, dar cateva sigurante de rezerva sunt sub capota, in dreapta sus, acoperite de un capac negru. cel putin la mine, la diesel, asa e. si daca vreti in plus, carrefour. 6 ron setul, parca 12 sigurante sunt in el.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Eu m'am uitat intr'un catalog de accesorii la dealer'ul KIA, si in afara de praguri/eleron/jante etc ... la sf catalogului aveau doar obiecte promotionale (pixuri/brelocuri etc). M'as cam mira sa aiba deocamdata trusa d'asta.

La Symbol am primit o data cu masina si o astfel de trusa :)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

Stick-uri sau Ipood KIA a primit cineva ?
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

ionut75 wrote:Stick-uri sau Ipood KIA a primit cineva ?
eu am intrebat dealerul si mi-a zis k nicaieri nu se da...
off topic: stiti ce capacitate maxima poate avea stick-ul? auzisem ceva de 2 GB, o fi adevarat?
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

eu am Ipod Kia, dar a fost castigat la carvana Kia
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Raptori
Posts: 17
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Constanta

Post by Raptori »

Vrea cineva sa ma ajute si pe mine :( in legatura cu masurile sau va e frica sa le luatzi sa nu cumva sa zgariatzi mandretze de masina ? :D
Kia Cee'd Wagon 1.6/122CP Red Mars LX-Base + optionale

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

Raptori wrote:Vrea cineva sa ma ajute si pe mine :( in legatura cu masurile sau va e frica sa le luatzi sa nu cumva sa zgariatzi mandretze de masina ? :D
stii proverbul ala "sa ai mai intai calul, si apoi sa-i cumperi capastru"?
te sfatuiesc sa astepti mai intai masina, si abia apoi sa-i pui accesorii.
totusi, pentru masurile de la usi, roaga-i numai pe cei care au cee'd WAGON sa iti dea masuri, pentru ca la hatch sunt sanse mari sa fie diferite usile.
nu de alta, dar sa nu iti cumperi bandouri degeaba.
sau te mai poti duce la o reprezentanta, si ii rogi frumos pe aia sa te lase sa masori usile.
sunt sigur ca n-o sa zica Nu.
succes :P
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Degeaba se duce la reprezentanta ... ca inCT inca n'au SW :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

DaDiRo wrote:Pai da, eu am inteles ca acele inele de amarare a plasei de bagaje ar fi la toate variantele de echipare, in principiu in colturile portbagajului ...
Acele inele de amarare sunt numai pe tava de depozitare portbagaj.
Deci daca nu ai tava depozitare nu ai nici inele de prindere pentru plasa.
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

andrei0241 wrote:Degeaba se duce la reprezentanta ... ca inCT inca n'au SW :D
oricum, degeaba noi, cei care avem cee'd hatchback il ajutam cu dimensiunile usilor, din cauza diferentelor de dimensiuni a usilor de la hatch la break.
sper sa fi inteles ce vreau eu sa zic.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, am inteles si ce ziceai tu. Insa, cel putin dupa forma, mie usa spate mi se pare la fel si la hatchback si la SW. Cea din fata e la fel, fara indoiala
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Raptori
Posts: 17
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Constanta

Post by Raptori »

Usile sunt la fel nu conteaza ce model ,vrea cineva sa imi dea totusi masurile, nu stiu ce aveti voi de pierdut , mersi totusi ptr raspuns dar in loc sa spui aberatzi mai bine ma ajutai cu masurile .Nu te supara dar repet nu conteaza ca e breack, combi...... usile sunt la fel spatele difera atata tot okDar mai bine cred ca ma uit pe strada si cand trece una o opresc si imi iau singur masurile :lol: :lol: :lol: :lol:
Kia Cee'd Wagon 1.6/122CP Red Mars LX-Base + optionale

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”