Cum se schimba placile de inmatriculare?

Cum se rezolvă diverse probleme
MSlv
Posts: 98
Joined: 17 Jul 2007, 21:37
Auto:
Location: Constanta

Post by MSlv »

Din pacate nu cred ca pot sa ajung la intalnire, cel putin nu la inceput. De la 3 la 5 sunt la bucuresti, si totul depinde cat fac de la 5 in Bucuresti pana in Cta.

Pana una-alta, in parcarea de la Aqua am vazut in seara asta ca e o expozitie Mercedes si Chrysler...

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Placute

Post by BAU »

Poate cineva sa-mi spuna ,eventual MSlv , cum se schimba suportul placutelor de inmatriculare de spate ?
Sint prinse in haion cu doua suruburi cadmiate M6.
Sint cumva prinse cu piulite la care pentru a putea ajunge ar trebui sa demontezi tapiteria de plastic a haionului ? ( eu nu am putut identifica cum se demonteaza )
Sau sint insurubate in piulite (eventual de plastic ) fixate in haion si pentru demontare se pot desuruba din exterior cu o cheie de 10 ?.
Nu ar fi prea placut sa desfac suruburile si sa-mi cada piulitele in haion ,sa nu le mai pot scoate .

Multumiri ptr eventualele sfaturi pertinente ,

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Sunt sudate de haion, nu iti cade nimic. Poti sa le scoti fara grija.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Placute

Post by BAU »

Daca-i asa e OK !
Inteleg ca le pot desuruba din exterior.

Merci

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Desigur.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

elcraft
Posts: 2
Joined: 05 Dec 2013, 20:26
Auto: X

Re: Cum se schimba placile de inmatriculare?

Post by elcraft »

Eu am niste placute cu 4 chestii dedesubt, ca niste carlige. Teoretic ele trebuie dez-carligate de acolo, iar partea frontala a ramei ridicata dinspre jos. Are cineva idee despre ce vorbesc si cum se manevreaza?

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Salut. Pune niste poze sunt sigur ca e mai simplu sa te ajutam daca vedem despre ce este vorba

elcraft
Posts: 2
Joined: 05 Dec 2013, 20:26
Auto: X

Re: Cum se schimba placile de inmatriculare?

Post by elcraft »

Iata si poze. Prima e din lateral-stanga.

Nu prea am avut unghi sa fac si de sus incat sa se vada bine agatatoarea aia. Capatul "carligului" pare ca intra intr-o gaura drepunghiulara unde e prins, dar nu imi e clar cum se desprinde si mi-e frica sa trag. Am incarcat sa bag surubelnita de sus in jos si sa apas dar nu se intampla nimic.

Ma intreb daca aripioara din poza 2 se poate rupe pentru a servi ca accesoriu la deschidere.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”