Voi reclama Klado Iasi la Oficiul Concurentei si Protectia C

Iaşi
pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Voi reclama Klado Iasi la Oficiul Concurentei si Protectia C

Post by pstefan »

Salut,

Vreau sa imi pun un cacat de alarma pe masina. Si merg la nenorocitii astia din Iasi sa ii intreb ce pun si cat ma costa. Imi spune gigel ca ma costa 550 RON si instaleaza Maat 679 HF. Zic: esti nebuna tata. alarma aia e 250 RON in magazin. Zic manopera este 300 RON? Ridica din umar. Ii zic: mi-a spus cineva care si-a instalat la voi ca a venit cu alarma cumparata din magazin si manopera nu a costat "decat" 120 RON. Zic: eu nu pot face la fel. Zice magarul: nu. ca s-a schimbat politica. Sa dau cu el de pamant nu alta. Cum sa platesc 300 RON pentru ca un nenorocit imi umbla prin masina si imi monteaza un cacat de alarma. Asta e practic santaj. Iti cumperi masina de la ei, si nu ai cum sa mai pui nimic pe ea pentru ca te costa cat nu face. Nu au voie sa te oblige ce tip de alarma sa iti pui, atat timp cat ce vrei sa iti pui este omologat RAR. Iar pentru un serviciu trebuie anuntat un pret, si nu schimbat la ordinea zilei. Saptamana viitoare voi reclama rahatul ala de service la OPC si OC.
Daca mai vrea sa mai faca si altcineva plangere, ne putem strange. Sau na, sa se duca atunci cand are timp. Pentru ca nu e normal ce se intampla.

Pana una alta, cineva din Bacau sau Suceava stie care e politica la service-ul din orasul lor in ceea ce priveste instalatul alarmei.Multumesc.

Toate cele bune,
Stefan
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Nasol ce se intampla acolo. Cum ziceai si tu, incearca alt service, aproape de tine. Numai bine.
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

cmg_george

Post by cmg_george »

Socul asta l-am avut si eu cand la o alarma de 700 ron montatul era 600... asa ca nu i-am mai pus.. la senzorii de parcare la fel...

r@du
Posts: 44
Joined: 09 Dec 2007, 13:41
Auto:
Location: BACAU

Post by r@du »

La ALTI MOTORS BACAU situatia este si mai grava.Ei nu au electrician auto.Pt. montarea alarmei , te trimit la alta firma din Bacau,dar care nu a mai montat alarme pe CEED.Acestia invata pe masinile noastre.Din acest motiv mi-am montat alarma la KLADO IASI.
OLTCIT CLUB
LOGAN 1,4 MPI
KIA CEED 1,4 GSL LX MT BEST PEWTER BEIGE

pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Post by pstefan »

Si cat ai platit Radu? Un pret nejustificat de mare oare?
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

r@du
Posts: 44
Joined: 09 Dec 2007, 13:41
Auto:
Location: BACAU

Post by r@du »

Alarma MAAT679 HF a costat 550 lei cu montajul inclus.
OLTCIT CLUB
LOGAN 1,4 MPI
KIA CEED 1,4 GSL LX MT BEST PEWTER BEIGE

Mihai Popescu
Posts: 15
Joined: 28 Jan 2008, 12:00
Auto:
Location: Cluj-Napoca

Post by Mihai Popescu »

Acest lucru se intampla si in Cluj. La Willy&Co politica e alta. Adica iti poti pune ce alarma vrei pe cee'd dar raspunzi daca ai un defect la instalatia electrica si se dovedeste ca a fost din cauza alarmei - adica pierzi garantia. Dupa un schimb de mail-uri cu KiaRom auto cei din Cluj monteaza doar Pirhana la 790 RON cu TVA si manopera. Inca ma mai gandesc daca sa imi montez alarma. Am intrebat la Buc. daca acest model il recomanda coreeni. Raspunsul a fost ca nu, nu il recomanda, dar deoarece KiaRom este si importator de Pirahna a scolit electricienii sa monteze doar acest tip de alarma, nefiind interesati sa promoveze alte produse. Cam asta e in Cj. Daca mai doriti detalii sa imi spuneti. Sper sa nu jignesc pe oficialii Kia din Romania.
Cee'd Best - CJ-11-AXF - Kompass Blue

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by AlinC. »

Vezi ca saptamana trecuta a deschis MIT Motors service in Iasi (in incinta Dacia Service Bucium, la strada). Din cate am inteles foarte curand se deschide si service-ul, daca nu l-or fi deschis ceva. Despre MIT am auzit de bine, asa ca iti recomand sa-i incerci.

Oricum, la ce vad in forumul asta despre Klado eu sigur nu fac service-ul la el. In cel mai rau caz ma duc intr-o localitate invecinata.

Bafta si daca mergi in Bucium da-ne si noua de veste ce si cum.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by AlinC. »

Tocmai m-a sunat un amic in tema: service-ul MIT din Iasi e inca in constructie. :?
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

bogdan-m
fan Stiinta
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2008, 22:18
Auto:
Location: Constanta

Post by bogdan-m »

De ce nu incerci si la Rodav Vaslui?
Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue Constanta

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Si la noi in Bucuresti se practica asa ceva, la IMG la service, dupa ce ca au un singur electrician in ditamai service-ul, ma programa si dupa 3 saptamani si imi cerea si manopera 300 RON ( pe alarma am dat 350 RON - Maat 7500 ). Noroc ca am gasit pe net o alta firma care a mai montat pe cee'd si pot sa zic ca baietii au lucrat f frumos, a costat 200 RON si am stat langa masina cat au facut-o.

Chestia e ca montajul se calculeaza la ora si am vazut ca este un pret universal ( 100RON - 1h ). La mine au lucrat 2 baieti si s-au miscat repede. Normal ca intr-un service cu un singur electrician iti ia mai mult.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Nu mai zic ca la MIT Motors de unde mi-am luat masina mi-au zis ca ei monteaza numai alarma pe care o vand, care era o porcarie si mai costa si 6-700 RON.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Post by pstefan »

Despre MIT-ul din Bucium (trec in fiecare zi pe langa el cand ma duc la serviciu, si tot noroc de un amic ca mi-a zis de el :)) ) am inteles ca-si deschis si service-ul cam intr-o luna. Sa speram ca vor fi OK. Pentru ca nesimtitii de la Klado sa isi piarda clientii. Va anunt daca mai aflu ceva.

Stefan
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Post by pstefan »

A, si la Vs au preturi mari: 500 RON cu alarma lor. In conditiile in care alarma costa < 250 in magazin (ei o iau cu cel putin 30% discount). Furt pe fata.
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Re: Voi reclama Klado Iasi la Oficiul Concurentei si Protectia C

Post by tukyy84 »

S-a deschis MIT MOTORS IASI ?

Post Reply

Return to “Klado Motors”