pt cei din iasi

Iaşi
shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Ai primit seria?
Pe mine m-a sunat luni sa ma anunte ca e fabricata masina. In 2-3 zile a zis ma anunta de serie. Si n-a mai sunat.
Image

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Nu am primit-o, oricum eu am leasing si din ce am vb trebuie sa astept masina nu seria :)
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Post by mihai_is »

dupa ultima discutie avuta cu cei de la klado m-am lamurit cu privire la data de livrare. din momentul comenzii date masina intra in productie in data de 7 a celei de-a doua luni; adica comanda in iunie- productie 7 aug; 10 zile lucratoare dureaza la fabrica plus 2-3 saptamani pana ajunge masina
21-PUI

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

mihai_is wrote:dupa ultima discutie avuta cu cei de la klado m-am lamurit cu privire la data de livrare. din momentul comenzii date masina intra in productie in data de 7 a celei de-a doua luni; adica comanda in iunie- productie 7 aug; 10 zile lucratoare dureaza la fabrica plus 2-3 saptamani pana ajunge masina
pai la o comanda data iunie trebuiau sa apara seriile deja, asta daca nu cei de la bucuresti au dat comanda in august, oricum la 90+1 zile sunt la OJPC
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Post by mihai_is »

in mod normal pt comenzile din iunie ar fi trebuit sa vina seriile daca e sa ne luam dupa spusele dealerului insa nu stiu daca in august la fabrica kia se face revizie<asa>
21-PUI

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Partea cea mai urata din toata treaba e ca la achizitie ni s-a zis ca daca luam echipare BEST vine in cel mult o luna si ceva, si face omu compromis ca sa ii vina masina repede sa se bucure in concediu si defapt isi ia teapa si plus ca tare prevad ca nu o sa vina nici in cele 90 de zile care e in precontractul ala sau ce o fi el. Si una peste alta daca acum vreau sa pun ceva dupa ce imi vine masina, nu am cum ca nu se stie inca nimic de optionale und shit.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ba au aparut listele de optionale ... insa cu preturi prohibitive, az zice eu. Si oricum, nu includ prea multe repere
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Post by scosmin »

Vazui azi un Cee'd IS-9X-KIA Oil Bluel.

Eu nu am primit seria nici acum, dar am aflat prin email ca citez: "ORICE E POSIBIL" :lol:

Mai mult decat atat aflu cu stupoare ca pe la sfarsitul lui iulie era pe stoc Diesel HP Pewter Beige pentru ca unui coforumist i-a venit deja masina.

Faza nasoala este ca in concediu n-am avut masina, adica am fost cu trenul in CT si deplasari cu microbuzul zilnic.. a fost ceva deosebit.

Oricum in octombrie trebuie sa merg iar prin constanta cu treburi si atunci iar o sa am nevoie de masina... daca nici pana atunci nu vine masina cred ca ajung la limita rabdarii si o sa incep si eu cu mail-uri la kia si alte artificii ca nu se mai poate.
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Post by scosmin »

bibiloi wrote:Partea cea mai urata din toata treaba e ca la achizitie ni s-a zis ca daca luam echipare BEST vine in cel mult o luna si ceva, si face omu compromis ca sa ii vina masina repede sa se bucure in concediu si defapt isi ia teapa si plus ca tare prevad ca nu o sa vina nici in cele 90 de zile care e in precontractul ala sau ce o fi el. Si una peste alta daca acum vreau sa pun ceva dupa ce imi vine masina, nu am cum ca nu se stie inca nimic de optionale und shit.
Iti spun eu care e faza nasoala la achizitie: nu se stie nimic despre stoc. mie daca mi-ar fi spus "bai boule avem pe stoc cutare si cutare" era clar ca luam de pe stoc dar nu... stocul e pentru baietii destepti, iar pentru fraieri e asteptarea seriei. asta e romanica.
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

am mai vazut un ceed ieri in Iasi. Argintiu si numere de Bacau.
Image

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

A venit si seria azi 3 septembrie ramane de vazut daca vine in 21 de zile lucratoare sau in cele 2 saptamani de care zice dealerul.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

kukenstein
Posts: 10
Joined: 17 Jul 2007, 01:48
Auto:
Contact:

Post by kukenstein »

care ai Cee'd argintiu cu XX XX DAR si stai in zona Autocenter? :D :D :D Dau o bere numa daca ma lasi sa stau in ea.
Gelu, Nelu si cu Relu dau cu jula la bunelu'!
Geta, Veta, Nicoleta se plimba cu bicicleta!

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

NR.

Post by klado »

toti cei care si-au comandat cee'd sau vor comanda (cumpara),de la oricare dealear din tara este rugat sa citeasca pe pliante sau pe oferta de pret generala pusa la dispozitie de KIA ROM AUTO si vor constata urmatorul lucru :
*** la pretul final de vanzare, se va adauga pachetul legislativ obligatoriu conform ORD. 2218/2005 in valoare de 35 EUR fara TVA. Pachetul este
compus din trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor.

Nu stiu daca aceasta specificatie este respectata doar de cei din Iasi, care va pune la dispozitie pachetul legislativ la pretul specificat de KIA ROM AUTO.
Cei care au nelamuriri sunt rugati sa sune si la alti dealeari (ex. Rodav) si o sa constate ca acolo este la pretul de 270 ron, si la multi alti dealeari care nu pot da pretul mai jos .

Nr. rosii nu sunt obligatorii , avem clienti care au venit cu nr. in sacosa si rca-ul , au semnat un proces verbal de predare primire si s-a livrat masina.

Acum nu stiu cine si cum va impune pachetul legislativ Klado sau Kia Romania??

bogu
Posts: 2
Joined: 09 Dec 2007, 11:46
Auto:
Location: Iasi

inca un cee'd in Iasi

Post by bogu »

Salut. Pentru ca am vazut ca cei din iasi par mai putin repreyentati pe forum, am hotarat sa ma anunt si io. Mai sunt cee'd-uri in Iasi dar probabil nu toti au luat inca vreun contact cu forumul. Personal si io sunt nou dar in sfarsit sper sa ma obisnuiesc. Am un cee'd 1.4 best machine silver luat din Iasi. Am facut comanda pe 4/12/2007 (masina existenta, nu urma sa intre in fabricatie), cu rezervare de serie sasiu, plata integrala pe 5/12/2007, masina adusa pe 17/12/2007. Din punctul meu de vedere ce pot sa spun... cei de la Klado s-au miscat destul de repede, avand in vedere timpii de asteptare destul de mari dealtfel pt. masini. Este totusi adevarat ca io am comandat masina dintre cele existente, e clar ca daca as fi avut o comanda speciala era o chestiune de durata mai mare. Oricum, am primit masina in 12 zile, ceea ce ete totusi destul de bine.

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

bine ai venit in club. Cu cati mai multi ieseni, cu atat mai bine. :D
Sarbatori fericite la toata lumea!!!
Image

Post Reply

Return to “Klado Motors”