intrebari pt. iasi daca sunt??

Iaşi
klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

intrebari pt. iasi daca sunt??

Post by klado »

pt. cei multumiti sau nemultumiti de prestatia celor de la iasi in legatura cu cee'd-ul pt. a se rezolva problemele profesional astept sugstii si intrebari.

ciprian75

Post by ciprian75 »

1. cand vin noile carnete de garantie ?
2. care este intervalul de revizii la diesel pentru ca in manualul in limba engleza se vorbeste de 20000 km?
3. care este costul reviziilor pana la 100000 km?
4. motorul crdi este pe lant ? ce fel de turbina are?

Multumesc

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

in data ce ajung la servici dimineata aceleasi intrebari vor ajunge printate pe masa domnilor directori si ale celor de la service, in momentul in care am un raspuns 100% sigur il veti primi si dvs.
stiu cine sunteti si aceleasi intrebari le-as adresa si eu daca as fi in locul dvs. (cee'd 1.6crdi negru classic) :D
eu zic ca e cel mai bine asa ca sa nu ne dam cu presupusul.
scuze dar astea sunt conditiile sau mai exact comunicarile de la bucuresti-iasi

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Off'topic:
klado, bine ai venit pe forum! Imi pare bine sa vad ca deja interactionezi direct cu clientii. Spor la treaba si sper sa existe o colaborare in avantajul ambelor parti!

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Eu nu sunt din Iasi dar, pentru ca zvonul a venit chiar de la compania la care sunteti angajat dumneavoastra, va pun si eu urmatoarea intrebare. Se mai asteapta o majorare a preturilor la Ceed?
Un membru de pe acest forum (shtirlitz) afirma ca are aceasta informatie de la un consilier de vanzari de la Klado.
viewtopic.php?t=1&start=465

Multumesc,

fusioncid
Posts: 61
Joined: 01 Jun 2007, 22:40
Auto:

Post by fusioncid »

Adica e adevarat ca se va mari pretul de pe 1 iulie cu 5%?

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

nimic oficial.
sunt ceva zvonuri doar pt. 1.4 lx best

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Offfff ... inca o veste proasta in cazul in care se dovedeste adevarata. Eu unul ma gandeam eventual la o reducere de pret ptr LX, nu la o marire la lui LX Best. Desi asta ar dovedi inca o data pe ce se bazeaza vanzarile Cee'd. Sa speram ca totusi nu e decat un zvon si sa ne vedem de treaba pana atunci :)

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

deci,repet , nu e nimic oficial si sper sa nu fie adevarat

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

andrei0241 wrote:Desi asta ar dovedi inca o data pe ce se bazeaza vanzarile Cee'd. Sa speram ca totusi nu e decat un zvon si sa ne vedem de treaba pana atunci :)
Andrei, ma asteptam la aceasta miscare. Inainte de a-l intreba pe Klado despre aceasta majorare am scris un mesaj in topicul cee'd unde spuneam ca probabil majorarea vizeaza varianta LX BEST. Mama ei de intuitie. :shock:

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Post by catalin2804 »

@klado aveti vreo colaboarare cu cei din suceava? ca din cate am inteles service-ul momentan se va face la iasi.

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Bine ai venit!

1. Consola argintie impreuna cu ornamentele schimbatorului de viteza se poate monta pe Base? Care este pretul?

2. Reglarea luminii interioare a bordului este disponibila pe varianta Comfort sau si pe Base, cu un anumit accesoriu? Care este este accesoriu care se poate comanda pe Base?

3. Cand veti avea masina la test la strada pentru ca vreau sa o iau fara nici o urma de indoiala?

Multumesc!

PS. Si eu sunt din Iasi, am discutat deja cu voi de o masina si acum imi definitivam lista de accesorii.

Thanks, again!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@tsunami, Base nu mai exista pe motorizarea de 1.4 Acum este numita LX Best si nu mai poate primi nici o optionala, iar pretul este de 9961 CIP.
Daca vrei sa pui optionale, va trebui sa pleci de la LX, la pretul de 9887 CIP, care insa nu are fata de LX Best A/C, oglinzi electrice, USB si scrumiera + bricheta.

1. Consola argintie nu vine pe LX Best, ci doar de la EX in sus. Ornamentele argintii de pe schimbator sunt la pachet cu volanul si frana de mana imbracata in piele, la 91 euro CIP

De raspunsul de la punctul 2 sunt si eu interesat. Mi s'ar parea ciudat in standard sa oferi 6 airbag'uri, geamuri el fata, cd cu mp3, dar sa nu pui un amarat de potentiometru pentru intensitatea luminii in bord :)

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

De ce in strainatate versiunea LX costa 9252E, iar in Romania 9887?

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

"pt ca suntem romani si asta ne ocupa tot timpul"..cum se spune.
nu acum serios....pt ca cei de la KIA vor sa se imbogateasca rapid. Nu isi dau seama ca isi sapa groapa singuri..cu cat pretul e mai mare, cu atat vor vinde mult mai putin. Dar probabil vor sa revina la vechile vanzari, care erau cam inexistente:) Ce sa-i faci, daca unii de acolo din conducere dau dovada de snobism si lipsa de profesionalism..

Post Reply

Return to “Klado Motors”