Klado incepe sa piarda clienti....:(

Iaşi
klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

NR. ROSII + PACHET LEGISLATIV

Post by klado »

toti cei care si-au comandat cee'd sau vor comanda (cumpara),de la oricare dealear din tara este rugat sa citeasca pe pliante sau pe oferta de pret generala pusa la dispozitie de KIA ROM AUTO si vor constata urmatorul lucru :
*** la pretul final de vanzare, se va adauga pachetul legislativ obligatoriu conform ORD. 2218/2005 in valoare de 35 EUR fara TVA. Pachetul este
compus din trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor.

Nu stiu daca aceasta specificatie este respectata doar de cei din Iasi, care va pune la dispozitie pachetul legislativ la pretul specificat de KIA ROM AUTO.
Cei care au nelamuriri sunt rugati sa sune si la alti dealeari (ex. Rodav) si o sa constate ca acolo este la pretul de 270 ron, si la multi alti dealeari care nu pot da pretul mai jos .

Nr. rosii nu sunt obligatorii , avem clienti care au venit cu nr. in sacosa si rca-ul , au semnat un proces verbal de predare primire si s-a livrat masina.

Acum nu stiu cine si cum va impune pachetul legislativ Klado sau Kia Romania??

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Klado, te rog eu mult, nu mai posta celasi mesaj de espe mii de ori. Cine are ochi sa vada vede.

Daca voia KIA Rom sa iti impuna pachetul legislativ, il punea direct in pret si zicea ca asa e pretul in care e inclus si acea chestie. Corect?

Altfel, eu zic ca eu spun ca se poate lua si un pachet legislativ care costa x lei pe langa pretul masinii.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

black_adder
Posts: 2
Joined: 16 Jul 2008, 08:44
Auto:
Location: Iasi

sal

Post by black_adder »

si eu am vrut initial sa imi cumpar masina de la Klado numai ca baietii cred ca asteptau o atentie ceva pentru ca mi-au rezervat masina si intr-o saptamana veneam cu banii dar cand am sunat cica a venit cineva cu cash si au dat-o, respectiv trebuia sa astept din iunie pana in august cand primeau un Best negru. Am sunat la Rodav (VS) si aveau masina pe stoc, iar in doua zile am fost sa o ridic. Am impresia ca cei de la Rodav vand mai multe masini decat Klado si nu sunt asa figuranti, chiar cand am fost sa ridic masina mai erau 3 baieti din Iasi care sa interesau de un Kia Ceed.
As fi vrut sa cumpar masina de la Klado nu mai faceam 2 drumuri la Vaslui dar asta e situatia.
Poate sa mai schimba ceva la Klado ca nu as merge la service pana in Vaslui.
1,4 Gsl MT Ceed, BEST - Black Pearl

ciprian75

Post by ciprian75 »

Pacehtul legislativ este obligatoriu in sensul ca trebuie sa existe in autovehicul atunci cand acesta este pus in circulatie pe drumurile publice.
NU este obligatoriu a fi cumparat de la dealer la momentul predarii autovehiculuilui.
Interpretarea data de Klado acelei dispozi?ii legale este for?at

Bosley
Posts: 144
Joined: 29 Feb 2008, 16:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Bosley »

Daca vii cu ele in sacosa de acasa e treaba ta.
Nu esti obligat sa le cumperi de la dealer.
Kia C'eed BEST Kompass Blue B-56-CDM
Iunie 2008

Post Reply

Return to “Klado Motors”