Probleme dealer

Galaţi
User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Felicitari ! Ai vazut ca nu e dracu atat de negru ?
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ce e cu termenul de 3 saptamani? E dat de dealer sau de Volksbank? In cat timp de acorda imprumutul la banca? In cat timp ti'au zis cei de la reprezentanta ca ar urma sa fie livrata masina?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ciudat ce zici. Eu pana acum stiam ca masina se plateste integral dupa ce vine seria sasiului, nu inainte. Mie la VB imi cer factura proforma pentru a aproba imprumutul, factura care de la dealer mi s'a spus ca va fi eliberata abia dupa ce primesc ei seria sasiului.
Daca in 3 saptamani ar veni seria sasiului, nu ar avea de ce sa dureze in total 2 luni livrarea. Ceva nu se potriveste la tine ... si nu reusesc sa'mi dau seama de ce ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Something is fishing with the dealers...lets shoot him :twisted:

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

them :P
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

andrei0241 wrote:Mie la VB imi cer factura proforma pentru a aproba imprumutul, factura care de la dealer mi s'a spus ca va fi eliberata abia dupa ce primesc ei seria sasiului.
pai, cand am fost la alpha sa ma interez de credit auto, au zis ca pot sa finanteze si avansul. adica obtii proforma de la dealer, care se da dupa ce faci "precontract de leasing" si o duci la banca.

dupa ce fac analiza la dosar, se da o pre-aprobare, si livreaza avansul la dealer. cand au seria de la sasiu, platesc si restul de bani si se "aproba" propriu zis creditul.

pana la urma am renuntat la ideea de credit auto si am facut leasing pe firma :) ca e mai simplu cu CASCO... prima de asigurare mai buna.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ca sa nu deviem aici de la subietc, am sa te rog sa prezinti aici din ce punct de vedere e mai avantajos Casco la leasing decapt daca optai pentru imprumut auto. Eventual si diferenta de bani care este de fapt ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

1qSkyppy wrote:Something is fishing with the dealers...lets shoot him :twisted:
Poate "somebody is fishing with them",...undeva pe la Belciugatele sau pe la Sarulesti eventual.
Expresia e " something is fishy" adicatelea ...pute.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “Autoprim”