Pareri despre Autoprim

Galaţi
bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Eu unul am fost incantat cand mi s-a sugerat posibilitatea de a inmatricula cei de la Autoprim masina stiind ce cozi si birocratie ai de infruntat, iar tariful zic ca a fost mai mult decat ok.
Si ca bonus, nu a durat decat 2 zile inmatricularea.

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Cred ca nu am fost destul de bine inteles... Ma deranjat foarte mult modul cum mi s-a explicat despre suma data:
"Nu stiu pe ce s-au dat banii dar s-a gresit la calcul si trebuie sa mai dati 100 RON... si va exlica baiatul care se ocupa cu problema asta cand veniti data viitoare" si de fiecare data, baiatul nu era de gasit si nimeni nu a stiut sa-mi explice...
Era foarte simplu de scris pe o hartie X+Y+Z=900RON
Fara strans din umeri, fara sa vedem... ,sa ne mai gandim...
In contabilitate lucrurile se explica simplu 1+1=2 si nu mai sunt dubii...
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

EVA814 a spus:Intai de toate verific si mai apoi aduc acuze celor care intr-un fel sau altul m-au ajutat.
Stimati domni de la Autoprim Galati, eu nu acuz pe nimeni de nimic... doar avertizez pe cei ce vor fi clientii dvs. cum am fost tratat eu de salariatii de la Autoprim...
Explicatia de pe forum puteam sa o primesc la momentul cand am cerut-o si nu mai discutam despre acest subiect.
Cat despre celelalte ... ar mai fi de spus ... Dar prefer sa pun totul pe seama unei conjuncturi nefavorabile ...
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

User avatar
morogg
Posts: 13
Joined: 19 Oct 2008, 14:58
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI 4X2 PLUS
Location: Romania, Galati
Contact:

Re: Pareri despre Autoprim

Post by morogg »

Si eu am o Kia Ceed luata la acest dealer si pot spune ca sunt multumit de prestatia lor. Au fost destul de exacti cand mi-au precizat termenul in care va sosi masina, actele si toate cele au fost ok, am inmatriculat-o tot prin ei si orice problema am avut s-a rezolvat rapid si politicos.
Am primit si cardul de garantie, deci ma simt tratat corect. Trebuie sa precizez ca eu sunt complet afon la capitolul masini, acte , garantii, etc. asa ca ar fi fost foarte usor sa imi tranteasca niste gogosi dar , repet, totul a fost foarte ok si oamenii de acolo amabili.
toate bune,
moro

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Pareri despre Autoprim

Post by iulian2007 »

tot de la ei am luat si eu masina. ce pot spune despre ei? cam neseriosi in a respecta termenele promise, foarte evazivi in explicatii si cam nepolitiocosi (chiar neciopliti). pt cine vrea sa-si ia masina in leasing, recomand avansul cel mai mic posibil, eu am dat toti banii si am fost la mana lor.
la intrebarea ce oferiti la plata cash, m-au "terminat" cu raspunsul "masina se vinde singura, oricum la banii astia si la dotarile pe care le are..........".
sincer regret ca nu am facut un drum in alta localitate, la un alt dealer.
cat despre service.............e aproape ok, dar mai trebuie lucrat acolo (am fost programat la 8 dimineata, dar pana la ora 8,30-aproape 9 muincitorii de acolo beau cafeaua:D)
inginerul de la service-ul de pe Cosbuc e ok, imi pare rau ca nu i-am retinut numele
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Pareri despre Autoprim

Post by xp »

Eu cand am ridicat masina mi-au dato murdara ( plina de praf ) .In schimb mi s-a dat un bon sa merg sa o curat la o spalatorie .Cand m-am informat despre masina si am facut demersurile pentru achizitie nu am fost multumit de modul in care am fost tratat . Doreau sa semnez actele de predare -primire fara sa vad masina .De acordarea unor bonusuri la plata cu cash si integral nici vorba. Poate in urma crizei financiare de acum vor face si ei ceva facilitati .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
morogg
Posts: 13
Joined: 19 Oct 2008, 14:58
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI 4X2 PLUS
Location: Romania, Galati
Contact:

Re: Pareri despre Autoprim

Post by morogg »

Eu am fost la Scorpion inainte de Autoprim si acolo am constatat cu surprindere ca nu numai ca nu dadeau discount pentru plata cu banii jos , dar pentru oferta clara (aveau si posterul pe masa, peste tot) a unui golf la 13000 euro mie imi cereau 13600...Am intrebat de ce si mi s-a raspuns ca intotdeauna la dealer se mai adauga ceva. :O Cand am intreabt ce inseamna "ceva" mi s-a raspuns , citez:"CEVA"!! pe un ton ceva mai ridicat. Si apoi au incercat sa-mi bage pe gat o masina neagra pentru ca, "de ieri nu se mai comanda masini din aceasta promotie". Promotia incepuse cu o saptmana in urma si peste cateva zile am vazut una argintie in prezentare la Modern in fata. Nu stiu care a fost misterul dar prin comparatie la Autoprim a fost super ok.
toate bune,
moro

seeds
Posts: 346
Joined: 07 Jul 2008, 10:16
Auto: Kia Ceed 1.4 SW
Location: Galati

Re: Pareri despre Autoprim

Post by seeds »

Nu stiu ce sa mai zic!
Astazi am facut revizia de 15k si am ramas...masca. Mai intai pretul, apoi durata si amabilitatea.10 la toate!!! =D>
Cee`d SW, 1.4 GSL, Black Pearl,
GPL
ODO: 155 000 (90 000 benzina)

User avatar
miti
Posts: 29
Joined: 19 Apr 2008, 20:37
Auto:
Location: Braila
Contact:

Re: Pareri despre Autoprim

Post by miti »

De la ultimul post din 2009, chiar nu a mai fost nimeni la Service?
E posibil ca acum in august 2013 sa fie ceva schimbari.
De exemplu eu sunt super multumit de Atelierul mecanic de pe Cosbuc.
Despre cei de la Tinichigerie-Vopsitorie de pe Traian va pot spune doar atat: fugiti cat mai departe.

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Pareri despre Autoprim

Post by xp »

Sunt de aceeiasi parere .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

Post Reply

Return to “Autoprim”