Pareri despre Autoprim

Galaţi
marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by marius_gl »

In ceea ce ma priveste, fetele de la Autoprim si-au facut treaba si masina mi-a venit in termen! A intarziat cu o jumatate de zi :D pentru ca n-au avut platforma sa o descarce seara si mi-au livrat-o a doua zi! Deci nu le pot invinui de nimic, ba chiar dimpotriva! In plus, m-au si ajutat cu problema pe care am avut-o foarte prompt si cu rezultate palpabile! Din cand in cand mai primesc cate o felicitare... :D

raduvasil
Posts: 130
Joined: 06 Aug 2007, 23:54
Auto:
Location: galati

Post by raduvasil »

In alta ordine de idei:
un prieten mi-a spus ca un amic de-al lui si-a comandat ceed si dupa ce a platit avansul i s-a dat si seria. si cica n-ar fi singurul. stie cineva ceva despre asta? au inceput sa fie termene mai mici?
GL 07 DJK

raduvasil
Posts: 130
Joined: 06 Aug 2007, 23:54
Auto:
Location: galati

Post by raduvasil »

Sambata 24.11 am fost invitat la sediul Autoprim la o petrecere pt posesorii de kia si, cred, pentru viitorii posesori. Am luat cu mine si un prieten, ceva mai implicat in fenomenul auto decat mine, si ne-am prezentat la locul faptei. Din pacate nu am putut sa ajungem decat dupa 13:30 cand nu mai erau decat de-ai casei. Am inteles ca fusese ceva lume insa mai devreme, asa cum e si normal.
In mare: oameni, bere (cu si fara alcool), de-ale gurii, masini (2 besturi in show-room), discutii, companie placuta. Un gest frumos din partea organizatorilor (am inteles ca a fost la nivel national) in care eu am vazut un semn de maturitate din partea departamentului marketing.
Am mai aflat ca pe acolo se citeste acest forum, cu toate ca nu posteaza, si am mai aflat ca in gl s-au vandut vreo 40 de ceed-uri numai in luna octombrie.
Insa regretul meu e ca nu am ajuns mai devreme sa ma intalnesc si cu alti posesori de kia. De aceea intreb: cine a mai fost pe acolo?

PS: Pt cei carora li se pare ca laud prea mult dealerul, sa stiti ca am fost mituit cu o sticla de vin... :wink:
GL 07 DJK

romeeeeo
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2007, 22:04
Auto:
Location: Braila

Post by romeeeeo »

eu sunt din Braila si in curand am sa fac o vizita la autoprim.....va rog ....o indrumare daca se poate ceva in linii mari ...cum ajung acolo...daca vin dinspre br pe dig...va multumesc anticipat...Sunt foarte entuziastmat de ceed...tare mult mi-as dori sa se inscriie si ei la programul rabla...mai ales ca se dau 40 de bule...anul asta :D

PicantoMan
Posts: 12
Joined: 31 Dec 2007, 19:30
Auto:
Location: Galati/Buzau
Contact:

Post by PicantoMan »

Cand vii din Braila pe strada Brailei, trebuie sa iei ca reper ROMTELECOM, unde faci la stanga pe bulevardul George Cosbuc. O tii tot inainte pana la reprezentanta SEAT care este a firmei ENA, opresti in parcare si ceri indrumari acolo. Mai mult ca sigur te va insoti cineva la showroom care este pe strada TRAIAN, aproape de iesirea din Galati catre Metro.
Ce legatura este intre ENA si AUTOPRIM? Te lamuresti la fata locului, sunt aceeasi oameni de fapt, numai firmele difera. Sunt reprezentanti SEAT, KIA, DAEWOO si GEELY (sau cel putin erau pana de curand).
Cee'd aveau in curte, pe stoc, negre, gri metalizat si rosu parca. Si vreo 2 Picanto LX Classic, bleu.
Mai ai cateva detalii aici despre locatie:
http://www.enagrup.ro/
Daewoo Cielo STD AC/GPL 2006 deep green bluish.
Kia Picanto LX 1.1 Classic 2008 sunset orange.

Stalker.

romeeeeo
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2007, 22:04
Auto:
Location: Braila

Post by romeeeeo »

multam pt indrumari.....in rest cred ca esti multumit de prestatia kia sper
..... noi suntem invadati in tara de sh din Germaina....si in general opinia larga nu are incredere in alte marci

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

ce sti de comisione? mie mi-a calculat pretul plus 2% la autoprim. la alti dealeri e la fel, mai mult, mai putin, deloc? :)
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Pe 7 ian. 2008 am primit si eu masina (1.6 - 90 CP CRDI)... Din pacate despre dealer am pareri contradictorii... Masina mea a venit in dec. 2007 pe 27 sau 28 dar nu am primit-o mai devreme pt ca nu lucra nustiu cine... Toate acestea in conditiile in care masina a venit mai devreme si mie mi s-a dat ultimatumul sa achit pana pe 20 dec. ca pleaca lumea in vacanta... Sa zicem ca a fost o conjuctura nefavorabila...dar de asta ce ziceti?: am fost chemat sa-mi ridic actele masinii, m-am grabit cat am putut pentru a prinde taxa la nivelul de 160 si ceva... EURO (se auzea ca se mareste de trei ori). La sediul lor mi se propune sa-mi faca ei toate actele (achitat taxa la fisc, RAR, + numere si ce mai trebuia...) contra unui comision de 50 RON. Am fost super incantat sa scap de cozi si nervi si ... dezamagire totala... am platit 900 RON din care am primit documente justificative doar pentru 609 RON iar pentru restul... ??????????? Cica s-a mai dat spaga... nus-peunde, si nici o alta explicatie... Am uitat sa spun... am lasat banii fara nici o forma (900 RON) pe cuvint... NU FACETI CA MINE !!!!!!!!!!!
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Pe 7 ian. 2008 am primit si eu masina (1.6 - 90 CP CRDI)... Din pacate despre dealer am pareri contradictorii... Masina mea a venit in dec. 2007 pe 27 sau 28 dar nu am primit-o mai devreme pt ca nu lucra nustiu cine... Toate acestea in conditiile in care masina a venit mai devreme si mie mi s-a dat ultimatumul sa achit pana pe 20 dec. ca pleaca lumea in vacanta... Sa zicem ca a fost o conjuctura nefavorabila...dar de asta ce ziceti?: am fost chemat sa-mi ridic actele masinii, m-am grabit cat am putut pentru a prinde taxa la nivelul de 160 si ceva... EURO (se auzea ca se mareste de trei ori). La sediul lor mi se propune sa-mi faca ei toate actele (achitat taxa la fisc, RAR, + numere si ce mai trebuia...) contra unui comision de 50 RON. Am fost super incantat sa scap de cozi si nervi si ... dezamagire totala... am platit 900 RON din care am primit documente justificative doar pentru 609 RON iar pentru restul... ??????????? Cica s-a mai dat spaga... nus-peunde, si nici o alta explicatie... Am uitat sa spun... am lasat banii fara nici o forma (900 RON) pe cuvint... NU FACETI CA MINE !!!!!!!!!!!
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

silviu41 wrote: Am uitat sa spun... am lasat banii fara nici o forma (900 RON) pe cuvint... NU FACETI CA MINE !!!!!!!!!!!
Masina e luata in leasing? Daca nu, acceseaza linkul de mai jos si o sa gasesti pe la mijlocul paginii toti pasii care trebuiau urmati pentru inmatriculare si costurile pe care le-am avut eu in Octombrie anul trecut.
viewtopic.php?t=205&postdays=0&postorde ... i&start=75
Diferente pot sa apara la taxa de prima inmatriculare, impozit, si la numere (eu pastrindu-mi numerele de pe vechea masina, am platit doar 30 RON)

Pentru masinile luate in leasing, din nefericire, nu detin informatii cu privire la inmatriculare.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Eu recunosc, nu am stat la nici un rand si nu am facut nimic decat sa merg la sediul lor si sa-mi iau CIV cu folia RAR, numerle, certificatul si dovada platii taxei de prima inmatriculare. Foarte comod dar extrem de scump. Nu fac altceva decat sa-i avertizez pe viitorii clienti ce-i asteapta...
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

La urma urmei acesta este rolul acestui "club"... sa ne ajutam unii pe altii prin informatii ce pentru mine pana acum au fost foarte utile.
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

silviu41 wrote:La urma urmei acesta este rolul acestui "club"... sa ne ajutam unii pe altii prin informatii ce pentru mine pana acum au fost foarte utile.
silviu41, daca masina a fost achizitionata in leasing, la multe din taxele pe care le-ai avut de platit s-a adaugat 19% TVA. Din acest motiv e posibil sa fi ajuns asa de mult. Sper sa nu ma insel dar cam tot in jurul a 8 - 9 milioane a platit si fratele meu anul trecut pentru inmatricularea unui Ceed 1,6 diesel.
Daca o sa faci un calcul mai atent s-ar putea sa constati ca tot pe acolo ajungeai si daca mergeai tu.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Masina este luata pe cabinet medical... Si cel mai mult m-a deranjat faptul ca nu mi-a explicat nimeni clar, pe ce s-au dus banii cu sau fara chitanta
CRDI 1,6 / 90 piele pe vplan si schimbator, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, faruri de ceata... mama ce misto e!
http://www.hi5.com/friend/photos/displa ... =199161478

EVA814
Autoprim Galaţi
Posts: 30
Joined: 11 Sep 2007, 15:03
Auto:

Post by EVA814 »

RASPUNS PENTRU D-L SILVIU

TAXA SPECIALA DE INMATRICULARE 608 RON
Taxa Certificat Inmatriculare 30 RON
Taxa Inmatriculare 52 RON
Declarare/Radiere auto Adm. Fin. 50 RON
Taxa Numere Preferentiale 80RON
Autentificare RAR 20 RON

COMISIONUL DE 50 RON INCLUDE
Redactarea documentelor
Completarea fisei de inmatriculare
Inscrierea autovehiculului la Directia Impozite si Taxe
Plata taxelor aferente inmatricularii
Depunerea actelor la biroul inmatriculari


Intai de toate verific si mai apoi aduc acuze celor care intr-un fel sau altul m-au ajutat.
Referitor la termenul de livrare domnul in cauza avea de asteptat 90 de zile pana la sosirea masinii. Nu cumva v-a sosit prea devreme masina?

Post Reply

Return to “Autoprim”