Pareri despre Autoprim

Galaţi
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Arnold12 wrote:Din nefericire ai dreptate, succes cu clio 3.
La ce te referi cand zici ca are dreptate? Cu revizia a 10k la diesel? :shock:
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Narmer wrote:Azi am fost pe la mai multi dealeri printre care si kia. Dintre toti, din pacate ei mi-au lasat si cea mai proasta impresie. Locatia noului showroom nu numai ca e pusa aiurea printr-un cartier marginas dar arata si cam neprimitoare.

In plus tipul cu care am discutat nu prea se pricepea. Probabil o fi fost prima lui zi de munca. Dar macar si-ar fi putut da mai mult interesul.

Noroc de o tanti care m-a mai lamurit. Insa si ea si-a dat in petic cu replici de genul: masina se vinde singura. a fost ceva in genul, ei nu trebuie decat sa stea si banu oricum vine :)

Oricum am mai aflat o veste nasoala rau, care a scos definitiv din carti varianta diesel ptr mine. Cica reviziile se fac la 10.000km!!! Pe forum citisem ca se fac la 20k.

Acestea fiind spuse, cu strangere de inima va marturisesc ca s-ar putea sa renunt la kia pentru renault pana la urma, nu numai din cauza delerului dar fiindca am si gasit un loc la remat, ptr un clio 3, impreuna cu o oferta buna si un dealer f de treaba.
1.Omul a dat peste ce am dat cu totii cind a fost sa vada Ceed-ul si deci are dreptate sa se razgindeasca in urma informatiilor primite.
2.A gasit un loc la remat pt clio 3. Succes pt alegerea sa.

:?: Nu am fost suficient de politicos :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da ... Kia pierde prin faptul ca nu participa la Remat. Iar o diferenta de 800 euro sau cat vine de la Remat, plus faptul ca cel mai probabil pe masina veche nu ai lua in vecii vecilor atatia bani daca ai vinde'o singur ... poate fi un argument foarte bun in favoarea/defavoarea unei masini
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Corect, dar ei merg pe principiul ca masina se vinde singura (si peste asteptarile lor cele mai optimiste) si nu are rost sa isi mai bata capul cu rematul. Dar pt noi conteaza.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Arnold12 nu am retinut daca esti proprietarul unui Cee'd SW sau viitor proprietar. Te intreb asta deoarece preturile la Cee'd SW nu mai sunt afisate pe site, iar ele vor fi aflate oficial pe data de 15 octombrie. Sa avem cumva vreo surpriza? Adik cei care au comandat SW.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Viitor proprietar de Cee'd SW si in Romania te poti astepta la orice.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

raduvasil
Posts: 130
Joined: 06 Aug 2007, 23:54
Auto:
Location: galati

Post by raduvasil »

A spus cineva pe aici si ca e multumit de dealeri? Daca nu, voi fi primul:"Sunt multumit de cei de la Autoprim Galati!"
Azi m-au convins ca ei nu au nici o vina pentru intarzieri si nici nu prea au ce face. N-as vrea sa spun mai mult pt ca nu are rost.
GL 07 DJK

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Si nu vrei sa ne convingi si pe noi cum te-au convins ei? :)

Sau este secret?
Last edited by Arnold12 on 18 Oct 2007, 00:04, edited 1 time in total.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

bobbo1981 wrote:Arnold12 nu am retinut daca esti proprietarul unui Cee'd SW sau viitor proprietar. Te intreb asta deoarece preturile la Cee'd SW nu mai sunt afisate pe site, iar ele vor fi aflate oficial pe data de 15 octombrie. Sa avem cumva vreo surpriza? Adik cei care au comandat SW.
Sintem in 18.10.2007 si preturile promise sa fie afisate pe 15.10.2007 inca se lasa asteaptate.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

raduvasil wrote: Azi m-au convins ca ei nu au nici o vina pentru intarzieri si nici nu prea au ce face. N-as vrea sa spun mai mult pt ca nu are rost.
Eu mi-am spus parerea intr-un alt topic. Oricum, nu mai mai intereseaza in mod deosebit atitudinea celor de la Autoprim fata de clienti. Totusi, avand in vedere ca in familie mai asteptam o masina (un Cee'd) care trebuia sa vina de pe la sfarsitul lunii septembrie (conform celor declarate de verbal de dealer la momentul la care s-au purtat discutiile pentru achizitie) si care nici pana la ora asta nu a ajuns, va las pe voi sa trageti concluzia.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Mi-e mi-au livrat masina cu 2 saptamani inaite de termenul stabilit. Acum daca se stie ca sunt probleme cu livrarile eu nu inteleg dece va mai da-ti comanda si pe urma va plangeti ca nu vine masina. Nu mai dati comanda! Sunt multi pe forum care au zis ca intazie masinile deci sunteti constienti de acest lucru cand va duceti sa dati comanda.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai ... sunt si persoane care au dat comanda si abia apoi au aflat de forum si au citit cum sta treaba cu livrarea. Lor ce le mai zici? Nu mi se pare normal ca trebuie sa afli de pe cine stie unde cat dureaza de fapt livrarea. Ca doar d'aia iti zice dealer'ul un termen ... sa stii cand sa astepti masina, nu doar asa ... de dragul conversatiei
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

raduvasil
Posts: 130
Joined: 06 Aug 2007, 23:54
Auto:
Location: galati

Post by raduvasil »

Mie mi-au creat puternica impresie ca sunt pusi intre ciocan si nicovala. Adica intre importatorul (implicit si distribuitorul in teritoriu) al masinilor, care are o anumita politica de vanzari si care, probabil, da la randul lui niste termene, si clientii care cer niste termene. De ce spun asta? Pentru ca asta este PAREREA MEA!
GL 07 DJK

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Nici eu nu cred ca problema e la dealer. Mai mult ca sigur ca si lui iar conveni sa aiba masini in curte si sa aiba de unde sa vanda.

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by marius_gl »

In ceea ce ma priveste, fetele de la Autoprim si-au facut treaba si masina mi-a venit in termen! A intarziat cu o jumatate de zi :D pentru ca n-au avut platforma sa o descarce seara si mi-au livrat-o a doua zi! Deci nu le pot invinui de nimic, ba chiar dimpotriva! In plus, m-au si ajutat cu problema pe care am avut-o foarte prompt si cu rezultate palpabile! Din cand in cand mai primesc cate o felicitare... :D

Post Reply

Return to “Autoprim”