Stiri, noutati.

Subiecte care nu ţin de un numit model
User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

:shock: Mie chiar imi place verdele(asa cum arata in poze). Stiu ca ar fi cam pretentios, insa este o culoare deosebita si nu cred ca vor fi prea multe pe drumuri.

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Eu am optat cam orbeste pentru powter beige. Nu am vazut culoarea decat in poze. Sper sa fie conform asteptarilor.

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Nu are ce sa nu-ti placa. E o culoare frumoasa.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »


Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »


catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Post by catalin2804 »

eu zic ca so red-ul e mai frumos:)

silviu
Posts: 4
Joined: 20 May 2007, 15:13
Auto:
Location: ploiesti

Post by silviu »

atentie!!!
au inceput sa roiasca pe strazi mancand asfaltul.
2 am vazut ieri una la academia de politie si una pe DN1 in tancabesti.
aia de pe dn1 era cu kitu de exterior. super

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

imediat roim si noi \:D/

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Am vazut si eu una pe la podul Baneasa. Astea din jurul aeroportului cred ca sunt cele pentru drive-test. Dar ar fi bine sa vad si eu una pe strada. Ca momentan am ajuns sa-mi rup gatul utitandu-ma dupa toate masinile Toyota Auris!!! :lol:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Caravana KIA a ajuns in Galati. Pentru toti cei interesati, masinile sunt expuse in fata la complexul Potcoava de Aur. Sper sa fie si un 1,4 la drive test.

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Tocmai am aflat ca pentru drive test au adus tot diesel desi dealerul din Galati are si el o astfel de masina. Cap_PDT_01_15 Din nou se vede lipsa de organizare, coordonare, indiferenta fata de clienti si tot ce mai vreti sa adaugati voi.
Dezamagire totalaaaaa :(

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

Sfinxule,nu cred ca e dezorganizare,cred ca e o incercare de tactica de vanzare(din punctul meu foarte proasta):Scoatem Base la un pret super,il aruncam in fata clientilor,dar la drive-test scoatem varianta pe motorina care este misto si asta(motor vivace,silentios,consuma putin,etc),poate,poate o sa cumpere posibilul client aceasta varianta.Si aici surpriza:pretul,care e aproape de cel al marcilor impuse deja.Din pacate,din aceasta strategie,majoritatea clientilor va ramane cu impresia de TEAPA.Oamenii acestia efectiv nu vor sa priceapa ca ar merge mai bine benzina,la pretul initial cu cateva optionale decente,castigand din volumul vanzarilor.In prima luna,am inteles ca au fost comandate 300 bucati de ceed.Sunt curios sa vad cate vor fi luna viitoare,in aceste conditii.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu cred ca poate fi vorba de strategie. Nu e vorba de niste lucruri care costa 1 ron sau 1.2 ron ca sa zici ca omu ar putea cumpara cel la 1.2 ron, ca nu vede ezac cum e cel la 1ron. Suntem destui p'aici pentru care chiar si 1.4 Base'ul comandat a fost la limita de sus a bugetului sau poate chiar peste aceasta. Si pentru care 1.6 crdi deja iesea clar din discutie ...

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

In cazul asta,daca nu e o strategie proasta,inseamna ca e,simplu,PROSTIE CRASA.Cu riscul de a fi scos de pe forum,o mai spun o data:nu vroiam sa-mi iau masina acum,dar vazand oferta initiala la ceed Base m-am hotarat si am demarat un imprumut ipotecar.Acte,alergatura,ceva cheltuiala...Si apoi imi arunca cu ceed-ul in fasole:se scumpeste.Nu as fi zis nimic daca totul era transparent,anuntat dinainte,dar asa...Bineinteles,daca stiam,ori nu ma aruncam,ori ma grabeam.Acum am ramas incurcat.Asa ca am spus:o sa fac reclama negativa Kia cat pot.De fapt daca pana acum cred ca convinsesem cativa insi sa cumpere,acum am convins mult mai multi ca nu se merita.

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

spunea cineva pe aici ca i-a zis un dealer ca din august (parca) se va scumpi ceed iar cu 5%. hahaha...concurenta de top scade preturile sa le aduca in ~13-13500, in timp ce astia baga tare sa se ingroape. Pai Ceed costa la noi cat costa si in Occident, ba in varianta LX chiar mai mult(??!!) in timp ce la noi Golf, focus, astra, megane costa cam cu 2000, chiar 3000 mai putin ca in occident. Mai pe scurt astia de la kia nu vad ca pe piata romaneasca or sa aiba preturile concurentei. In vest costa 14k, dar acolo restul hatck-urilor in gama compacta sunt pe la 16-17k pret de start. Chiar si Golful de 1.4 cu 75 cai.

Sa vedem cat or sa vanda in urm luni....pt ca uitandu-ma pe forum aici, din cei 120 si ceva de utilizatori inscrisi, cred ca 95% sunt viitori posesori, posesori sau oameni interesati de Ceed. Restul sectiunilor sunt empty:)

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”