damn car!!!

Subiecte care nu ţin de un numit model
adryan
Posts: 13
Joined: 20 Jan 2008, 21:53
Auto:
Location: CONSTANTA
Contact:

Post by adryan »

kamikaze toti ? adictalea te referi la dalde astia ca tine.... de nu vre sa se fereasca stalpu din fata ca sa treci tu cu viteza lol.. si nu nu ma oftic ca masina e aproape dar am o pica pe astia de trec cu viteza pe aici ..... daca as putea as lua eu un radar si i-as taxa pe toti



remember..... limita in localitate e de 50 deocamdata, asa ca pune mana si respect-o lake ca deaia ramai fara permis.


oricum pana la vara fac pe dracu'n patru si pun buburuze pe la trecere si in localitate....... sa te vad atunci.
ceedSW 1.4 best SoRed. 9200 km ATM din martie 2008

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

sfat: mai citeste o data primu meu post si apoi vom vbi..... kamikaze..da frate kamikaze k aia habar nu au ce e aia prioritate ;) stiu care sunt limitele, stai calm k stiu... nu am luat permisu pe pile sau bani ;) dar se mai intampla sa te grabesti sa ajungi in timp util la destinatie....
of course in primu rand conteaza sa ajungi intreg...insa nu imi spune tu mie k nu ai sa fortezi putin masina cand ai sa iesi cu ea din rodaj...si atunci nu ai sa ii dai tare prin....agigea ci pe altundeva k nah...prin agigea o sa mergi incet, cu maneaua in ureke si cu geamurile lasate asa...cum se lasa pe la voi prin agigea.
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

10 gura
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Mai baieti,mai calmati-va si voi,mai cititi pe forum si vedeti cum se discuta pe-aici si...waye,nu stiu ce ma face sa cred ca suspendarea carnetului n-o sa fie singura,pt ultima remarca(roaga-te sa nu vada admin-ul).
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

eu stiu cum se discuta pe forumul asta si tocmai asta apreciam la aceasta comunitate.... k nu se cearta lumea cum am intalnit pe alte forumuri dar se pare k nu e kair asa.
si daca adminu imi da ban, kick...sau ce s'o mai da acum...nu are decat sa im dea...consider k sunt nevinovat
p.s. nu eu am inceput cu jignirile nefondate
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

La asta ma refeream si eu,inca de la inceputuri m-am simtit ca printre prieteni,fara orgolii fara rost si mi-a mai placut umorul de buna calitate al membrilor,so...relax :lol:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

ma crezi k atunci knd sunt cu cee'du si vad un alt cee'd pe strada ii dau flashuri in semn de salu ....si asta in mare parte datorita forumului.....
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Din fericire s-au inmultit semintele prin Cta,le vezi pe toate drumurile,acum juma' de an iti rupeai gatul uitandu-te,doar-doar oi vedea vreun ceed :lol:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

pana acum o saptamana nu am vazut nici un cee'd abyss blue....astazi in skimb am vazut 2....identice cu a mea....knd mi'am luat'o eu erau doar 3 in mangalia.....dar acum....garla frate le vezi garla
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

adryan
Posts: 13
Joined: 20 Jan 2008, 21:53
Auto:
Location: CONSTANTA
Contact:

Post by adryan »

waye wrote:eu stiu cum se discuta pe forumul asta si tocmai asta apreciam la aceasta comunitate.... k nu se cearta lumea cum am intalnit pe alte forumuri dar se pare k nu e kair asa.
p.s. nu eu am inceput cu jignirile nefondate
ok abt ''un idiot mai putin '' imi retrag cuvintele. eram nervos din cauza astora care trec cu viteza (banuiesc ca ai auzit sau poate ai vazut toyota aia in agigea rupta in doua).

adica tu cam ce ai fi vrut? ca toata lumea sa fie la picioarele tale si sa zica wow ce tare e asta la luat radaru cu 160
eu unu nu merg cu ai mult de 50 in localitati nu de alta dar nu stii cum iti sare cineva in fata si nu mai ai timp sa franezi, si vreau sa zic ca am vazut pe trecere la lazu cum la luat pe unu in plin chiar in fata mea unu cu un clio rosu, nu mai zic si in agigea la fel pe trecere se intampla toate.

prioritate zici? normal ca daca vii cu viteza si vezi ca unu vrea sa iasa in sosea la stanga franezi si il injuri ca nu ti-a dat tie prioritate, dar tre sa gandesti si din perspectiva aluia care sta de 5 minute ca sa iasa in sosea. sau vrei sa zici ca tu nu ai fortat putin iesirea niciodata?

dar sa zicem ce ai rezolvat ca te grabeai si ai mers cu viteza?

fata de ora la care trebuia sa ajungi la stomatolog banuiesc ca ai ajuns mai tarziu + ai pierdut vreun sfert de ora cu politaiu pe marcinea drumului


PS: nu ascult manele :))
ceedSW 1.4 best SoRed. 9200 km ATM din martie 2008

adryan
Posts: 13
Joined: 20 Jan 2008, 21:53
Auto:
Location: CONSTANTA
Contact:

Post by adryan »

waye wrote:10 gura

multumesc la fel.


da ia zii tu acum de ceai facut acest thread? ca sa te lauzi cu cat te-a prins politia cu 160km/hr sau sa te plangi ca nu ti-a acceptat spaga? :smt046

man fi resposabil pentru faptele tale ca nu asa se rezolva treburile. eu in locul tau m-as fi ascuns de rusine si nu as mai fi zis la nimeni. :lol:
ceedSW 1.4 best SoRed. 9200 km ATM din martie 2008

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

sa inteleg ca s-au lamurit problemele? Sunteti impacati da? ... nu e frumos .... daca sunteti amandoi de prin apropiere mergeti la o bere si stati de vorba ...caaattt vreti voi ...
@ Waye: sa inteleg ca ai deschis acest topic ca sa spui cat de sprintena e masinutza si ca nu credeai ca ai ajuns asa repede la 170 si ceva .... nu e asa ? ;) cu toate ca te si grabeai un pik .... lasa ca il iei tu inapoi bft !
@ Adryan : iti inteleg perfect nemultumirea si ura pe care o ai fata de cei care merg cu viteza si nu se asigura (de multe ori) cand fac o depasire sau o trecre de pe o banda pe alta.... sa mergi in Pitesti este poate mai rau ca in Bucuresti si aduc si argumente pt asta : Orasul este mult mai mic decat Bucuresti(si ca strazi, si intndere) insa nu si ca numar de masini care circula pe strada.... la orele amiezii intr-o zi oaercare sa mergi in centru cu masina.. mai bine pleci pe jos .... pt ca nu ai unsa sa o parchezi si daca o lasi undeva pe troutuar iti fac `comunitarii` poze + o amenda mica acolo de 120 ron... Mi se pare absurd .... dar asta e ...
Revenind la furia ta ... Acum ... nah` tot omu se mai grabeste si .. poate atunci cand face ceva ce nu trebuie este si prins ....dar cei care fac asta in mod repetat nu-i mai prinde nimeni si nu are nimeni ce sa le faca .. decat daca odata si odata ajung asa cum ai spus tu cu masina indoita de copaci(Doamne Fereste) ... hai impcati-va ! :o
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

aktymel wrote: ... nu e frumos .... daca sunteti amandoi de prin apropiere mergeti la o bere si stati de vorba ...caaattt vreti voi ... :o
pai waye e liber sa bea timp de o luna cata BR vrea :) acu vrei ca si adryan sa ramana fara carnet ? :D

adevarul e ca "buburuzele" sunt singurul remediu pt viteza care nu tine cont de pile la politie sau in alta parte ;) si tot cred ca sunt prea mici...
am vazut in alte tari asanumitul "dead policeman" = un "val" de aprox 25 cm pe toata latimea strazii la trecerile de pietoni...daca treceai cu mai mult de 20 km/h scoteai capu' prin tavan!

PS: deh, numai asa se poate aplica o regula nediscriminatoriu...numai ca la noi nu se vrea :P

..xcum, tonul discutiei lasa de dorit ! :evil:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

eu am precizat printr-un topic anterior ca mi-am vazut moartea cu ochii dupa ce un bmw care venea de pe contrasens a intrat foarte tare intr-o curba, a derapat cu esp cu tot si a trecut la cativa cm de mine. sincer sa fiu ma doare fix in cot de motivul pentru care se grabea, era cat pe ce sa ma omoare. parerea mea este ca bine ti-a facut, la viteza cu care te-a prins ar fi bine sa nu mai primesti carnetul o perioada suficienta cat sa te gandesti de mai multe ori daca merita sa omori un alt om pentru ca ai tu programare la dentist sau te-asteapta prietena goala si uda in pat sau alte motive pe care pe marea majoritate nu ii intereseaza.
sa nu fiu prost inteles, nici eu nu merg cu 50-90, insa mai mult de 20-30 fata de viteza legala nu merg, cu toate ca masina poate mult mai mult
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

gremlin
Posts: 42
Joined: 20 Nov 2007, 14:23
Auto:

Post by gremlin »

Din seria "sa il biciuim in piata publica" :)
Gluma gluma dar sunt complet deacord cu manucu01 si cu waye.
Omu a facut topic ca sa se laude ce "schumacher" este el. Motivul acestei "grabe" este inacceptabil din punctul meu de vedere, adica .. daca intarzia 20 min la dentist se intampla ce ??? asa a ales sa dea blana si daca omora vre-un amarat care trecea neregulametar strada (si care nu se asigura) asta era .. amarat care in conditii normale poate doar il lovea avand viteza legala sau un pic peste si care scapa. Trebuia sa te lase 90 de zile fara carnet .. data viitoare te gandeai mai mult inainte sa o calci, macar de teama ca ramai fara carnet ca de restu oricum e evident ca nu iti pasa .
Cee'd 1.4 GSL Start + opt , So Red

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”