www.eunublochezintersectia.ro

Subiecte care nu ţin de un numit model
Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

www.eunublochezintersectia.ro

Post by Sfinxul »

Pentru ca atitudinea celui care a initiat aceasta campanie ar trebuie sa o avem cu totii, mi-am permis sa deschid acest topic.
Mai jos aveti link-ul catre site-ul initiatorului acestei campanii si pentru care subscriu si eu.
www.eunublochezintersectia.ro

Un topic similar am deschis si pe www.mitsu.ro Rog pe cei care mai activeaza si pe alte forumuri auto sa mediatizeze aceasta campanie. Poate ca in felul acesta vom ajunge sa avem si noi un trafic mai civilizat.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

cmg_george

Post by cmg_george »

Tot respectul pentru initiator si pentru cei care-l urmeaza.

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

din pacate eu m-am prins ieri c-am oprit fix in mijlocul intersectiei. n-am vazut niste pietoni pe trecere si am fost a treia masina in coloana asteptand dupa pietoni. dar ma straduiesc sa nu mai fac :).
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Foarte buna idee.
Felicitari pt. cel ce a initiat campania.

Ca norocul ca in Oradea inca nu s-a ajuns la asa ceva, traficul este inca suportabil.

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

Oooo, sa vezi ce fain e in minunatul nostru Bucuresti.

Mai ales dupa summit, cand am vazut de-adevaratelea ce frumos si linistit ar putea sa fie daca ar fi cu vreun milion de oameni mai putin in el :D ....chiar cred ca as putea trai in acel oras care era in timpul summitului.

In schimb, diferenta a parut ca un pumn in fata tuturor luni, cand toata lumea s-a intors inapoi si plus de asta s-a nimerit a fi si o zi mai ploioasa... ceea ce inseamna ca toti s-au urcat in masini si... gata! S-a blocat orasul. Un traseu care cu cateva zile inainte il faceam in 5 minute, in mod normal vreo 15-20, atunci s-a transformat in 1h 20 (de la mag Titan pe Chisinau pana la cimitirul Armenesc pe Pantelimon, pentru cei din Bucuresti). Ca sa nu mai povestesc de acolo pana la TVR cum a fost, pe Stefan cel Mare sau Dorobanti. Doo ore in cap. Distractiv, ce sa zic.

Ceea ce ma face sa cred ca masina o voi lua pentru iesiri din Bucuresti, pentru mers seara pe la distractii si cam atat. In rest... metroul sa traiasca. Sau vreun mic scuter, ca alternativa
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

gandeste-te ca in timpul petrecut in trafic ai mai mult timp pentru masina ta ..o mai inspectezi, mai vezi defecte, mai afli lucruri noi etc :P

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Ogy wrote:gandeste-te ca in timpul petrecut in trafic ai mai mult timp pentru masina ta ..o mai inspectezi, mai vezi defecte, mai afli lucruri noi etc :P
Da-mi voie sa te corectez: "o mai inspectezi, mai vezi butoane si functii noi, mai afli lucruri noi etc"

8)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

-ma conformez celor spuse de tine scubli. :)
-de ce nu se poate urma aceasta campanie si fara sa iti lipesti actipildul respectiv?
-eu unul as fi adaugat acolo...trec si pe rosu numai sa fluidizez traficul auto :)

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Eu sunt satul pana peste cap de campanii. Dupa 10 ani de condus sunt 100% convins ca nu sunt bune de nimic. Campanii au fost si vor mai fi insa am constatat in tot acest rasptim ca nu s-a schimbat nimic. Nu e nici mai bine nici mai rau (exceptand partea cu parcare). Cei care au incercat sa fie civilizati inainte vor incerca si de acum incolo, iar cei care aruncau chistocul pe geam vor proceda la fel si de acum inainte. Asa ca astept legea sa-si faca datoria. BTW mie mi-a venit acasa amenda pt blocarea intersectiei desi nici nu trecusem pe acolo. Dar pt vreo 300 mii cat era pe atunci n-am mai stat sa contest.

Zilele trecute vb cu cineva despre cum o fi sa hasurezi intersectiile de pe Magheru dar sa scoti semafoarele alea cu cronometru care iti aratau cate secunde de verde mai sunt ?!?!?!

L.E. oare de ce nu se poate o campanie fara reclama la diverse firme?

Andrey
Posts: 93
Joined: 02 Nov 2007, 18:54
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Andrey »

Bravo celui care a initiat campania. Cat despre rezultate...vom vedea.
Oricum ce pot sa zic si ar trebui sa se gandeasca toata lumea: nu mai mergeti cu masina decat daca este neaparat nevoie in oras in timpul zilei!!! Si neaparat nu inseamna ca ploua afara sau ceva de genul asta. De exemplu cu banii consumati pe benzina luati-va o bicicleta. Sau mergeti pe jos pana la o statie de metrou.
Kia Ceed 1.4 LX + optionale, Kompass Blue, cumparata ianuarie 2008

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

felicitari pt campanie... o sa te adaug si pe site-ul meu si sper sa avem si o colaborare.

pana acum unii s-au aratat interesati sa ajute cu informatii, dar nimeni nu a facut-o concret. poate tu ai mai mult noroc :)
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

bogdan241 wrote:felicitari pt campanie... o sa te adaug si pe site-ul meu si sper sa avem si o colaborare.
Campania nu este initiata de mine si nici site-ul unde este descrisa, nu-mi apartine. Eu nu am facut decat sa o mediatizez pe acest forum.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Aici nu vorbim de hasurat sau nu o intersectie. Ce? Daca nu e hasurata nu mai stim pe unde e intersectie si unde nu?
Nu e decat o chestiune de bun simt sa nu te bagi daca vezi ca oricum nu se inainteaza, cum de acelasi bun simt tine si sa nu claxonezi daca e blocat sau daca politistul nu te lasa chiar daca e semaforul verde, etc, etc.
Din pacate nesimtirea ca si celelalte defecte sunt exacerbate atunci cand individul urca la volan.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Din aia cu hasuratul trebuia sa intelegi ca pana si autoritatile pun piedica bunei desfasurari a traficului nu ca fara hasura nu stii unde e intersectia. Si ca tot ziceai ceva de politai, observa cum atunci cand organul face semn de oprire tot mai trec 2-3 masini pe sub mana lui.

Dar in fine.... mai vorbim peste vreo 6 luni sa vedem ce s-a rezolvat in urma acestei campanii.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

hm!
initiativa laudabila dar...ca nu blochezi intersectia, ar trebuie ca intre masini sa fie o distanta de cel putin ..o intersectie ! cum faci asta cand se merge bara la bara, din semafor in semafor, imi scapa !! ha? :shock:

PS: sincer, am incercat asta fara nici o campanie educationala, numa ca nu prea mi-a iesit ! ba chiar am starnit claxoane si semne cu degetu' mijlociu... :oops:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”