probleme cutie de viteze

Subiecte care nu ţin de un numit model
adytora
Posts: 2
Joined: 11 Jun 2013, 18:51
Auto: kia shuma

probleme cutie de viteze

Post by adytora »

am si eu o problema de 6 luni poate ma puteti ajuta va rog am o kia shuma 1,5 16v an 1998 si s-a dus grupul de sateliti si nu gasesc cutie pentru ea am incercat la parcuri de dezmembrari dar nu se potrivesc imi puteti da cumva o sugestie sau daca cumva se potriveste cutia de pe sephia

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: probleme cutie de viteze

Post by BAU »

Da, este destul de veche cutia , putin probabil s-o gasesti pe la dezmembrari pe la noi.
A circulat destul de putin acest model pe la noi si nici Sephia nu au fost aduse prea multe.
Cred ca mai multe sanse ai avea pe international , eventual pe site-uri gen E-bay.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

adytora
Posts: 2
Joined: 11 Jun 2013, 18:51
Auto: kia shuma

Re: probleme cutie de viteze

Post by adytora »

deci nu ramine decit sa o fac bucati si s-o vind pacat ca arata super si ingrijita si mai am si o gramada de piese noi noute sigilate la ea

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: probleme cutie de viteze

Post by BAU »

Depinde numai de ceea ce-ti doresti tu .
Daca zici ca arata bine , poti face putin efort cautind pe la dezmembrari ( depinzind si de profesionalismul celor ce administreaza aceste firme )
Cu putin noroc ai putea gasi alta cutie de viteze sa se potriveasca ( poate de la alta marca ) , multe cutii de viteze avind dimensiuni si prezoane de prindere asemanatoare (mai ales asiaticele fiind copiate intre ele). Un mecanic bun ar putea sa-ti adapteze alta cutie ( vezi daca merita si financiar).
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: probleme cutie de viteze

Post by Dannyboy »

Prin trecerea locatiei la profil se usureaza mult comunicarea. Daca ai fi din Bucuresti ti-as recomanda un service. Managerul acelui service are pregatire de specialitate in Korea la Hyundai Motors si conexiunile necesare pentru gasirea pieselor. Dar din descrierea dumitale vad ca ai incercat numai pe la dezmembrari.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”