Falsuri cu Dacia şi Kia

Subiecte care nu ţin de un numit model
tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Falsuri cu Dacia ?i Kia

Post by tcapote »

Joi, 26 Iunie 2008
PREJUDICII. Dacia a anun?at ieri c? va solicita ?nceperea urm?ririi penale ?mpotriva unor persoane care au folosit numele companiei ?ntr-un fals concurs cu premii ?i au adus consecin?e grave asupra imaginii m?rcii.

Cu aceea?i problem? s-a confruntat ?i Kia Romauto, importatorul m?rcii coreene Kia ?n Rom?nia. Indivizi care se dau drept angaja?i ai companiei Dacia trimit mesaje SMS sau sun? la ?nt?mplare, anun??nd persoanele c? au c??tigat un autoturism, dar trebuie s? achizi?ioneze cartele telefonice ?n schimbul premiului. Brandul Kia a fost folosit ?ntr-un fals concurs pe internet.

http://www.evz.ro/articole/detalii-arti ... ia-si-Kia/
http://www.newz.ro/stiri/falsuri-cu-dac ... 66516.html

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

sunt vechi fazele de genu asta....si-au luat multi tepe d'astea din pacate.
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

si or sa mai ia multi tepe din astea pana cand o sa faca cineva (dacia,kia,vodafone,orange) in afara de a da comunicate de presa
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Ce sa faca? Prost e ala care pica si prostia se plateste!

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

cum ce sa faca?sa identifice persoanele si sa le dea in judecata!chiar crezi ca e asa de greu identificarea lor?
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai nu ei trebe sa ii identifice pe respectivii ... companiile trebe doar sa depuna plangere ... si m'as mira sa nu o fi facut ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

ai dreptate:kia si dacia trebuie sa faca plangere (am inteles ca deja au facut-o) dar ma refer la restul care trebuie sa ia masuri (politie,procuratura) care stau degeaba
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Post by Razica »

am primit si yo un mesaj de la un nr de orange in care scria ca am castigat la tombola altex un telefon mobil si 5000 de euro si trebuia sa cumpar 2 cartele si sa trimit parca seria lor. mi am dat seama ca e teapa ca nu am cumparat nimic de altex....better luck next time:)
cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”