Raport Carvertical

Subiecte care nu ţin de un numit model
davicu
Posts: 2
Joined: 07 Sep 2021, 17:55
Auto: KIA
Location: ROMANIA

Raport Carvertical

Post by davicu »

Salutare!
Am cumpărat recent un raport Carvertical pentru o mașină pe care sunt interesat s-o cumpăr. Raportul mi-a dezvăluit o grămadă de informații despre vehiculul cu pricina. Dar nu prea știu multe despre rapoartele istorice ale mașinilor așa c-aș vrea să știu cât sunt de încredere aceste rapoarte. Poate cunoaște careva mai multe detalii despre datele pe care le conțin și dacăs oficiale sau nu

Murrelet
Posts: 9
Joined: 03 Jul 2020, 09:17
Auto: Kia Soul
Location: Bucureşti

Re: Raport Carvertical

Post by Murrelet »

Aș zice că rapoartele sunt de încredere tot la fel de mult precum providerii de date sunt de încredere. Companii precum carvertical nu creează informații despre mașini. Doar le strâng din surse diferite. Informațiile din rapoarte provin din registre naționale, registre auto, ale companiilor de asigurări, service-urilor, sau surse similare oficiale la care compania are acces atunci când colectează date. Prin urmare poți spune despre rapoarte că-s de încredere, dar sunt oameni în spatele fiecărei baze de date și al fiecărui registru, așa că greșeli pot apărea. Informația pe care-o primești este de încredere și merită s-o consulți, dar dacă ai orice urmă de suspiciune, te-aș sfătui să contactezi vânzătorul de servicii și să-i spui că suspectezi/știi că datele nu pot fi reale.

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”