clubul carcotasilor

Subiecte care nu ţin de un numit model
Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Nu ai sa vezi la KIA asa ceva. Sunt prea nesimtiti aia pe acolo si prea nepasatori. Astazi poate aflu si eu unde imi este masina, chiar sunt curios.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@vietnam

Nu e chiar asa, singura hangara pe care trebuie sa o platesti PANA sa mergi la dealer sa ridici masina este RCA pe care i-o poti trimite pe fax.
Pana ajungi la el ti se va completa CIV si aurorizatia provizorie pe care ei o au deja si au si placutele . Cand ai ajuns la ei platesti doar 100 Ron numerele si pa si pusi. Restul: taxe de prima inmatriculare, impozite, CASCO etc. ai o luna la dispozitie sa le faci.
Pt. Casco mai mult de 5, maxim 10 minute nu dureaza. Daca ai o camera dijitala poti sa-i faci singur poze fatza-spate-profil-semiprofil, la jante si la consola centrala cu CD playerul din dotare.
Eu am urmat pas cu pas sfaturile de la topicul "inmatriculare".
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

tipitip wrote:Ce doamne iart?-m? a c?utat subiectul ?sta la generalit??i cee'd...
..eiiii.. stiam ca si tu esti CARCOTAS! acum chiar confirmi.... :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

..dupa doar 10 zile de CO ...cu un matiz - nu al meu ! - care a mers f bine! :( kia nu a venit nici acum...avans pe 22 mai, plata integrala acum 3 saptamani (chestia cum ca masina nu vine in tara daca nu e platita mi-a fost servita in plic, after...) ...CASCO tot de atunci pt ca banca nu imi dadea imprumutul altfel...asa ca saptamana care vine ma duc sa platesc rata la banca...pt o kia care nu exista, dar e asigurata CASCO!!! ...despre dealeri nici ca vreau sa imi aduc aminte :smt070 asa cum cineva postase anterior... putem intelege greutati care apar, dar nu sa fim prostiti in fata! cand dealerii vor intelege ca traiasc doar pt ca noi le dam bani probabil ca se va schimba ceva...se pare ca acum cererea e mai mare decat oferta , si isi permit multe mitocanii! ...si apropos de opel (alt post..)...chiar nu intelegeti ca nu ma intereseaza capra vecinului??!! pe voi ca intereseaza? :supz:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

..oops! acum am citit tot...mie mi s-a spus ca numere rosii costa 110 ron! suma asta e variabila pe teritoriul Romaniei ??!!! :shock:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

doar 100 ron
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

He he depinde si de cartier ... daca vrei urgent iti dau eu numere rosii cu 125 RON :lol:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Am fost si eu saptamana asta la renumita banca pe aici volksbank la o sucursala de cartier. Afara ploua, si eu inca fara masina, am intrat. Un tip la 3 birouri in tot sediul si nici un doritor de credite in afara de mine. Ma invita sa ma asez si ma intraeba ce doresc. Ii spun ca vreau credit auto pe PFA. I-mi raspunde sec ca nu da credit pentru PFA si dupa care da tel undeva sa intrebe daca poate sa dea. Bineinteles ca i s-a raspuns ca poate dar numai la cei care au actvitate de doctori, avocati si notari, punct si o zi buna. Practic m-a dat afara din banca. Nu ma intrebat daca nu vreau sa fac pe numele sotiei care are si ea salar, si nici de avans sau de alte chestii in care in alte banci daca nu lasi toate informatiile nu te lasa sa pleci. Ba chiar te suna de cateva ori sa te convinga sa faci un credit. Iar faptul ca se acorda preferential suna a discriminare. Vorba lui Florin Chilian din cantec: "fa-te avocat, Sandele" sau poate am o karma proasta :cry:
Image

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Pai te-a vazut hotarat sa iei credit doar ptr PFA si a zis ca nu are rost sa insiste...pierdea timp ... si in plus nu stii ce joc avea pe calculator in asteptare .... sau poate ai vorbit cu nenea de la IT care repara cu PC din sala si nu stia omu' ce trebuie sa faca ca sa mai castige un client.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

mda...telefon din nou azi - dupa 10 zile, la dealer - nu stie unde e masina, nimic nou adica! in curte are doua masini care nu pot fi date clientilor pt ca nu au numere (provizorii, de circulatie) :lol: .... the power to (not) surprise :? surprizele sunt numai la inceput apoi totul intra in normalul din romanica! stie cineva cum naiba mai vine si asta cu numerele? nu mai e tabla ??!!! PDT_Armataz_02_11
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

O sa vina si ala cu numerele dar mai ai de asteptat sa se stranga, doar nu o sa se oboseasca omul pt. o pereche de numere si o autorizatie de circulatie.
Scuze pt. postul cu Opel, am vrut doar sa arat ca unii pot MACAR atat.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Dragilor asa stau, cu masina in Brasov, la reprezentanta, fara numere. Initzial am vurt sa le duc ceva fier vechi in Slovacia sa-mi toarne "samantza" in forma. Acum le voi duce o lopata, sa aiba din ce-mi face numerele.
Or poate ma tzin pana vin toate actele si o inmatriculez definitiv.
Si ca sa pastrez tonul:"rusinica" :P celor care nu pot sa munceasca pe banii clientului. :(
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@spdblue: WOWWWW !! ei acu esti aproapeeeee :D daca vrei tzi le dau pe ale mele, ca tot zac in portbagaj ! :lol: cool down, mai ai putzin...si \:D/ o sa discutam ca fac zgomot prea mare pe asfalt....cauciucurile !!! :D :D

PS: despre dealerii kia nu as vrea sa discutam, imi stric ziua ! :P
PPS: cxat costa numerele ? :shock:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Multumesc ida01ro, sincer a-si pune un numar si de la carutza, numai sa stiu ca Ii dau bice.
Deocamdata, nr. ma vor costa 100 ron. Daca nici maine nu am bafta sa-mi iau "samantza", mi-am propus sa-i tin lipitzi de mine. Cum?
Pai am sa-i spun la dealer sa-mi arate de toate: cum se deschide orice, cum se inchide orice, etc. Sper macar asa sa-i determin sa scape de mine. :D :P
Multumesc pentru gandurile bune. Ne revedem. Numai bine. :)
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

tot mai aproape... :lol:
iti dau eu numerele mele :P ...cu tot cu suporti..
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”