Barfe smenuri susanele...

Subiecte care nu ţin de un numit model
User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Barfe smenuri susanele...

Post by Gerula »

Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

mdea, frectie...
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai nu de comenzi duc ei lipsa acum, ci de seriozitate in onorarea lor. Ei, ca importator, ar trebui in primul rand sa'si rezolve probleme lor si abia dup'aia sa arate cu degetu catre dealeri
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Asta ca sa intelegeti ca in viziunea presedintelui Kia Romauto nu exista nevoia de clienti multumiti, termene respectate, service performant si corect ci doar o statistica de numar de unitati contractate.
Nu avem decat numar de unitati, investitii, modele, retea dar nici o singura vorba despre calitatea serviciilor oferite CLIENTILOR.
Pai stimate domnule Dan Chitaru: CLIENTII sunt importanti nu sponsorizarile, dezvoltarea retelei si alte bazaconii d'astea. Fara clienti sunteti Oslash; adica zero barat. Cifrele alea rezulta din comenzile CLIENTILOR fara de care nu existati.
Odata cu lansarea comenzii am intrebat dealerul daca primesc vreun bonus ca am renuntat la comanda pt Opel Corsa si implicit la cele deja 5 luni de asteptare cu riscul de a nu-mi recupera avansul de 2000 Ron, stiti ce mi-a raspuns ? Evident, NU. Putea sa zica de ex.: multumim si va oferim gratuit alarma. Macar atat. Ca nu a iesit nimeni in strada sa traga de mine: ".- Haide domle. sa vezi minunatie de masina. Si ieftina si cu garantie si destul de bine dotata. " EU am fost cel care am TRAS de ei sa o cumpar. Ei nu au nici un merit in povestea asta. Poate doar ca am fost unul dintre cei privilegiati care au primit deja masina.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

pozitia kia rom auto

Post by tcapote »

pozitia lor... hm... oare cum om putea sa dam de domnul presedinte cu interviul? trecem oare de secretara? sunt pe forum user-i care chiar au probleme grave si sunt lasati in voia sortii... sunt trimisi de la Ana la Caiafa, dealer-ii si service-urile nu-si mai aduc aminte de comenzile lor... cred ca se stie despre cine e vorba... suntem satui de vorbe de marketing pe hartie, mai vrem si fapte, actiune... ceva acolo...

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

@gerula:
daca articolul ar fi avut un loc de adaugat comentarii, acum chitaru ar fi avut un atac de apoplexie citind toate posturile.
asa... nu aude, nu vede, nu-l intereseaza! crezi ca dl burcea il informeaza de curentul de opinii de pe forum?


DAR AM PUTEA FACE ALTCEVA:
SA TRIMITEM LA ZF POZITIA NOASTRA A FIECARUIA. SA-I DAM AUTORULUI ARTICOLULUI UN LINK CATRE FORUM

:lol:
Last edited by sorinh on 10 Aug 2007, 16:52, edited 1 time in total.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Vorba lui mykep, frectie.

adianghel
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2007, 16:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by adianghel »

@gerula:
daca articolul ar fi avut un loc de adaugat comentarii, acum chitaru ar fi avut un atac de apoplexie citind toate posturile.
asa... nu aude, nu vede, nu-l intereseaza! crezi ca dl burcea il informeaza de curentul de opinii de pe forum?


DAR AM PUTEA FACE ALTCEVA:
SA TRIMITEM LA ZF POZITIA NOASTRA A FIECARUIA. SA-I DAM AUTORULUI ARTICOLULUI UN LINK CATRE FORUM

Laughing



Da, si asta ar fi o solutie. Si inca una ar fi sa ne strangem cativa si sa-l cautam la birou si sa intram chiar daca secretara zice ca nu e disponibil. Si sa-l facem sa inteleaga ca nici banii nostri nu mai sunt disponibili pt. kia.
Kia Cee'd B-01-PWS, Abyss Blue 1.4 Base+ceva dotari[/b][/color]

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Ai vostri poate, ...cu toate ca ar fi pacat. Nu stiu daca trebuie sa sacrifici dorinta si planul de a te bucura de o masina noua doar din cauza unei asemenea atitudini. In mod normal ar trebui sa existe un hotline prin care presedintele KiaRomauto sa fie informat de orice nemultumire a clientilor, dar traim in Romania si asta ne ...mananca ficatul.
Lucrez intr-un domeniu in care clientul are la dispozitie o modalitate prin care poate comunica directorului general ORICE nemultumire completand un formular pe care apoi il sigileaza. Acest formular parvine in ziua imediat urmatoare directorului care in functie de cauza dispune imediat masuri.
Cati dintre cumparatorii Kia au completat un asemenea formular odata cu receptia masinii?
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

...eu ii doresc acestui stimat domn chitaru(era un jucator la s.c. bacau pe vremuri,mare talent,pacat ca bea si apa de la flori)..multa sanatate,fericire si..aaa,cum era mai departe?..aha..indeplinirea tuturor dorintelor atit personale cit si profiesionale!
sefuuu'!!!domnu chitaruuuu!!!cind te trezesti,te rugam,treci pe la firma...cica sta sa cada!
..fir intins! :D
Sageata Albastra-BC18GBA

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

GATA, am inteles cum trebuia rezolvata problema neonorarii la timp a comenzilor pai de ce nu ati spus domnilor de la KiaRomauto ca TREBUIE scris la Kia Correa ?
@bobu: vezi ca "babu05" a gasit solutia si cred ca ar fi interesant sa faceti la fel.(Vad ca ai vazut deja).

Inchei cu o sincera urare de week-end placut si : asteptare mult scurtata.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

[quote="Gerula"]GATA, am inteles cum trebuia rezolvata problema neonorarii la timp a comenzilor pai de ce nu ati spus domnilor de la KiaRomauto ca TREBUIE scris la Kia Correa ?
@bobu: vezi ca "babu" a gasit solutia si cred ca ar fi interesant sa faceti la fel.


:twisted: :twisted: :twisted: ...s-a notat!..jar maninc!!
Sageata Albastra-BC18GBA

adianghel
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2007, 16:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by adianghel »

Deja am sesizat si producatorul. Asa, ca sa stie si el de ce sunt unii clienti de-ai lor din romania mai ai dreaq :). Problema lor cu transportatorul e a lor si nu a mea, eu nu am nici un contract cu acesta ci am doar unul cu MIT.
Si acum fara gluma, in conditiile in care concediul meu oricum va fi amanat, astept compensatii de la Kia Romania pentru aceste intarzieri si pentru cei 1000 de euro de care nu ma pot folosi, acestia fiind inca blocati la ei pana cand vine doamna X din concediu,doamna fara de care Kia Romania nu mai face nici o operatiune financiara. Asta in conditiile in care ei au deja masina platita pana la ultimul leutz.
Daca ne gandim ca mai sunt cativa in sit asta, va dati seama ce banutzi scot unii din dobanzi de pe banii nostri (si cei blocati si cei platiti inainte ca noi sa avem ceva)
Kia Cee'd B-01-PWS, Abyss Blue 1.4 Base+ceva dotari[/b][/color]

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Gerula wrote:Nu stiu daca trebuie sa sacrifici dorinta si planul de a te bucura de o masina noua doar din cauza unei asemenea atitudini.
Crezi ca te mai poti bucura cu adevarat dupa ce te rogi de iei sa-ti livreze masina? Oare nu te gandesti cu groaza la ce o sa urmeze cind o sa mergi prin service? Fereasca cel de sus sa mai ai si unele probleme cu masina sau sa ai vre-un accident.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Ba da. M-am gandit si ma rog la Doamne-Doamne sa nu patesc ceva, sa mearga masina ceas-brici-ca-focu'sa nu ma buseasca vreunul ca o revizie /an n-o fi mare durere, imi opresc o zi de concediu.

Masina merge superbine (inca), slovacii sau coreeni nu au nici o vina pt. ce se petrece de la poarta fabricii incoace.

La semnatura scrie ca "din ratiune inca mai cauti", sa stii ca din ratiune am ales Cee'd si asta dupa ce am cautat: la Porsche e aceeasi bataie de joc la service, la Erebus si mai rau, toata lumea se plange.
E o atitudine generala de miserupism in ce priveste CLIENTUL asta de cand cu nudaspaga.ro te fura cu complicitatea sefului de atelier si daca esti mai pedinafara ai pus-o. Chiar in service-urile cu pretentii ies mecanicii cu masina ta la plimbare si sa vezi atunci ce poate.(masina ma refer) fel si fel de forje, frane, ture, pe care tie ti s-ar fi rupt sufletul sa le faci si daca nu esti atent te mai trezesi si cu masina busita.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”