Stiri, noutati.

Subiecte care nu ţin de un numit model
User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Acest tabel se gaseste si la dealeri

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

sal

Post by Andrei Burcea »

Andrei revizia pentru benzina este din 15k in 15k

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, imi ramasese gandul la Symbol ... la ala sunt reviziile la 10k.
Evident ca la Cee'd sunt la 15 k pentru benzina ... reiese clar si din tabel, dar deh, am fost eu neatent cand am scris :)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

A aparut buletinul APIA cu statisticile pe luna Iunie. Unde or fi sutele alea de unitati vandute cu care se tot laudau in presa si la TV ca vad ca pe iunie sunt doar 159 de masini (din toata gama de turisme KIA) vandute.
Aveti mai jos link-ul.
http://www.apia.ro/date/2007-06-SitMake.pdf
Poate ca in Iulie o sa fie grosul vanzarilor. ....... ramane de vazut.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

sutele sunt pe hartie, ei nu prea reusesc sa finalizeze contractele...
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

Sfinxul wrote:A aparut buletinul APIA cu statisticile pe luna Iunie. Unde or fi sutele alea de unitati vandute cu care se tot laudau in presa si la TV ca vad ca pe iunie sunt doar 159 de masini (din toata gama de turisme KIA) vandute.
O posibila explicatie: APIA numara masinile inmatriculate, KIA numara contractele incheiate, deci APIA numara masinile livrate KIA numara masinile care vor fi livrate.
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

mihaiaugustin
Posts: 25
Joined: 28 May 2007, 16:30
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by mihaiaugustin »

salut igor_tsr,

tu ai pus si optionale de iti vine abia in septembrie? eu am comandat 1.4 EX Classic (tot Kompass Blue :D), pe 18 iunie si mi-au zis ca in august vine.

merci

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

@mihaiaugustin

Da, am si ceva optionale, in cazul asta dealer-ul mi-a zis din start ca dureaza o luna mai mult. Nu-mi este clar de ce, dar il cred pe cuvant. Cei care au comandat in iunie masinile se fabrica in august, m-as mira sa-ti ajunga masina la sfarsitul lui august, numai daca nu o au deja p stoc pe undeva. Bafta, sa-ti ajunga cat mai repede, ca eu sunt obosit deja de atata asteptare.

Tu ai vazut un Kompass Blue in realitate? Ca eu numai pe poze si arata foarte diferit de la poza la poza. Am ceva emotii cum ar arata in realitate.
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Am o revista auto in limba greaca in care sunt facute multe teste pe 11 masini cum ar fi , Citroen C4,Honda Civic,Opel Corsa......, printre care se afla si Ceed-ul, faptul care ma mirat,este ca a iesit pe prima pozitie cu 76 de puncte iar celelalte autoturisme aveau sub 70.Daca este careva care intelege limba greaca am sa-i dau testul sa ne traduca si noua,dar am sa-i rog pe doritori sa intre pe acest id TKY84 ca nu stiu cum sa postez testul.

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Am reusit sa postez testul,sper sa ne traduca si noua careva,sa ne d-am seama pe ce s-au pus puncte.

Image

Image

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Kalimera, palicare, ..eu am inteles ca a iesit prima, nu?
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Este adevarat ca a iesit prima dar vroiam sa ne zik careva care stie greaca sa stim si noi cum de a iesit pe prima pozitie

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Στήθηκαν οδοφράγματα και οι συγκρούσεις κράτησαν μέχρι τις 4 το πρωί της Κυριακής, ενώ σε ένδειξη αλληλεγγύης συμμετείχαν στην διαμαρτυρία και στις συγκρούσεις που ακολούθησαν και αναρχικοί, αντιεξουσιαστές. KIA Cee'd NR. 1 :P :P
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

jarbo
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2007, 10:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jarbo »

Ce ai scris tu acolo se traduce astfel:

Were set up barricades and the conflicts kept up to the 4 morning of Sunday, while in clue of solidarity they participated in the protest and in the conflicts that followed and anarchic, antjexoysjaste's. KIA Cee'd NR. 1

:!: :!: :!: :?: :?:

@tukyy84: daca ai avea articolul in format digital, ar fi mai simplu sa il traducem. Asa cu greaca nu e foarte multa lume care sa se descurce. Poate gasesti articolul si online pe site-ul revistei respective.

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Era de fapt un soi de gluma, cam ca reclama cu "..stabilizatornaya...Ford."

Comparatii s-au facut si se vor mai face. Ideea care trebuie sa ne bucure este ca multi sunt aceia care dau Cee'd-ului ce-i al Cee'd-ului. =D>
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”