www.club_ceed.ro

Subiecte care nu ţin de un numit model

Doriti sa ne inscriem pe clubul cee'd?

Da
17
25%
Nu
50
75%
 
Total votes: 67

User avatar
GabiA
Posts: 498
Joined: 22 Aug 2007, 23:21
Auto: Kia Cee'd 1.4 2007
Location: Iasi

Post by GabiA »

am primit si eu spam-ul dar pe un alt forum. si mie mi se pare doar o afacere, nimic avand legatura cu ce inseamna cee'd si kia. raman pe forum clubkia cu toate ca deocamdata ma rezum mai mult la a rasfoi ce scrieti pe aici. asta pana voi avea si eu cee'd-ul meu :roll:
Cee'd 1.4 best 2007 --> E neagra ... si a fost mea Jurnal de bord
Acum: Skoda Karoq 2018 4x4 2.0 TDI DSG

traiangm
Cee'd rider
Posts: 108
Joined: 28 May 2007, 22:57
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Post by traiangm »

Vot negativ. La inceputurile Ceed-ului in Romania informatiile le obtineam aici pe acest forum. Acum, ar fi culmea sa ne inscriem toti pe clubul ceed.

Singurul lucru care imi place la acel site/forum sunt culorile :wink:
KIA cee'd 1.4 LX BEST piston grey
KIA Sportage 1.6 T-GDI MHEV Style Deluxe White

daniesta
Posts: 46
Joined: 09 Sep 2007, 18:44
Auto:
Location: Bucuresti

Post by daniesta »

Nu-i vad rostul celuialt forum Ceed, poate doar sa mai anime un pic atmosfera pe aici :lol: cu cine este pro sau contra. :P
Kia Ceed So Red 1.4 LX plus optionale;
PH-25-DEO
Jurnal de bord aici
Album Foto

mihai.ciornei
Posts: 114
Joined: 11 Jul 2007, 21:12
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Post by mihai.ciornei »

Eu probabil o sa ma inscriu si pe celalalt club. Cu ce strica? Nu vad ce ii asa de rau sa fi inscris si pe un club si pe celalalt.
Aiurea sa zici ca nu esti fidel clubkia daca te inscri si pe club_ceed. un mare fas (cu i din a) ce se discuta aci in acest topic.
*****
Cee'd 1.4 BEST Piston grey
this is it: http://mishmages.blogspot.com/2007/11/my-ceed.html
*****

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

forum/club ...

Post by tcapote »

daca reprezentantii importatorului (dealer-ii) n-au raspuns aici la problemele user-ilor, daramite acolo... cel mai "elegant si discret" este sa te eschivezi (ascunzandu-te si neraspunzand) atunci cand nu-ti sunt pe plac sau te pun intr-o situatie jenanta (din cauza ignorantei sau politicii firmei) intrebarile user-ilor...

P.S.: parca aici se discuta despre un alt forum/club, nu?

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Ce mai incolo si-ncoace. Eu ca viitor purtator de stiker clubkia am zis ca macar am dreptul sa-mi spun parerea. Oricum, aparitia a noi forumuri e inevitabila ca si in cazul altor marci. Va fi in fata ala mai buna si mai activ care deocamdata e acesta.

BTW poate vedem si clubkia in AutoExpert nu doar c4. :D

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Ca s-a format inca un forum/club nu e nici o problema...Fiecare se inscrie unde vrea,cum vrea, e o tara libera..
Problema cea mai mare este a acestui nesimtit numit Dan.Craciun, care e un spammer de 2 lei, si mai are si tupeul fantastic sa dea PM-uri ca si cum noi astia de aici am fi niste prosti care stam sa curatam dupa el..
Draga Dan Craciun, daca citesti acest mesaj prin intermediul userilor creati tot de tine...iti urez multa bafta cu Club_Ceed, si te rog prieteneste sa incetezi cu tot ce tine legat de spam pe acest forum.. Vezi ca nu prea prieste nimanui titulatura asta de spammer..

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Am votat si eu cu NU. Aici am cunoscut si am avut discutii constructive cu multi membri. Aici gaseste cea mai mare comunitate de posesori de Cee'd si usor usor incep sa apara si posesori de alte modele KIA care sunt tratati zic eu, in mod egal. Celalalt forum exclude orice alt model KIA. Cred ca este singurul de acest gen. De ce ar fi oare mai atractiv un forum monomodel :?:
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Haideti oameni buni sa va povestesc faza despre care ziceam mai devreme.
Mi-am facut cont ca omu' pe forumul aluia, ca aveam banuiala ca Dan Craciun centreaza si da cu capul sa scoata si el un ban, desi nu a scris mai nimik pe aici din luna mai de cand e in lista.
Singurele posturi erau ale adminului si al lui. Am facut un nou topic in care am scris ca e de rau daca i-au murit laudatorii si ca stiu ca adminul si Dan Craciun sunt unul si acelasi. Care credeti ca a fost reactia lui? Una mitocaneasca si de cea mai josnica speta. Adica, a modificat numele userului dan.craciun in altul marius... si a lasat acelasi post in care ura succes adminului, iar raspunsul catre mine a fost: "Nu stiu care e problema si nu stiu despre ce vorbesti!".
Personal nu mi se pare normal sa atragi useri in modul in care a facut-o el, dar sa ajungi si in situatia de a te lauda singur, iar cand esti demascat sa faci o asemenea magarie, numai de dragul afacerii si nu a utilitatii, chiar nu cred ca este in regula.
Voi ce parere aveti?
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Eu am votat Nu. Si asta nu pentru ca sunt moderator aici, ci pentru ca dincolo ar trebui s'o luam de la zero. Si nu vad de ce as face asta. Oricum, pentru acest forum, eu ma gandesc pe viitor, cand vom avea ocazia, sa'i adaugam si tutoriale pentru diverse reparatii ... iar in timp acest forum sa ajunga undeva in genul daciaclub.ro sau reno.ro
Si eu am fost contactat pe email de acest dan.craciun si i'am refuzat invitatia. Insa, pe forumul respectiv, am intrat din curiozitate ... dar nu voi activa acolo

MihaiM & Arnold12 ... inteleg ca va place sa va intepati reciproc si am observat ca totusi mentineti o limita a decentei, insa, sa incercam sa ramanem la subiect. Am sters post'urile voastre (si pe cel cu link spre garaj ... asa mi se pare fair din moment ce acolo nu se permite reclama la acest forum)

Obs: nu incercati sa scrieti club_ceed (fara _), deoarece va fi autoamt inlocuit cu clubkia ... si asa pot aparea neintelegeri ca si cea de mai devreme, care a dus la discutia neplacuta stearsa de mine
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

S-a notat :wink:

Dar cine e domne Dan Craciun? Vorbiti ca si cand l-ati cunoaste.

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Spamer-ul!!! :twisted:
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

sunt sigur ca cei care au asteptat masinile cu lunile pe aici si si-au impartasit oful cu ceilalti membrii, nu cred ca vor da buzna pe alt forum unde nu cunoaste pe nimeni si va trebui sa o ia de la capat cu povestile ,poze...etc (oricum nu veti gasi acolo primele momente de viata a ceed-ului,lansare,teste noutati...)
probabil va fi un esec pentru initiatorii noului forum..
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

imi cer scuze pentru posesorii de alte modele kia, dar oricum forumul asta e monopolizat de samantari... asa ca ce sa cautam in alte forumuri "dedicate"?!
:lol: :lol: :lol:
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Si eu am votat NU. Problema este ca fiecare este liber sa faca ce vrea dar trebuie tinut cont de faptul ca in acest forum ne-am gasit raspuns la indoieli. Pact este faptul ca daca la inceput dealerii scriau si ei in ultimile luni n-am mai vazut pe nici unul.
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Locked

Return to “...despre maşini în general”